Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń 123vidz (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

123vidz to niebezpieczna usługa dzieląca się wideo wykorzystywana do zbierania danych użytkowników

Reklamy 123vidz

123vidz to podejrzana usługa streamująca, która podobno została stworzona, by pomóc użytkownikom oglądać filmy w najwyższej jakości online. Jej agresywne techniki marketingowe, podejrzane przekierowania i śledzenie różnych informacji już wzbudziły wątpliwości na temat bezpieczeństwa domeny. Podobnie do 247vidz.com, strona ta jest uznawana za niebezpieczną. Jeśli masz do czynienia ze stałymi przekierowaniami na 123vidz, powinieneś także przeskanować wój komputer pod kątem adware.

Nazwa 123vidz
Typ Adware
Podobne do 247vidz, Pokki, 0123movies
Główne objawy Stałe wyskakujące okienka na zewnętrznych stronach, przekierowania na niewidziane strony, spowolnienia przeeglądarki
Główne zagrożeneia Utrata informacji osobistych, przekierowania na złośliwe witryny

The most of 123vidz reviews report about continuous redirects to this website or sponsored ads popping up on legitimate sites. If you are one of these victims, you should know that it is incredibly likely that your PC system is infected with adware. Adware can be translated to ad-supported software which primary goal is to deliver numerous advertisements, deals, banners, offers directly into Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox or other browsers.

Wirus 123vidz może być atrakcyjny dla wielu osób, ponieważ mogą oni cieszyć się z tysięcy filmów w HD, które mogą oni oglądać za miesięczną subskrybcję. Pięciodniowy okres próbny także brzmi obiecująco. Po zgodzeniu się jednak na (pominięte w czytaniu) zasady, użytkownik musi ręcznie anulować subskrybcję – w przeciwnym wypadku konto zostanie automatycznie obciążone.

Nie wiadomo, czy promowane filmy są legalne, czy nie. Nie będziemy tego dyskutować. W zamian, chcemy skupić się na efektach tego wirusa. Dlatego mamy nadzieję, że będziemy w stanie Cię przekonać, że natychmiastowe usunięcie 123vidz z komputera jest dobrym pomysłem.

Wiele ofiar, które już zainwestowały w tą usługę zauważyły, że jest ona całkowicie bezwartościowa. Po otrzymaniu zapłaty, 123vidz.com nigdy nie dostarcza tego, czego oferuje. Zamiast tego, użytkownicy mogą zauważyć wiele agresywnych reklam zakłócających sesje przeglądania. Takie wyskakujące okienka mogą obniżać jakość treści stron bądź przekierować użytkowników na nieznane domeny.

Aktywność ta jest typowa dla programów adware, gdyż ich twórcy generują przychód wystawiając ofiary na powiązane z nimi strony. W niektórych wypadkach użytkownicy mogą być przekierowywani na strony phishingowe lub wypełnione malwarem. Dlatego też nigdy nie klikaj na te reklamy i natychmiast po przekierowaniu zamknij przeglądarkę. Następnie możesz przejść do usunięcia 123vidz. Dobry program ochronny typu ReimageIntego może Ci pomóc wyeliminować adware powiązane z usługą.

Prawdopodobnie jedną z najbardziej alarmujących cech tej aplikacji jest liczba śledzonych, zbieranych i udostępnianych informacji. Media Reel Ltd (twórcy usługi) informują o tym w swojej polityce prywatności:

You may be asked to provide your personal information anytime you are in contact with Media Reel ltd or a Media Reel ltd affiliated company. Media Reel ltd and its affiliates may share this personal information with each other and use it consistent with this Privacy Policy. <…>
When you create an Media Reel ltd account, we may collect a variety of information, including your name, mailing address, phone number, email address, contact preferences, and credit card information. <…>
We also collect non-personal information − data in a form that does not permit direct association with any specific individual. We may collect, use, transfer, and disclose non-personal information for any purpose.

Pamiętaj o tym, jeśli chcesz podzielić się szczegółami swojej karty kredytowej z podejrzaną usługą. Akcja ta może prowadzić do kradzieży pieniędzy, a nawet tożsamości.

Nieuczciwe metody dustrybucji 123vidz123vidz zapewnia tysiące filmów. Wielu użytkowników jednak mocno zawodzi się po zapłacie za usługę.

Adware może być rozpowszechniane w bundlach oprogramowania

Użytkownicy nie chcą adware'ów na komputerze – nikt nie lubi mieć do czynienia z agresywnymi reklamami i przekierowaniami. Dlatego też twórcy takich aplikacji często bundlują je z innymi. W taki sposób na komputer trafiają niechciane programy zawierające sponsorowane treści. Dlatego też nie wpadnij w tą pułapkę i naucz się, jak się chronić przez niepożądanymi aplikacjami.

Powinieneś być uważny przy pobieraniu i instalacji darmowego oprogramowania. Skorzystaj z tych kroków:

 • Pobieraj programowanie tylko z oficjalnych źródeł – trzecie strony są znane z dostarczania fałszywych aplikacji;
 • Czytaj Politykę Prywatności/Zasady Użytkowania aplikacji, którą chcesz zainstalować;
 • Zapytany, wybierz instalację Zaawansowaną/Własną zamiast Automatycznej/Zalecanej. W taki sposóv możesz odmówić instalacji dodatkowych komponentów;
 • Zainstaluj dobre oprogramowanie ochronne i aktualizuj je regularnie.

Wyeliminuj 123vidz.com i wybierz poprawną usługę oglądania wideo

Istnieje wiele platform streamingowych, które można wykorzystać do oglądania filmów w sieci (np. Netflix). Są one zazwyczaj też bazowane na subskrybcji – eksperci zauważyli jednak, że serwisy te nie reklamują produktów i usług nonstop ani nie dzielą się twoimi danymi z nieznanymi kontrahentami.

Dlatego też nie opóźniaj usuwania 123vidz. Możesz usunąć wszystkie niechciane programy samemu, pobierając i instalują oprogramowanie anty-spyware. Wybierz jedną z sugerowanych aplikacji i zaktualizuj ją. Następnie, wykonaj pełny skan syystemu.

Możesz też usunąć wirusa 123vidz korzystając z instrukcji znajdujących się na końcu posta. Zalecamy jednak powstrzymać się od tych sposobów, jeśli nie jesteś zaznajomiony z komputerem i jego procesami.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania 123vidz:

Usuń 123vidz z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tych instrukcji, by usunąć wszystkie niechciane aplikacje z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj 123vidz oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj 123vidz lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń 123vidz z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim123vidz czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń 123vidz z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj 123vidz oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania 123vidz. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń 123vidz z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to 123vidz powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń 123vidz z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj ustawienia Mozilli Firefox po wyyeliminowaniu 123vidz.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz 123vidz oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie 123vidz. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń 123vidz z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz 123vidz oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie 123vidz. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń 123vidz z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj 123vidz i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania 123vidz. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się 123vidz i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach