Skala niebezpieczeństwa:  
  (49/100)

Zbot. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Konie Trojańskie

Zbot jest bardzo szkodliwym trojanem, który jest używany do wykradania danych osobistych, takich jak hasła, loginy i inne prywatne informacje. Od razu gdy wirus zaatakuje komputer, modyfikuje system i zaczyna zbierać informacje o klawiszach wciskanych przez swoją „ofiarę”.
Zbot jest zbudowany z trzech części: z toolkitu, Trojana i serwera do kontroli. Nasi eksperci twierdzą, że pierwszy element jest używany aby stworzyć zagrożenie, drugi do zmodyfikowania zarażonego komputera, a trzeci aby zapewnić pełną kontrolę nad wirusem. Właśnie dlatego, hakerzy mają możliwość łatwego patchowania Zbota oraz uzyskania dostępu do zarażonego systemu.

W jaki sposób Zbot może zaatakować mój komputer?

Zbot jest trojanem który rozpsrzestrzenia się głównie ze spamem. Możesz zostać oszukany i ściągnąć wirusa na swój komputer dasz się nabrać na fałszywą wiadomość, która wygląda jakby była wysłana przez firmę o dobrej reputacji. Takie fałszywe maile zazwyczaj traktują o nieistniejących e-biletach lotniczych, zgubionych listach lub paczkach pocztowych oraz tym podobnych rzeczach, które mogą wzmóc ciekawość wśród odbiorców. Aby to lepiej zoobrazować została poniżej przytoczona treść przykładowego maila tego typu:

——– Original Message ——–
Subject: Ninja Killed – Postal Tracking #PSGMR64782BY2C2
Date: Wed, 15 Apr 2009 16:32:50 +0900
From: United Parcel Service of America ottorios@ibfd.com
To: recipient.com

Hello!
We were not able to deliver postal package you sent on the 14th of March in time because the recipient’s address is not correct.
Please print out the invoice copy attached and collect the package at our office.
Your United Parcel Service of America

What is more, Trojan-Spy.Win32.Zbot.gen has some backdoor functionality and may even record keystrokes.

Musisz uważać czytając takie wiadomości, ponieważ mają one w sobie link albo odnośnik, który prowadzi do ściągnięcia trojana na twój system. W dodatku, Zbot jest także rozpowszechniany przez niektóre strony internetowe oraz ataki hackerskie typu „drive-by”.

Jeśli przypuszczasz, że twój komputer mógł zostać zainfekowany przez trojana Zbota, nie powinieneś już marnować więcej czasu, ponieważ możesz stracić swoje dane personalne oraz inne ważne dla ciebie pliki.

Jak usunąć Zbota?

Jeśli uważasz, że na twoim systemie działa Zbot albo inne złośliwe oprogramowanie, musisz zeskanować swój dysk przy użyciu najnowszej wersji programu przeciw programom szpiegowskim (anti-spyware). W tym wypadku polecamy takie środki ochrony:
Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Zbot zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Zbot. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

Zbot ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
1053.exe
1q.exe
87724515.exe
ANZinetbanking_certificate.exe
bana.exe
voland611.exe
wclctr.exe
winbtn.exe
winself.exe
winwem.exe
WorldPay_CONFR.exe
WorldPay_TRANS_8651.exe
x-file-MJacksonsKiller.exe
xsetup1.exe
Your_ETicket.exe

Skasuj katalogi:
%SYSTEM%\WSNPOEM
%SYSTEM%\WSNPOEMA
C:\Documents and Settings\NetworkService\Application Data\wsnpoem
%SYSTEM%\twain_32
%SYSTEM%\lowsec


Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zbot.html

Poradniki w innych językach