Usuń Zbot

Instrukcja usuwania Zbot

Czym jest Zbot?

Zbot jest bardzo szkodliwym trojanem, który jest używany do wykradania danych osobistych, takich jak hasła, loginy i inne prywatne informacje. Od razu gdy wirus zaatakuje komputer, modyfikuje system i zaczyna zbierać informacje o klawiszach wciskanych przez swoją „ofiarę”.
Zbot jest zbudowany z trzech części: z toolkitu, Trojana i serwera do kontroli. Nasi eksperci twierdzą, że pierwszy element jest używany aby stworzyć zagrożenie, drugi do zmodyfikowania zarażonego komputera, a trzeci aby zapewnić pełną kontrolę nad wirusem. Właśnie dlatego, hakerzy mają możliwość łatwego patchowania Zbota oraz uzyskania dostępu do zarażonego systemu.

W jaki sposób Zbot może zaatakować mój komputer?

Zbot jest trojanem który rozpsrzestrzenia się głównie ze spamem. Możesz zostać oszukany i ściągnąć wirusa na swój komputer dasz się nabrać na fałszywą wiadomość, która wygląda jakby była wysłana przez firmę o dobrej reputacji. Takie fałszywe maile zazwyczaj traktują o nieistniejących e-biletach lotniczych, zgubionych listach lub paczkach pocztowych oraz tym podobnych rzeczach, które mogą wzmóc ciekawość wśród odbiorców. Aby to lepiej zoobrazować została poniżej przytoczona treść przykładowego maila tego typu:

——– Original Message ——–
Subject: Ninja Killed – Postal Tracking #PSGMR64782BY2C2
Date: Wed, 15 Apr 2009 16:32:50 +0900
From: United Parcel Service of America ottorios@ibfd.com
To: recipient.com

Hello!
We were not able to deliver postal package you sent on the 14th of March in time because the recipient’s address is not correct.
Please print out the invoice copy attached and collect the package at our office.
Your United Parcel Service of America

What is more, Trojan-Spy.Win32.Zbot.gen has some backdoor functionality and may even record keystrokes.

Musisz uważać czytając takie wiadomości, ponieważ mają one w sobie link albo odnośnik, który prowadzi do ściągnięcia trojana na twój system. W dodatku, Zbot jest także rozpowszechniany przez niektóre strony internetowe oraz ataki hackerskie typu „drive-by”.

Jeśli przypuszczasz, że twój komputer mógł zostać zainfekowany przez trojana Zbota, nie powinieneś już marnować więcej czasu, ponieważ możesz stracić swoje dane personalne oraz inne ważne dla ciebie pliki.

Jak usunąć Zbota?

Jeśli uważasz, że na twoim systemie działa Zbot albo inne złośliwe oprogramowanie, musisz zeskanować swój dysk przy użyciu najnowszej wersji programu przeciw programom szpiegowskim (anti-spyware). W tym wypadku polecamy takie środki ochrony:
FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

Poradniki w innych językach