Skala niebezpieczeństwa:  
  (49/100)

Usuń Zbot

| Rodzaj: Konie Trojańskie

Zbot jest bardzo szkodliwym trojanem, który jest używany do wykradania danych osobistych, takich jak hasła, loginy i inne prywatne informacje. Od razu gdy wirus zaatakuje komputer, modyfikuje system i zaczyna zbierać informacje o klawiszach wciskanych przez swoją „ofiarę”.
Zbot jest zbudowany z trzech części: z toolkitu, Trojana i serwera do kontroli. Nasi eksperci twierdzą, że pierwszy element jest używany aby stworzyć zagrożenie, drugi do zmodyfikowania zarażonego komputera, a trzeci aby zapewnić pełną kontrolę nad wirusem. Właśnie dlatego, hakerzy mają możliwość łatwego patchowania Zbota oraz uzyskania dostępu do zarażonego systemu.

W jaki sposób Zbot może zaatakować mój komputer?

Zbot jest trojanem który rozpsrzestrzenia się głównie ze spamem. Możesz zostać oszukany i ściągnąć wirusa na swój komputer dasz się nabrać na fałszywą wiadomość, która wygląda jakby była wysłana przez firmę o dobrej reputacji. Takie fałszywe maile zazwyczaj traktują o nieistniejących e-biletach lotniczych, zgubionych listach lub paczkach pocztowych oraz tym podobnych rzeczach, które mogą wzmóc ciekawość wśród odbiorców. Aby to lepiej zoobrazować została poniżej przytoczona treść przykładowego maila tego typu:

——– Original Message ——–
Subject: Ninja Killed – Postal Tracking #PSGMR64782BY2C2
Date: Wed, 15 Apr 2009 16:32:50 +0900
From: United Parcel Service of America ottorios@ibfd.com
To: recipient.com

Hello!
We were not able to deliver postal package you sent on the 14th of March in time because the recipient’s address is not correct.
Please print out the invoice copy attached and collect the package at our office.
Your United Parcel Service of America

What is more, Trojan-Spy.Win32.Zbot.gen has some backdoor functionality and may even record keystrokes.

Musisz uważać czytając takie wiadomości, ponieważ mają one w sobie link albo odnośnik, który prowadzi do ściągnięcia trojana na twój system. W dodatku, Zbot jest także rozpowszechniany przez niektóre strony internetowe oraz ataki hackerskie typu „drive-by”.

Jeśli przypuszczasz, że twój komputer mógł zostać zainfekowany przez trojana Zbota, nie powinieneś już marnować więcej czasu, ponieważ możesz stracić swoje dane personalne oraz inne ważne dla ciebie pliki.

Jak usunąć Zbota?

Jeśli uważasz, że na twoim systemie działa Zbot albo inne złośliwe oprogramowanie, musisz zeskanować swój dysk przy użyciu najnowszej wersji programu przeciw programom szpiegowskim (anti-spyware). W tym wypadku polecamy takie środki ochrony:
Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zbot.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Zbot