Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa surfpageing.com (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Mimo tego, że surfpageing.com wyglada jak zwykla wyszukiwarka, to niestety nasi eksperci do spraw piezczenstwa pragna ostrzec uzytkownikow przed obcym oprogramowaniem, jest to niezaufana aplikacja ze wzgledu na to ze przy porownaniu jej do Google, Bing czy tez Yahoo widac ze jest to robak przegladarkowy jak i potencjalnie niechciany program i wyglada na to ze istnieje wiele powodow dla ktorych jest to program zagrazajacy twojemu komputerowi. W nastepnym paragrafie krotko wyjasnimy jakie problemy moze generowac surfpageing.com, w jaki sposob rozpowszechnia sie ta wyszukiwarka i w jaki sposob mozesz ja usunac calkowicie ze swojego komputera.

Jakie czynniki sprawiaja ze nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa zdecydowali sie na zakwalifikowanie wirusa surfpageing.com jako robaka przegladarkowego?

Oczywiscie zaden z tych programow nie jest wirusem, czy tez oprogramowaniem, malware potencjalnie niechciana aplikacja bez konkretnego powodu. W nawiazaniu do naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa istnieje conajmniej 5 roznych czynnikow ktore sprawiaja ze jest to robak przegladarkowy czy tez potencjalnie niechcian program

 • nieautoryzowane przenikanie do komputera
 • modyfikacja ustawien przegladarki bez pozwolenia uzytkownika
 • pokazywanie nieprawdziwych wynikow wyszukiwania
 • wyswietlanie promocyjnych reklam
 • korzystanie z oprogramowania cookies;

showing how the hompage looks like after surfpageing.com hijack

W jaki sposób działa ten program zainstalowany w twojej przegladarce?

Surfpageing.com jest robakiem przegladarkowym, który jest kompatybilny z przegladarka Interne explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari i innymi. Jest to jeden z powodow dla ktorych postanowilismy zakwalifikowac go jako zlosliwy plugin. Jak tylko ten plugin zacznie dzialac to moze zostac zmieniona strona domowa przegladarki, strona nowej karty a takze domyslna wyszukiwarka na strone surfpageing.com. Jezeli ten plugin zostanie zaakceptowany (swiadomie lub tez nie) to zostana dokonane zmiany w twojej przegladarce. Jednakze nie jest to najgorsza rzecz. Najwazniejsze jest to ze uzytkownik powinien samodzielnie stwierdzic czy chce uzywac tej wyszukiwarki czy tez nie. Mimo tego ze wyswietla ona wyniki wyszukwania podobne jak Yahoo to zanim skorzystasz z nich po drodze trafisz na wiele reklam, sponsorowanych linkow i wiekszej ilosci reklam pop-up. Dlatego tez nigdy nie wiesz czy surfpageing.com moze eksponowac twoj komputer na zagrozenie czy tez nie. Idac ta droga program generuje bardzo duze zyski z wyswietlania reklam stad tez przyjmuje sie ze nie zalezy mu na cohronie uzytkownika. Oprocz tego jak tylko program dostanie sie do komputera to umieszcza na nim oprogramowanie cookies i rozpoczyna zbieranie niepersonalnych informacji, jednakze dosc wrazliwych dla uzytkownika, mianowicie mowimy o informacjach o uzytkowniku. Moga to byc rzeczy ktorych szukasz, najczesciej odwiedzane strony, klikniecia, adres IP twojego komputera, twoja lokalizacja, adres email a takze dane ktore wprowadzasz do internetu jak i programy ktore z nigo pobierasz. Tego typu informacje moga wyciec do naprawde podejrzanych instytucji, ktore moga zaczac byc natarczywe. Moze zdarzyc sie tak ze twoj adres email zostanie zaspamowany, mozesz zaczac otrzymywac duze ilosci reklam pop-up powiazanych z rzeczami ktoryh szukasz, mozesz widziec monity dotyczace wykonania niezbednych aktualizacji. Wszystkie rzeczy ktore sa dostarczane przez surfpageing.com moga prwadzic do instalacji kolejnych potencjalnie niechcianych programow. Czy ciagle myslisz ze moglbyc zainstalowac na swoim komputerze te wyszukiwarke? Prawdopodobnie nie. Dlatego tez polecamy ci sprawdzic swoj system z pomoca oprogramowania Reimage Reimage Cleaner i usuniecie oprogrmamowania surfpageing.com z jego pomoca.

Czy moglibyście mi wyjasnic w jaki sposob surfpageing.com moze przeniknac do mojego komputera jezeli sam go nie instalowalem?

Te i podobne pytania sa najczesciej zadawane przez ofiary tego typu robakow przegladarkowych. Odpowiedź jest całkiem prosta – pewnie w przeszlosci zgodziles sie na instalacje tego typu oprogramowania freeware. Postaraj sie przypomniec sobie jaki program ostatnio instalowales w swoim systemie. Wysoce polecamy ci usunac go poniewaz mogl zostac uzyty do rozpowszechniania aplikacji zlosliwych. Jezeli chcesz uniknac instalacji tego typu oprogramowania w przyszlosci upewnij sie ze wybrales proces instalacji bezpeicznej (opcja instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika) i patrz uwaznie na kroki instalacji.

Co powinienem zrobić celem usunięcia tego potencjalnie niechcianego oprogramowania z mojego komputera?

Oczywiscie uzytkownicy czytajacy ten post z pewnoscia sa zainteresowani sposobem w jaki moga usunac iprogramowanie surfpageing.com. Faktem jest to ze mozna do uczynic w dwojaki sposob – korzystajac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Jezeli masz juz do czynienia z tego typu robakami przegladarkowymi to pewnie umiesz sobie samodzielnie dac z tym rade i dosc latwo mozesz usunac tego typu oprogramowanie manualnie. Jednakze jezeli chcialbys miec 100% pewnosc tego ze twoj komputer bedzie wolny od tego typu oprogramowania to polecamy ci przeprowadzenie pelnego skanu systemu z pomoca sprawdzonego i profesjonalnego sposobu usuwania tego oprogramowania.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner . SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Reimage Cleaner posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Reimage Cleaner oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage Cleaner, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa surfpageing.com:

Usuń surfpageing.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj surfpageing.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj surfpageing.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń surfpageing.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń surfpageing.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimsurfpageing.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń surfpageing.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj surfpageing.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania surfpageing.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa surfpageing.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to surfpageing.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń surfpageing.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz surfpageing.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie surfpageing.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń surfpageing.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz surfpageing.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie surfpageing.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń surfpageing.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj surfpageing.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez surfpageing.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania surfpageing.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-surfpageing-com-virus.html

Poradniki w innych językach