Usuń wirusa StartPageing123.com (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, mar 2017

Instrukcja usuwania wirusa StartPageing123.com

Czym jest Wirus StartPageing123.com?

Co powinieneś wiedzieć na temat wirusa StartPageing123.com?

Wirus StartPageing123.com ukrywa w sobie podejrzana wyszukiwarke, która to pojawia sie na twojej przegladarce. Oprocz tego dla niektorych uzytkownikow moze wygladac ona jak zwykla wyszukiwarka. Jednakze jezeli szukasz nowego narzedzia to nie powinienes polegac na tej wyszukiwarce. Nasi eksperci odnosnie ochrony w swiecie IT zgodnie twierdza ze jest to po prostu potencjalnie niechciany program oraz robak przegladarkowy. Podobnie do mu podobnych: LuckySearch123.com, Mylucky123.com oraz LuckyStarting.com program ten zostal stworzony do zmiany ustawien twojej wyszukiwarki oraz zmiany strony domowej celem zmuszenia uzytkownikow do korzystania z tego serwisu. Oprocz tego warto wspomniec ze ten robak przegladarkowy jest calkiem niegrozny; nie powinienes tolerowac zadnych zmian na twojej przegladarce. StartPageing123.com ciagle moze generowac jakies problemy. Moze na przyklad przekierowywac cie na podejrzane strony oraz dostarczac duze ilosci komercyjnych tresci. Duze ilosci reklam staja sie problemem dla wieszosci uzytkownikow i stanowia straszak dla ludzi ktorzy jeszcze nie zostali zainfekowani . Kiedy zaczna pojawiac sie dodatkowe reklamy podczas przegladania to twoja cierpliwosc z pewnoscia moze zostac naruszona. Co wiecej, roznego rodzaju reklamy to tylko wierzcholek gory lodowej, czesc znacznie wiekszej zlosliwej kampanii . Tego typu wyszukiwarki wykorzystuja Google jako glowne zrodlo informacji; dlatego tez mozliwosc generowania problemu nie jest zbyt duza, jednakze warto zapobiegac przekierowaniom StartPageing123.com co powinno ci przekonac do usuniecia tej aplikacji.

Podczas wybierania nowej wyszukiwarki powinienes zapoznac sie z polityka prywatnosci. Powinna on zawierac wazne informacje opisujace korzystanie z niej a takze sposob zarzadzania. Przypadki wykradania danych zachecaja kolejne firmy do odnawiania swojej polityki prywatnosci . Autorzy wirusa StartPageing123.com takze pokazuja swoje interesu zainteresowanym uzytkownikom, a wlasciwie zadaja od nich takich informacji jak imie, płeć, data urodzenia, a takze narodowosc. Co wiecej wykorzystuja pliki cookies do sledzenia uzytownika. Zbieranie tego typu danych moze byc przydatne do polepszenia jakosci dzialania serwisu; jednakze w rzeczywistosci powinienes po prostu usunac oprogramowanie StartPageing123.com ze swojego komputera. Zebrane informacje moga byc wykorzystywane do wymiany informacji miedzy spolkami biznesowymi. Problemem moze byc to ze personalne dane nie tylko beda wykorzystane w kampaniach reklamowych, ale takze moga dostac sie w rece zlosliwych autorow tego typu aplikacji. W najlepszym wypadku twoj komputer pokryc sie niechcianymi reklamami, w gorszym przypadku zebrane personalne dane moga przyczynic sie do atakow na twoj komputer. Dlatego tez lepiej bedzie jezeli przejdziesz do usuwania StartPageing123.com. Mozesz to zrobic szybko korzystajac z pomocy oprogramowaniaFortectIntego. Więcej informacji dotyczących walki z tego typu oprogramowaniem znajdziesz poniżej.

Obraz wirusa StartPageing123.comStartPageing123.com jest podejrzaną i złośliwą wyszukiwarką, która to moze przeniknac do twojego komputera i zmieniać jego ustawienia.

W jaki sposób ten program może przeniknąć do mojego komputera niezauważony?

Ten i jemu podobne potencjalnie niechciane programy dosc czesto moze przeniknac do komputera uzytkownika razem z darmowymi aplikacjami. Z pewnoscia przyznasz ze przejscie przez proces instalacji klikajac tylko przycisk ”Dalej” jest dosc powszechnie stosowana praktyka. W rezultacie po prostu mozesz wprowadzic do swojego komputera oprogramowanie takie jak StartPageing123.com. Jezeli chcialbys uciec przed konsekwencjami zwiazanymi z tym oprogramowaniem to powinienes w inny sposob instalowac nowe oprogramowanie. Po pierwsze skorzystaj z opcji instalacji uzytkownika. Zawiera ona dodatkowe elementy ktore moga ci sie przydac jzeli pragniesz nie miec przekierowan na swoim komputerze. Powinienes odznaczyc wszelkie dodatki a nastepnie przejsc do opcji instalacji aplikacji ktorej chcesz. Podczas przegladania online powinienes zawsze zachowac skupienie i uwage

W jaki sposób usunąć wirusa StartPageing123.com z twojej przeglądarki?

Mozes z powodzeniem usunac wirusa StartPageing123.com manualnie lub tez automatycznie. Jezeli sie spieszysz zawsze mozesz usunac robaka z pomoa sprawdzonej aplikacji antyszpiegujacej. Jest to wyjatkowo praktyczne narzedzie ktore bedzie w stanie ci pomoc i usunac wiekszosc powaznych zagrozen. Mozesz takze przeprowadzic manualne usuwanie oprogramowania StartPageing123.com. Zapoznaj sie z instrukcja celem pelnego usuniecia tego typu oprogramowania. Mozesz, a takze powinienes minimalizowac ryzyko zawsze badajac opinie o oprogramowaniu ktore akurat chcesz pobrac. Moze ci to pomoc uniknac denerwujacych sytuacji i czasami moze pomoc ci w walce ze zlosliwymi aplikacjami.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa StartPageing123.com

Odinstaluj z systemu Windows

Jezeli zdecydujesz się na manualne usuwanie oprogramowania StartPageing123.com to proszę zapoznaj się ostrożnie z następującą instrukcja ponizej. Powinienes usunac robaka przegladarkowego i zwiazne z nim elementy twojej przegladarki, które zostały zainstalowane na twoim komputerze. Robak przegladarkowy moze wspolpracowac z przegladarkami Google Chrome, Mozilla Firefox, a takze z innymi, przeciez jest nieustannie rozwijany.

Aby usunąć Wirus StartPageing123.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus StartPageing123.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń StartPageing123.com z systemu Mac OS X

Robaki przegladarkowe dosc rzadko atakuja komputery oparte o system Mac OS X. Jednakze jezeli StartPageing123.com przedostanie się do twojego komputera to proszę zapoznaj sie z instrukcja celem usuniecia go z twojego urzadzenia.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimStartPageing123.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli podejrzewasz ze na twoim urządzeniu pozostaly niechciane elementy to mozesz poszukac innych metod zwiazanych z czyszczeniem twojego rejestru. Moze ci to pomoc usunac StartPageing123.com.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Zaraz po ataku na twoj komputer powinienes czym predzej dokonac usuwania oprogramowania wraz ze wszystkimi reklamami generowanymi przez StartPageing123.com z przegladarki Mozilla Firefox a takze innych rozszerzen, ktore to mogly zostac zainstalowane bez twojego pozwolenia Nastepnie zresetuj ustawienia swojego komputera zgodnie z tym co pokazano ponizej.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus StartPageing123.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus StartPageing123.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus StartPageing123.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuwanie StartPageing123 URL to nie wszystko co musisz wiedziec aby pozbyc sie oprogramowania. Powinienes takze pozbyc sie denerwujacych rozszerzen z przegladarki Google Chrome a takze zresetowac swoje przegladarki zgodnie z tym co widac ponizej.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Upewnij sie ze robak przegladarkowy nie zdolal jeszcze zainfekowac twojej przegladarki Safari. Jezeli chcialbys zresetowac swoja przegladarke wykonaj co nastepuje:

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus StartPageing123.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się StartPageing123.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach