Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń wirusa Search.searchvzc.com (Poradnik łatwego usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Search.searchvzc.com to porywacz przeglądarki przejmujący kontrolę nad wszystkimi zainstalowanymi przeglądarkami

Wirus Search.searchvzc.com

Searchvzc to fałszywa wyszukiwarka czyniąca niechciane zmiany w Google Chrome, Internet Explorerze, Mozilli Firefox, Safari oraz innych przeglądarkach. Ta podejrzana aplikacja została stworzona przez Polarity Technologies Ltd., odpowiedzialną za wiele innych porywaczy przeglądarki, takich jak Search.search4ppl2.comSearch.searchgetstt.comSearch.hcouponsimplified.com i inne. 

PODSUMOWANIE
Nazwa Search.searchvzc.com
Typ Porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Niski. Może jednak prowadzić do wycieku danych i infekcji malware, jeśli nie jesteś ostrożny.
Objawy Spowolniona przeglądarka, zmienione ustawienia przeglądarki, agresywne reklamy
Dystrybucja Bundling
Eliminacja Pobierz i zainstaluj ReimageIntego. Możesz też skorzystać z poniższej instrukcji.

Po tym, jak porywacz wniknie do systemu, zmienia ustawienia przeglądarki i może zmienić obecną stronę startową, wyszukiwarkę oraz stronę nowej karty na hxxp://search.searchvzc.com. By wzmocnić swoją odporność na usunięcie, może też zmodyfikować skróty, Rejestr Systemu oraz zainstalować pomocnicze komponenty.

Tak szybko, jak uzyska on pełną kontrolę nad przeglądarkę, zaczyna on monitorować historię przeglądania, wyświetlać agresywne reklamy i powodować problemy użytkownikom. Dlatego zalecamy Ci usunąć wirusa Searchvzc z pomocą zaufanego programu anty-malware, takiego jak ReimageIntego. Zaopatrzenie się w profesjonalny program antywirusowy może pomóc Ci wyeliminować też inne niepożądane aplikacje, które mogły wniknąć do komputera.

Wirus Search.searchvzc.com może wyglądać jak zaufana wyszukiwarka. Może jednak nie wykonywać prawidłowo swoich pierwotnych funkcji. Obecnie, korzysta z bazy danych Yahoo. Dlatego wirus może być w stanie zmienić wyniki wyszukiwania i dostarczyć sponsorowane linki na stronę wyników. W taki sposób, twórcy Searchvzc pomagają różnym właścicielom stron i biznesów zwiększyć ruch na ich stronach oraz promować produkty i usługi.

Niepożądana aplikacja Search.searchvzc.com

Bez wątpienia praktyka ta jest nieuczciwa wobec użytkowników chcących znaleźć rzeczowe informacje. Zapewnianie wysokiej jakości usług nie jest jednak głównym celem tego porywacza przeglądarki. Narzędzie to jest stworzone do generacji przychodu z reklam. Dlatego, poza zamieszczaniem sponsorowanych treści na stronie wyników, narzędzie to może też otrzymywać tony regularnych reklam online.

Atak Searchvzc skutkuje stałymi problemami przekierować. Jeśli zdecydujesz się na kliknięcie na jakąś ekskluzywną ofertę online, ryzykujesz przejściem na zwodniczą bądź potencjalnie niebezpieczną stronę. Dlatego też powinieneś ignorować reklamy online, by chronić urządzenie przed malware bądź bezużytecznym oprogramowaniem, która takie strony próbują zainstalować.

Polityka Prywatności Search.searchvzc.com ujawnia, że narzędzie to może zbierać informacje zarówno nieidentyfikujące jednoznacznie, jak i identyfikujące ofiarę. W taki sposób dane osobowe, adres zamieszkania, email, adres IP, historia przeglądania oraz nawyki przeglądania mogą zostać zebrane i udostępnione stronom trzecim. Mów o tym następujący fragment Polityki Prywatności Polarity Ltd.:

BY USING THE SERVICES, YOU ARE CONSENTING TO GRANT POLARITY PERMISSION TO COLLECT YOUR URLS AND SEARCH DATA, INCLUDING SEARCH QUERIES THAT MAY CONTAIN PERSONALLY IDENTIFIABLE INFORMATION, SHARE THEM WITH THIRD PARTIES, AND USE SEARCH-RELATED COOKIES.

Nie ma znaczenia, że twórcy mówią o konieczności zbierania danych w celu usprawnienia usług. Prawdziwym ich celem jest zalanie przeglądarki personalizowanymi reklamami. Nigdy nie możesz być jednak pewien, co te osoby mogą zrobić z twoimi danymi. By chronić prywatność, zalecamy usunąć Searchvzc już teraz. 

Niechciany program Search.searchvzc.comSearch.searchvzc.com to porywacz przeglądarki modyfikujący ustawienia przeglądarki bez pozwolenia.

Podejrzane metody dystrybucji niepożądanych aplikacji

Ta potencjalnie niepożądana aplikacje rozpowszechnia się jako opcjonalny komponent spakowany z innymi, darmowymi aplikacjami, które pobierasz z różnych źródeł online. Najlepszym sposobem na ochronę przed niechcianymi efektami porywacza przeglądarki jest uniknięcie jej zainstalowania. Dlatego eksperci zalecają szczególną ostrożność przy instalacji freeware.

Porwanie przeglądarki może nastąpić, gdy użytkownicy wybierają instalację Zalecaną bądź Szybką. Problem tkwi w tym, że instalacje te nie informują o zewnętrznych aplikacjach i domyślnie je instalują. By uniknąć niepożądanych aplikacji, musisz instalować programy korzystając z ustawień Zaawansowanych i ostrożnie przestrzegać wszystkich kroków. Jeden z nich będzie zawierać zaznaczone pole mówiące o zgodzie na instalację dodatkowych aplikacji. Nie trzeba mówić, że musisz odznaczyć takie pola.

Porywacz Search.searchvzc.com

Sposoby na usunięcie Searchvzc z urządzenia

Posiadanie porywacza przeglądarki zbyt długo w systemie może poskutkować infekcją malware oraz wyciekiem danych. Dlatego też warto wyeliminować wirusa Search.searchvzc.com tak szybko, jak został on zauważony. Proces eliminacji Searchvzc może zostać przeprowadzony ręcznie bądź automatycznie.

Jeśli preferujesz pierwszą opcję, twoim zadaniem staje się znalezienie i usunięcie wszystkich wpisów związanych z porywaczem. Poniższe instrukcje przeprowadzą Cię przez procedurę usuwania. Uważaj, gdyż błędne wykonanie procesu może zniweczyć cały proces, a nawet uszkodzić komputer.

Dlatego zalecamy użytkownikom usunąć wirusa Searchvzc z pomocą odpowiedniego programu. Opcja ta zajmie się wszystkim automatycznie i zajmie tylko parę chwil. Dodatkowo, oprogramowanie to uchroni Cię przed kolejnymi infekcjami w przyszłości.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search.searchvzc.com:

Usuń Search.searchvzc.com z rodziny systemu Windows

Aby wyeliminować Searchvzc z systemu Windows OS, skorzystaj z następującej instrukcji:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.searchvzc.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.searchvzc.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Search.searchvzc.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Search.searchvzc.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.searchvzc.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search.searchvzc.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Search.searchvzc.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Search.searchvzc.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Search.searchvzc.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.searchvzc.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.searchvzc.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.searchvzc.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.searchvzc.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.searchvzc.com z Google Chrome

Nie zapomnij zresetować Chrome'a po usunięciu wszystkich niepożądanych aplikacji.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.searchvzc.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.searchvzc.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.searchvzc.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.searchvzc.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Search.searchvzc.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.searchvzc.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-search-searchvzc-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Search.searchvzc.com virus