Usuń wirusa Opera redirect (Darmowe instrukcje) - Poradnik prostego usuwania

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Definicja i działanie wirusa przekierowań Opery

Wirus przekierowań Opery

Wirus przekierowań Opery to cyberinfekcja działająca jak porywacz przeglądarki. Jak możesz najpewniej zrozumieć, ta potencjalnie niepożądana aplikacja atakuje przeglądarkę Opera, kompatybilną z systemami Windows, Mac OS i Linux. Głównymi oznakami przejętej przeglądarki są:

 • zmienione: strona domowa, strona nowej karty oraz domyślna wyszukiwarka;
 • przekierowania na podejrzane strony internetowe podczas wyszukiwania, klikania w linki czy przeglądania sieci;
 • zwiększona liczba wyskakujących reklam;
 • obecność nieznanych rozszerzeń przeglądarki, dodatków czy pasków narzędzi.

Cyberzagrożenie to jest podobne do wirusów przekierowań Chrome'a, Firefoksa czy IE. Celem infekcji jest zmusić przeglądarkę użytkownika do otwierania nowych kart i uruchamiania wizyt na określonych stronach. Na różnych forach, użytkownicy zgłaszają o przekierowaniach na strony podróżnicze, muzyczne, gamingowe i podobne. Bez wżtpienia, te działania denerwują i obniżają jakość korzystania z przeglądarki internetowej.

Problem przekierowań Opery może się skończyć jeszcze gorzej. Niektóre aplikacje potencjalnie niechciane przekierowują na niebezpieczne witryny. Na przykład, możesz skończyć na stronie fałszywego wsparcia technicznego bądź phishingowej, na których cyberprzestępcy liczną na zdobycie twoich informacji osobistych. Co więcej, możesz też zostać zmuszony do odiwedzenia niebezpiecznej witryny.

Niektóre wersje wirusa przekierowań Opery mogą też wyświetlać zwodnicze, wyskakujące reklamy. Mogą one promować fałszywe programy, informować o prawdopodobnych aktualizacjach lub ostrzegać o możliwym ataku wirusa. nie powinieneś nigdy klikać na takie reklamy – w najczęstszym wypadku wprowadzisz tak na swój komputer trojana.

Jeśli więc zauważyłeś podejrzaną działalność na Operze, taką jak przekierowania, zmianę strony domowej itd, powinieneś wziąć się za bezpieczeństwo Twojego komputera. Zalecamy instalację programu anty-spyware lub anty-malware, takiego jak ReimageIntego, by uwolnić komputer od potencjalnie niepożącanych programów.

Można też usunąć tego wirusa ręcznie. Może to być jednak zkomplikowane zadanie – nie wiadomo nic o programie odpowiedzialnym za atak. Jeśli chcesz jednak spróbować, nie zapomnij przejrzeć strony opera://extensions oraz usunąć nieznanych dodatków.

Czasami jednak problem przekierowań Opery jest powiązany z ustawieniami przeglądarki. Możesz więc sprzwdzić, czy jest zaznaczona opcja „Włącz przekierowania automatyczne”. Możesz to sprawdzić, wchodząc kolejno na: Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Sieć > odznaczyć „Włącz przekierowania automatyczne.”

Obrazek przedstawiający wirusa przekierowań OperyWirus przekierowań Opery to porywacz przeglądarki, który przejmuje nad nią kontrolę, zmienia jej ustawienia i zmusza użytkownika do odwiedzania podejrzanych witryn internetowych.

Sposoby rozprzestrzeniania się przekierowującego malware

Aplikacje potencjalnie niepożądane odpowiedzialne za przekierowania Opery na sponsorujące strony internetowe zwykle rozprzestrzeniają się dołączone w paczkach oprogramowania. Eksperci z Polski mówią, że odpowiednia instalacja programów jest niezbędna, jeśli chce się uniknąć przypadkowej instalacji takich programów:

 • Pobieraj programy tylko z rzetelnych stron. Unikaj serwisów oferujących dzielenie się plikami i polegaj na stronach zaufanych developerów.
 • Zawsze korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Użytkownika zamiast Szybkiej/Standaardowej/Zalecanej. Ustawienia te rzadko informują o dodatkowych aplikacjach dodanych do danego programu. Korzystając z tej wersji instalacji, dajesz nieświadomie pośrednią zgodę na ich dodanie do systemu.
 • Czytaj warunki użytkowania i inne oficjalne dokumenty przed ich akceptacją.
 • Odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone opcje przy dodatkowych aplikacjach bądź zgodach na m.in. zmianą Twojej wyszukiwarki na nieznanego Tobie dostawcę.

Takie programy jednak są często przedstawiane jako użyteczne dodatki, rozszerzenia lub programy. Czasem podszywają się pod popularne aplikacje takie, jak Adobe Flash Player. Nie powinieneś więc zapominać o tym, że przypomnienia o dostępnych aktualizacjach programów pojawiające się w formie wyskakujących reklam są fałszywe oraz, że nie powinieneś na nie klikać.

Wyeliminuj wirusa przekierowań Opera

Jak zapewne wiesz, przekierowania są inicjowane przez potencjalnie bezużyteczną aplikację – zwykle jest to porywacz przeglądarki. By zatrzymać jego aktywność, musisz znaleźć i usunąć źródło problemu. Masz na to dwa sposoby – automatyczny i ręczny.

By usunąć wirusa przekierowań Opera ręcznie, musisz należycie przebadać komputer. Musisz znaleźć nieznane programy zainstalowane w komputerze oraz sprawdzić listę rozszerzeń Opery. Instrukcje poniżej dadzą Ci więcej szczegółów, gdzie szukać wpisów powiązanych z porywaczem.

Część porywaczy jest jednak bezplikowa. Znaczy to, że nie będziesz w stanie znaleźć i usunąć jego elementów ręcznie. W tym celu będziesz musiał skorzystać z automatycznego sposobu na usunięcie wirusa przekierowań Opery. Pamiętaj, że musisz przeskanować system profesjonalnym i aktualnym programem anty-malware lub anty-spyware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Opera redirect:

Usuń Opera redirect z rodziny systemu Windows

Jeśli cierpisz z powodu przekierowań Opery, musisz sprawdzić, czy żaden nieznany Tobie program nie został zainstalowany na Twoim komputerze Instrukcje poniżej pokażą Ci, jak tego dokonać.

Jeśli nie możesz znaleźć żadnych programów, musisz wejść na stronę rozszerzeń Opery i rozejrzeć się tam za porywaczem. Możesz dostać się na tą stronę wpisując w przeglądarce adres opera://extensions.

Jeśli znalazłeś nieznane rozszerzenie, usuń je, a następnie zresetuj przeglądarkę:

 1. Otwórz Operę i wejdź na stronę O Operze.
 2. W sekcji Ściezka wybierz Profil oraz skopiuj adres.
 3. Wklej skopiowany wcześniej adres w Eksploratorze plików.
 4. Kliknij na folderOpera Software. Tam znajdziesz folder Opera Stable. Usuń go.
 5. Zamknij przeglądarkę.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Opera redirect oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Opera redirect lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Opera redirect z systemu Mac OS X

Po pierwsze, musisz skorzystać z poniższych instrukcji, by pozbyć się podejrzanej aplikacji, która mogła po cichu zainstalować się na Twoim Macu. Następnie, sprawdź listę rozszerzeń Opery i odinstaluj nieznane Tobie rozszerzenia, dodatki, paski narzędzi i podobne.

Kiedy wszystkie potencjalnie niebezpieczne elementy zostaną wyeliminowane, musisz na czysto zainstalować Operę. Przed tym zalecamy zrobienie kopii zapasowej zakładek i innych ważnych nformacji – te mogą zostać utracone.

 1. Odinstaluj Operę tak, jak każdą inną aplikację z Maca.
 2. Usuń folder Opera profile data.
 3. Wejdź na oficjalną stronę Opery i pobierz najnowszą wersję przeglądarki.
 4. Skorzystaj z instrukcji instalacji

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOpera redirect czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Opera redirect z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Opera redirect oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Opera redirect. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Opera redirect z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Opera redirect powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Opera redirect z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Opera redirect oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Opera redirect. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Opera redirect z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Opera redirect oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Opera redirect. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Opera redirect z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Opera redirect i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Opera redirect. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Opera redirect i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach