Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń Pttsite.com (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Pttsite.com to wirus przekierowań prowadzący na niezabezpieczone strony

Prezentacja wirusa przekierowań Pttsite.com

Pttsite.com to potencjalnie niepożądana aplikacja stworzona do przekierowywania użytkowników na niebezpieczne witryny. Twórcy tej aplikacji generują przychód z ruchu sprowadzonego na powiązaną stronę bądź pomagają w atakach programów malware. Zazwyczaj, aplikacja ta jest instalowana wraz z innymi, darmowymi programami z sieci bez wiedzy użytkowników.

Nazwa Pttsite.com
Rodzaj Adware
Kompatybilne przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari i inne
Potencjalne zagrożenia Komputer może zostać zainfekowany malwarem bądź innymi potencjalnie niepożądanymi aplikacjami
Objawy Powoduje masę przekierowań na strony hazardowe, fałszywe alarmy wirusowe bądź witryny przeznaczone dla dorosłych
Dystrybucja Rozpowszechnia się w instalatorach freeware
Usuwanie Możesz bezpiecznie i szybko odinstalować Pttsite.com z pomocą ReimageIntego

Jeśli zauważyłeś powyższe objawy, istnieje wysokie ryzyko, że masz do czynienia z przekierowaniami Pttsite.com. Innymi słowy, w systemie został zainstalowany program adware prowadzący Cię na podejrzane witryny. Zauważ, że program ten sam w sobie nie jest wirusem. Może być jednak wykorzystany jako narzędzie do rozpowszechniania niebezpiecznych aplikacji.

Zazwyczaj rzeczony wirus Pttsite.com prowadzi do stron hazardowych bądź przeznaczonych tylko dla dorosłych. Może jednak też prowadzić Cię na fałszywe strony twierdzące, że Twój komputer jest zainfekowany i że musisz już teraz pobrać antywirusa. Zauważ, że jest to ledwie próba nakłonienia Cię do instalacji potencjalnie niebezpiecznego programu.

Dlatego też, jeśli natkniesz się na przekierowanie z powodu tego adware'a, zalecamy zamknąć natychmiast okno bądź kartę. Pamiętaj, że jeśli dalej będziesz przeglądać sieć, ryzykujesz bezpieczeństwem komputera oraz własnym. Jest to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie. Zalecamy stosowanie instrukcji z końca artykułu, by kompletnie usunąć Pttsite.com z twojego komputera.

Przykład adware'a Pttsite.comPttsite.com to wirus przekierowań prowadzący na potencjalnie niebezpieczne strony hazardowe, przeznaczone dla dorosłych bądź fałszywe alarmy wirusowe.

Co więcej, twórcy tego adware'a mogli stworzyć go, by zbierać informacje na temat ich celów Przykładowo, program może zbierać specyfikacje komputera, przeglądarki, a nawet listę najczęściej odwiedzanych stron, by przekierowywać na strony, które odpowiadają twoim zainteresowaniom. Pttsite stanowi więc zagrożenie nie tylko dla komputera, lecz także dla Twojej prywatności.

Zauważ, że usunięcie Pttsite.com może przysporzyć problemów. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności informatyczne, zalecamy Ci zaopatrzyć się w profesjonalny program. Jest to najprostszy sposób na ochronę systemu nie tylko dzisiaj, lecz także w przyszłości. Wyborem polecanym przez nas jest ReimageIntego.

Instalatory freeware'ów, mogą zawierać wewnątrz programy adware

Większość ludzi wierzy w to, że potencjalnie niepożądane aplikacje są zdalnie instalowane w systemie. Niestety, ludzie zazwyczaj sami wpuszczają adware – dzieje się to, gdy użytkownik śpieszy się przez całą procedurę, instalując darmowe aplikacje.

Aplikacje niepożądane pojawiają się jako opcjonalne komponenty i mogą zostać zauważone tylko, gdy użytkownik wybierze instalację Zaawansowaną. Adware pojawia się wtedy w formie domyślnie zaznaczonego pola wyrażającego zgodę użytkownika na instalację programu wraz z główną aplikację.

Według ekspertów z BedyNet.ru, by unikać instalacji niepożądanych aplikacji, użytkownicy NIGDY nie powinni korzystać z instalacji Szybkiej/Zalecanej oraz ZAWSZE odznaczać pola wyrażające zgodę na instalację adware. Zawsze możesz też korzystać z dobrego programu anty-malware, który będzie chronić Twój komputer.

Naucz się bezpiecznie deinstalować wirusa Pttsite.com

Nawet jeśli Pttsite.com nie jest tak niebezpieczny jak ransomware, jego eliminacja może być skomplikowana, a także może uszkodzić komputer. Warto upewnić się odnośnie swojej wiedzy przed zaczęciem procedury – tylko zaawansowani użytkownicy powinni korzystać z ręcznej eliminacji aplikacji.

Inne osoby powinny zaopatrzyć się w antywirusa, by ten usunął Pttsite.com za nich. Pamiętaj, że programy adware często posiadają liczne dodatkowe komponenty ukryte w różnych miejscach systemu. Użytkownik musi pozbyć się ich wszystkich, by zatrzymać niepożądane przekierowania.

Dlatego też najprostszym sposobem na usunięcie Pttsite.com jest automatyczna eliminacja z pomocą profesjonalnego programu anty-malware. W tym celu sprawdź nasze poniższe rekomendacje.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Pttsite.com:

Usuń Pttsite.com z rodziny systemu Windows

Usuwanie adware może być skomplikowanym procesem. Dlatego powinieneś ostrożnie trzymać się procedury eliminacyjnej, która pomoże bezpiecznie pozbyć się tego potencjalnie niepożądanego programu.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Pttsite.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Pttsite.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Pttsite.com z systemu Mac OS X

Pozbądź się niekończących przekierowań na niebezpieczne strony korzystając z poniższego poradnika.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPttsite.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Pttsite.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Pttsite.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Pttsite.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Pttsite.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Pttsite.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Pttsite.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Pttsite.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Pttsite.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Pttsite.com z Google Chrome

Po eliminacji adware'a należy też odinstalować z Chrome'a wszystkie inne podejrzane komponenty, które mogą być powiązane z Pttsite.com.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Pttsite.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Pttsite.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Pttsite.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Pttsite.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Pttsite.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Pttsite.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach