Skala niebezpieczeństwa:  
  (18/100)

IE redirect virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

Jake Doe - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek
12

WIrus o nazwie IE redirect jest komputerowym robakiem, który atakuję przeglądarki internetowe, który z łatwością zmienia ustawienia przeglądarek internetowych. To właśnie on może być odpowiedzialny za zmianę strony domowej, wyszukiwarki internetowej albo też bardzo denerwujące przekierowywania na inne strony internetowe kiedy używamy przeglądarki Internet Explorer. W przytłaczającej większości przypadków wirus uaktywnia się kiedy surfujemy po internecie i niespodziewanie przenosi nas na inną stronę. Jest to spowodowane polityką twórców wirusa, którzy dbają o swoje strony internetowe, które nie są zbyt popularne, poprzez takie przekierowania chcą zwiększyć ruch na stronie, a przy tym zwiększyć przychód z reklam. Niektórzy experci przyznają, że wirus IE redirect może być używany do promocji stron typu malware i może sprowadzić na nasz komputer wiele niebezpiecznych wirusów. Jak widać, nigdy nie powinno się ignorować przekierowań w przeglądarkach internet explorer, ponieważ oznaczają one, że nasz komputer został zainfekowany. Dodatkowo, należy usunąć IE redirect najszybciej jak to tylko możliwe.

Jak mogę narazić swój komputer na kontakt z wirusem IE redirect?

Podobnie jak Chrome redirect virus, główną drogą przenoszenia wirusa, z jaką spotyka się większość użytkowników jest zarażenie przez zainfekowane pliki, które ściągamy z sieci. Żeby zarazić się wirusem wystarczy jedynie otworzyć zainfekowany załącznik w mailu, ściągnąć nielegalny plik typu freeware albo odwiedzić hakerską stronę i prawie ze stu procentową pewnością nasz komputer zostanie zarażony wirusem IE redirect. Oprócz tego wirusy typu malware dostają się do nas podobną drogą jak wymieniony IE redirect. Jak tylko dostają się do systemu zmienia ustawienia DNS i zaczynają się denerwujące przekierowywania. Wirus ten jest dedykowany tylko i wyłącznie w celu promowania podejrzanych stron, więc nie powinno się na nich przebywać zbyt długo. Dodatkowo, należy usunąć wirusa IE redirect ponieważ może sprowadzić inne niebezpieczeństwa na nasz komputer, a w najgorszym przypadku uszkodzić go.

Jak usunąć z systemu wirusa IE redirect?

W celu usunięcia wirusa IE redirect należy zeskanować swój komputer w poszukiwaniu robaków atakujących przeglądarki. Skan powinien być przeprowadzony przy pomocy dobrego programu antyszpiegowskiego, polecamy w tym celu STOPzilla albo też SpyHunter. Oprócz tego wirus może zmienić parametry systemu, polecamy zapoznanie się z tym poradnikiem redirect: how to remove the virus

Możesz usunąć IE redirect automatycznie korzystając z jednego z tych programów: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia IE redirect virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X

Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania IE redirect virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Plumbytes Anti-Malware
Przetestowaliśmy program Plumbytes Anti-Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IE redirect virus (2015-05-15)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IE redirect virus (2015-05-15)
Hitman Pro
Przetestowaliśmy program Hitman Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IE redirect virus (2015-05-15)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Przetestowaliśmy program Webroot SecureAnywhere AntiVirus jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa IE redirect virus (2015-05-15)
IE redirect virus snapshot
IE redirect virus snapshot
Menu podręczne: Instrukcja ręcznego usuwania wirusa IE redirect
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń IE redirect z rodziny systemu Windows 7 / Vista / XP

 • Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs).
Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').

Usuń IE redirect z rodziny systemu Windows 10 / Windows 8

 • Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program.
Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'. Odinstaluj IE redirect oraz powiązane programy
 • W tym miejscu, poszukaj IE redirect lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 • Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany.
Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall' Usuń IE redirect ze skrótu Windows
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties.
Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 • Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem
Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń IE redirect z systemu Mac OS X

Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications.

Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'

Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimIE redirect czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash.

Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware. Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji. Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń IE redirect z Internet Explorer (IE)

Usuń niebezpieczne dodatki
 • Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons.
Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 • Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj IE redirect oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable:
Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable' Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 • W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany.
Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany. Zresetuj Internet Explorer
 • Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 • W tym miejscu zaznacz Reset.
 • Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania IE redirect.
Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń wirusa IE redirect z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody
 • Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 • Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 • Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data
Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 • Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear
Wybierz klawisz 'Clear'
 • Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager.
Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 • Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 • Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki
Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details'Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 • Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task
Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 • Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 • Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete
Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 • Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator.
Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 • Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter: Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to IE redirect powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń IE redirect z Mozilla Firefox (FF)

Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions.
Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 • W tym miejscu zaznacz IE redirect oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy.
Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 • W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 • Kliknij na OK by zapisać zmiany.
Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany Zresetuj Mozilla Firefox
 • Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information.
Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 • Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie IE redirect.
Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń IE redirect z Google Chrome

Usuń szkodliwe pluginy
 • Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions.
Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 • W tym miejscu, zaznacz IE redirect oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy.
Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
 • Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 • W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages.
Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 • Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową.
Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 • Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search.
Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 • Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny.
Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL Zresetuj Google Chrome
 • Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 • Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings.
Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 • Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie IE redirect.
Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń IE redirect z Safari

Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences.
Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 • Tutaj wybierz Extensions i poszukaj IE redirect i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich.
Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 • Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez IE redirect to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony.
Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową Zresetuj Safari
 • Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari....
Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 • Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania IE redirect.
Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'
Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware. Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji. Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.
Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się IE redirect i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware.
Jake Doe
Jake Doe - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

źródło: http://www.2-spyware.com/remove-ie-redirect-virus.html

Poradniki w innych językach