Usuń wirusa PayPal (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, gru 2017

Instrukcja usuwania wirusa PayPal

Czym jest Wirus PayPal?

Wirus PayPal sprawia, że ludzie ujawniają swoje dane osobowe

Obrazek wirusa Paypal

Wirus PayPal jest oszustwem stworzonym do cichego infekowania systemów programami malware lub nakłaniania użytkowników do ujawniania swoich personaliów. W celu spełniania tych zadań, hakerzy rozprowadzają mądrze napisane wiadomości zawierające zainfekowane załączniki. Po pobraniu ich do systemu, załącznik – zawierający zwykle plik wykonywalny malware'a – uruchamia się w tle i pozostaje aktywny.

Zwykle, oszustwo PayPalowe nakłania użytkowników do pobrania zainfekowanych plików, gdyż są one nazwane w stylu znanych przedsiębiorstw, użytecznych dokumentów oraz komponentów komputera. Będąc w systemie, wirus PayPala wykonuje następujące działania:

  • Śledzi twoją aktywność w sieci;
  • Kopiuje i przesyła przestępcom informacje z Twojego komputera;
  • Otwiera tylne drzwi pomagając bardziej niebezpiecznym aplikacjom na wniknięcie do systemu;
  • Przekierowuje ofiarę na fałszywą stronę bankową/mailową w celu kradzieży informacji logowania;
  • Pobiera aktualizacje malware'ów już istniejących w systemie.

Wirus PayPal może imitować niewinne wiadomości lub oprogramowanie, gdy w rzeczywistości może monitorować przeglądanie sieci i śledzić często odwiedzane strony. Po wykryciu używanych mediów społecznościowych, tworzy on fałszywą stronę danej sieci proszącą o zalogowanie. Zauważ, że okienko to może wyglądać bardzo znajomo i może nawet korzystać z protokołu https, który jest oznaką bezpiecznej strony. Z tego powodu wielu ludzi daje się nabrać i wysyła swoje informacje osobiste, takie jak loginy czy hasła.

Innym sposobem, jaki wykorzystują twórcy oszustwa PayPalowego, by nakłonić ludzi do ujawnienia swoich danych, jest informacja o czasowym zawieszeniu konta i potrzebie potwierdzenia konta z pomocą zdjęcia. Ofiary prosi się o wysłanie zdjęć z nimi trzymającymi dokumenty i karty kredytowe na stronie phishingowej PayPal imitującej oficjalną usługę płatniczą.

Wirus ten grozi nie tylko komputerowi, lecz także prywatności. Z tego powodu zalecamy pozbyć się oszustwa PayPalowego tak szybko, jak to tylko możliwe. Możesz tego dokonać z pomocą FortectIntego albo innego dobrego programu ochronnego. Dodatkowo chcemy przypomnieć, by unikać prób ręcznej eliminacji wirusa. Sama procedura wymaga doświadczonego informatyka lub oprogramowania do usuwania trojanów. Wszelkie próby usunięcia złośliwych plików mogą prowadzić do dalszych uszkodzeń.

Zauważ też, że wirus PayPal może pojawić się jako fałszywa wiadomość na podejrzanych stronach – zupełnie tak samo, ja wirus FBI PayPal uznawany za pochodną programu. Przestępcy próbują przekonać naiwnych ludzi poszywając się pod agencję egzekwowania prawa FBI. Okienko wskazuje, że komputer został zablokowany z jednego z powodów:

  1. Naruszenie praw autorskich poprzez nielegalne pobranie muzyki, filmów lub wideo;
  2. Dystrybucja zawartości tylko dla dorosłych powiązaną z przemocą wobec dzieci;

Ilustracja wirusa PaypalWirus PayPal jest kategoryzowany jako koń trojański rozpowszechniający się poprzez fałszywe wiadomości mówiące o czasowym zawieszeniu konta

Wyskakujące okienka oszustwa PayPal mówią, że musisz zapłacić mandat, którego wysokość wynosi od 200 do 500 złotych. Zapewniamy, że jest to tylko próba wyłudzenia pieniędzy. Nigdy nie powinieneś przekazywać przestępcom pieniędzy, gdyż są inne sposoby na odblokowanie komputera. Czasem może on nawet nie być zablokowany. Wtedy pomóc powinno zamknięcie karty/okna.

Koń trojański może jednak zaatakować nawet poprzez kliknięcia na jakąkolwiek zawartość online go zawierającą. Dlatego – jeśli potrzeba – zalecamy skan systemu profesjonalnym narzędziem antywirusowym w celu rozpoczęcia procesu usuwania wirusa. Ponownie nie próbuj usuwać plików związanych z malware'm samemu, gdyż możesz uszkodzić system.

Koń trojański rozpowszechnia się poprzez fałszywe wiadomości

Eksperci z LosVirus.es zauważyli, że hakerzy korzystają z kilku metod rozpowszechniania tego niebezpiecznego trojana. Większość jego wersji jest dostarczana poprzez spam namawiający do kliknięcia na złośliwy link lub załącznik w celu naprawy problemu PayPala.

Jeden z najświeższych maili tego typu zawiera taką, przykładową wiadomość:

Our system detected unusual charges to a credit card linked to your PayPal account.

Reference Number: PP-259-187-991
This is the Last reminder to log in to PayPal as soon as possible.
Once you log in, you will be provided with steps to restore your account access.

Click here to activate your account

Ofiara po kliknięciu na link, inicjuje automatyczną instalację malware'a. Ponieważ trojany potrafią ukrywać się pod nazwami prawdziwych programów i procesów systemu, użytkownik może się nawet nie spostrzec, że przypadkowo zainfekował swój własny komputer.

Takie wiadomości są stworzone w taki sposób, by wyglądały przekonująco i wiarygodnie. Mogą zawierać takie zdania, jak „W celu odblokowania konta prosimy o wykonanie następujących kroków” lub „Kliknij na link, by naprawić problem”. Jaj wspomnieliśmy wcześniej, nigdy nie powinieneś klikać na jakiekolwiek załączniki lub linki bez względu na ich wiarygodny wygląd.

Jeśli natomiast masz jakieś wątpliwości na temat wiarygodności maila, zalecamy kontakt z PayPalem i zapytanie o maila zanim klikniesz na link lub pobierzesz załącznik. Zalecamy też skorzystanie z mocnego programu ochronnego, by się upewnić, że komputer jest chroniony.

Usuń wirusa PayPal tak szybko, jak możliwe

Konie trojańskie i inne wirusy rozpowszechniające się z pomocą oszustwa PayPal są groźnymi zagrożeniami komputerowymi, które ciężko usunąć bez dodatkowego oprogramowania. Ręczna eliminacja problemu jest niemożliwa – nie jesteś w stanie dobrze trafić nazwy wirusa (istnieje sporo wirusów rozpowszechniających się z tymi mailami) czy jego lokalizacji.

Zawsze możesz jednak wykorzystać profesjonalny program antywirusowy, by ten znalazł i usunął malware za Ciebie. Metoda ta jest też uznawana za najbezpieczniejszą, jeśli chodzi o pozbycie się jakiegokolwiek wirusa kryjącego się w komputerze. Pamiętaj, że trojany mogą otwierać luki w systemie, by pomagać ransomware'om i innym infekcjom na dostanie się do komputera bez żadnych oznak.

Z tego powodu, jeśli zetkniesz się z okienkiem oszustwa PayPal bądź też z przekierowaniem na stronę phishingową, nigdy nie powinieneś płacić żądanej kwoty bądź też podawać danych osobowych. Zignoruj wszelkie twierdzenia o mandatach z FBI czy błędach, które mogły pojawić się na twoim koncie. Pamiętaj – hakerzy mogą w kreatywny sposób wyłudzić pieniądze lub inne cenne informacje z łatwowiernych ludzi.

Dodatkowo, obecność malware może być zauważona dzięki znacznemu spadkowi wydajności komputera. Jeśli więc zauważyłeś, że komputer spowolnił, programy się zawieszają i ładują dużo dłużej niż zazwyczaj, system może być pod wpływem trojana.

W takim wypadku powinieneś pobrać FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, lub Malwarebytes w celu zbadania plików i rozpoczęcia procedury usuwania wirusa PayPal. Programy te są stworzone specjalnie do radzenia sobie z rozmaitymi cyberzagrożeniami oraz utrzymaniem ochrony komputera w przyszłości.. Obiecujemy, że nie potrwa to długo zanim będziesz w stanie ponownie korzystać z komputera wolnego od trojanów. Nie hamuj się więc i sprawdź system, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach