Usuń wirusa Orgasm@india.com (Instrukcj usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Orgasm@india.com

Czym jest Wirus Orgasm@india.com?

Orgasm@india.com pragnie twych pieniędzy

Na rynku pojawil sie nowy program o dosc podejrzanej nazwie, tym razem mam do czynienia z wirusem Orgasm@india.com. Nie mamy pojęcia co mają na myśli autorzy tego wirusa i co chcieli osiagnac poprzez podanie takiego adresu email swoim ofiarom, jednakze widac ze musialo ich to ubawic lub po prostu jest jakis powod dla ktorego tak sie stalo. W nawiazaniu do naszych badan, wirus Orgasm@india.com jest po prostu czlonkiem wiekszego projektu o nazwie XTBL, który to zawiera bardzo wiele niezwyciezonych wirusow ransomware, ktore dodaja specyficzne rozszerzenia do infekowanych plikow. Wirus moze dodawac rozszerzenia takie jak: ”numer id ofiary”.orgasm@india.com.xtbl. Oprocz tego wirus jest w stanie szyfrowac pliki, co sprawia ze uzytkownik nie bedzie mial juz do nich dostepu. Tego typu zlosliwe oprogramowanie moze byc modyfikowane na roznych poziomach i moze nawet generowac unikalny klucz, ktory zostanie usuniety z komputera ofiary jak tylko szyfrowanie plikow sie zakonczy (klucz zostaje wyslany na serwer hakerow)

Orgasm@india.com jest wyjatkowo grozny, moze zmienic twoja tapete na obrazek przekazujacy ci informacje na temat oprogramowania i z prosba o kontakt z adresem orgasm@india.com w celu pozyskania wiekszej ilosci detali. Podejrzewamy ze cyber przestepcy staraja sie rozmawiac indywidualnie z kada ofiara aby wynegocjowac tak duzo pieniedzy jak to tylko będzie mozliwe. Przestepcy najczesciej prosza o przeslanie pieniedzy poprzez system platnosci bitcoin aby pozostac anonimowym. Z calego serca nie polecamy ci wplacania pieniedzy ze wgledu na to ze nie wiesz czy tak naprawde uda ci sie odzyskac swoje pliki czy tez nie. Wysylanie pieniedzy do przestepcow oznacza nic innego jak tylko ich strate, pamietj o tym ze nic mozesz nie zyskac wzamian. Dlatego tez polecamy ci usunac wirusa Orgsm@india.com i przywrocenie plikow korzystajac ze swojej kopii zapasowej bazy danych (oczywiscie o ile taka posiadasz). Powinienes czym predzej usunac oprogramowanie Orgasm@india.com z pomoca sprawdzonego oprogramowania antymalware taiego jak FortectIntego lub tez SpyHunter 5Combo Cleaner ze wzgledu na to ze program moze sprawnie wykrywac wszelkiego rodzaju zlosliwe programy, pliki a takze usunac je wszystkie na raz tak aby twoj komputer znowu dzialal sprawnie.

W jaki sposób rozpowszechnia się to oprogramowanie?

Orgasm@india.com jest w stanie przeniknac do twojego komputera jako kon trojanski. Oznacza to ze program podaje sie za cos czym tak naprawde nie jest, mozesz na przyklad otrzymac wiadomosc email od przestepcow ktora bedzie dotyczyc rzekomo rachunku za telefon. Jednakze zalacznik wyda ci sie bezpieczny i zapewne go sciagniesz, mimo tego ze to wcale moze nie byc dokument, mozesz otrzymac zlosliwy skrypt pod ktorym bedzie ukrywac sie plik wykonywalny (.exe). Jak tylko go otworzysz twoj system zostanie uszkodzony, wiele plikow zostanie zainfekowanych, spotkasz sie z naprawde solidna niespodzianka. Dodatkowo cyber przestepcy z pewnoscia zawolaja od ciebie pieniedzy wzamian za odszyfrowanie plikow. Mimo tego ze takie dzialanie jest po prostu banałem to jest wyjatkowo efektywne. Istnieje kilka innych metod ktore wykorzystuja przestepcy ale zazwyczaj sa wykorzystywane przez bardziej doswiadczonych dzialaczy. Tego typu ataki mozesz zatrzymac jedynie korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Mój komputer został zainfekowany, co powinienem teraz zrobić?

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane to nie trzeba chyba dodawac ze powinienes je odzyskac. Jednake ze swojej strony mamy wiele obaw dotyczacych tego ze moze to byc niemozliwe, zwlaszcza jezeli nie masz zadnych kopii zapasowych. Jezeli nie posiadasz kopii zapasowych i nie planujesz placic za odzyskanie danych to lepiej bedzie jezeli usuniesz wirusa Orgasm@india.com tak szybko jak to tylko mozliwe, mozesz tego dokonac przy pomocy sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego. Czasami mozesz sie takze spotkac z tym ze nie bedziesz mogl uruchomic tego oprogramowania ze wzgledu na blokowanie przez wirusa. Dlatego tez do usuwania oprogramowania Orgasm@india.com warto skorzystac z poradnika ktory prezentujemy ponizej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Orgasm@india.com

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Orgasm@india.com korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Orgasm@india.com. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Orgasm@india.com

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Orgasm@india.com z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Orgasm@india.com mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Uratuj swoje pliki korzystając z Data Recovery Pro

Niestety nie ma zadnego oprogramowania, które byloby skuteczne w walce z tego typu oprogramowaniem. Jednakze gleboko wierzymy w to ze Data Recovery Pro bedzie swietna alternatywa i bedziesz w stanie przywrocic wszelkie swoje pliki. Po prostu skorzystaj z instrukcji aby odszyfrowac swoje pliki

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Orgasm@india.com.
 • Przywróć je

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Orgasm@india.com i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach