Skala niebezpieczeństwa:  
  (95/100)

Wirus Locker. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Czym jest wirus Locker?

Wirus Locker (znany też pod nazwą Locker v1.7, Locker V2.16, Locker v2.60, Locker v3.5.3, Locker v.3.49 oraz Locker V5.52) jest wyjątkowo złośliwym cyberzagrożeniem, które zachowuje się w sposób sugerowany przez jego nazwę. Jak tylko program przeniknie do komputera, sprawdza pliki obecne na komputerze i blokuje do nich dostęp. Dodatkowo, jezeli bedziesz chciał otworzyć dowolny z tych plikow ukaże ci się wiadomość z prośbą o uiszczenie opłaty za odblokowanie plików. Najczesciej dzieje sie tak wtedy kiedy chcesz odblokowac pliki i uzyc ich powtórnie. Program Locker nalezy do grupy wirusw ransomware lub tez cryptoransomware, co oznacza ze program stara sie przekonac uzytkownikow do zaplacenia grzywny. Nie jest to wyjatkowo trudne zadanie poniewaz przed żądaniem pieniędzy Locker blokuje większość popularnych formatów:

3fr, .accdb, .ai, .arw, .bay, .cdr, .cer, .cr2, .crt, .crw, .dbf, .dcr, .der, .dng, .doc, .docm, .docx, .dwg, .dxf, .dxg, .eps, .erf, .indd, .jpe, .jpg, .kdc, .mdb, .mdf, .mef, .mrw, .nef, .nrw, .odb, .odm, .odp, .ods, .odt, .orf, .p12, .p7b, .p7c, .pdd, .pef, .pem, .pfx, .ppt, .pptm, .pptx, .psd, .pst, .ptx, .r3d, .raf, .raw, .rtf, .rw2, .rwl, .srf, .srw, .wb2, .wpd, .wps, .xlk, .xls, .xlsb, .xlsm, .xlsx

Jak pewnie widzisz ten dodatek moze spowodowac utrate twoich zdjec, plikow muzycznych, plikow artystycznych oraz innych dokumentow. Aby miec mozliwosc odszyfrowania tego typu plikow powinienes zrobic wymagany przelew w przeciagu 72godzin. Jezeli ofiara nie zaplaci grzywny, Locker podnosi oplate do 1 BTC

Pewnie zastanawiasz się co możesz zrobić z tego typu problemem? Po pierwsze powinienes usunac wirusa Locker ze swojego systemu zanim zaszyfruje on twoje pliki. Dodatkowo powinienes zawsze tworzyc kopie zapasowe swoich plikow. Jezeli nadal nie wiesz w jaki sposob mozesz wykonac kopie zapasowe swoich plikow sprawdz ten post: Why do I need backup and what options do I have for that? Jeżeli nie posiadasz kopii zapasowych mozesz postarac sie skorzystac z tych programow: R-Studio, Photorec. Niestety, ale jesli tego typu programy nie dzialaja w twoim przypadku to nie mamy dla ciebie dobrych wiadomosci…

Jezeli chcesz skutecznie usunac ze swojego kmputera wirusa Locker skrzystaj z oprogramowania Reimage, które wykazuje swietne rezultaty jezeli chodzi o walke z tego typu oprogramowaniem ransomware.

Locker virus

W jaki sposób wirus Locker może przeniknąć do mojego komputera?

Istnieje bardzo dużo podobnych do siebie programów ransomware, które rozpowszechniają się nawet teraz. Najbardziej znane pozycje wśród nich to: Cryptolocker, CTB locker, Cryptobot, Cryptographic Locker i tym pdobne. Wszystkie opierają się na dystrybucji wykorzystywanej przez wiele innych wirusow, trojanów oraz innych zagrożeń, takich jak stwarzanie pozorow bycia programem antyszpiegującym. Jezeli chcesz uniknąć większości z tych programów to najważniejszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać jest to że tego typu programy nadal najczęściej rozpowszechniane są za pomocą spamu. Spam to losowe wiadomości email, które są przepełnione niechcianymi dodatkami oraz podejrzanymi linkami. Jezeli bedziesz widzial tego typu linki to powinienes miec swiadomosc ze najczesciej informuja one o brakujacych platnosciach, komunikatach od rządu a takze innych zmyslonych rzeczy, których mogą obawiaćsię ludzie i z czystego strachu mogą pobrać tego typu załączniki na swój komputer. Proszę nie daj się nabrać na tego typu wiadomości i zawsze sprawdzaj nadawce czy tez tresc wiadomosci. Jezeli tekst zawiera znaczne ilości błędów gramatycznych, istnieje dość duże prawdopodobieństwo że masz do czynienia z oszustwem. Dodatkowo, wirus Locker może przeniknąć do twojego komputera po kliknieciu na podejrzana reklame pop-up i moze przeszkadzac ci podczas przegladnaia. Prosze zawsze trzymaj sie z daleka od tego typu reklam, prosbach o dokonanie brakujacych aktualizacji, w tym oprogramowanai Java, Flash Player oraz innych podobnych aplikacji.

W jaki sposób usunąć wirusa Locker?

Jeżeli jestes jedna z ofiar oprogramowania Locker to nie powinienes marnowac wiecej czasu tylko jak najszybciej usunac ten plik ze swojego komputera, w tym celu mozesz skorzystac z aplikacji Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Jeżeli chcesz przywrócić działanie swoich plików powinienes skorzystaj z kopii zapasowych, lub tez jezeli ich nie masz lepiej bedzie skorzystac z pomocy oprogramowania R-Studio lub Photorec. Besides, Kaspersky Lab ostatnio zaprezentował sprawdzone narzędzie do odszyfrowywania plikw, mozesz skorzystac takze z pomocy Kaspesky Ransomware Decryptor. Za to nigdy nie polecamy płacenia pieniędzy oszustom za odblokowanie swoich plikow, nie masz zadnej gwarancji powodzenia takiej operacji czy tez nawet dostania jakiegos klucza do odblokowania swoich plikow.

Wysoce polecamy ci przemyślenie sprawy i pomyślenie o walce z takimi infekcjami jak Locker. W tym celu mozesz skorzystac z wczesniej wspomnianych programow. Oprocz tego nie zapomnij o powadze sytuacji i wykonaj kopie zapasowe swoich plików. W tym celu mozesz wykorzystać USB, płyty CD, DVD a takze polegac na tak zwanych chmurach jak Google Drive, Dropboc, Flickr oraz inne sprawdzone rozwiązania. Więcej informacji o kopiach zapasowych znajdziesz w tym artykule: Why do I need backup and what options do I have for that?

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wirus Locker snapshot
Wirus Locker snapshot

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-locker-virus.html

Poradniki w innych językach