Usuń wirusa FileCoder

Instrukcja usuwania wirusa FileCoder

Czym jest Wirus FileCoder?

Czym jest FileCoder?

FileCoder (można go znaleźć także pod nazwą Win32/Filecoder.EM, Win32/Filecoder.Q, Win32/Filecoder.AA, Win32/Filecoder.W) jest określeniem, które zostało użyte przy dyskusji na temat szkodliwych programów, które są sklasyfikowane jako 'ransomwares’. Jeśli nie możesz otworzyć swoich zdjeć lub innych użytecznych dokumentów (plików muzycznych, dokumentów biznesowych, plików wideo, itd.), powinieneś dokładnie sprawdzić swój komputer. Może być zainfekowany przez jeden z tych wirusów. Kiedy tylko FileCoder dostanie się do systemu, zaczyna szukać potrzebnych plików. Jak już wspomnieliśmy, takie programy są szczególnie zainteresowane w plikach audio, plikach muzycznych, sztuce, tekście, dokumentach i zdjęciach. Oto rozszerzenia plików, które są zwykle blokowane przez to zagrożenie: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, itd. Po wykryciu wszystkie pliki są szyfrowane. FileCoder daje możliwość odszyfrowania tych zaszyfrowanych plików, przez zapłatę okup. To nie jest mały okup. Zazwyczaj programy typu 'ransowmare’ wymagają zapłaty 100 $ do 500 $ w zamian za klucz deszyfrowania, co jest potrzebne do odblokowania zablokowanych plików.

W tym przypadku warto pomyśleć o dodatkowej kopii ważnych plików. Zawsze należy je zabezpiecznyć w celu swojej ochrony. Jeśli nie masz zabezpieczeń, możesz zostać z niczym. Nie polecamy zapłaty okupu, ponieważ nie ma gwarancji, że otrzymasz klucz deszyfrowania, który jest potrzebny. W tym przypadku, należy uruchomić pełne skanowanie systemu z FortectIntego lub innym renomowanym programem antywirusowym i usunąć zainfekowane pliki. Ponadto, spróbuj R-Studio lub PhotoRec do dekodowania swoich plików.

FileCoder virus

W jaki sposób FileCoder może zainfekować mój komputer?

Podobnie do Cryptowall, Cryptolocker i CTB Locker, FileCoder rozprzestrzenia się głównie za pomocą konia trojańskiego, który jest zdolny do wniknięcia w system przez jego tylne drzwi. Zazwyczaj takie trojany są ukryte w wprowadzających w błąd wiadomości e-mail, które powiadamiają o rzekomo ważnych rzeczach, takich jak różne zakupy, niezapłacone rachunki itp. , które mogą oszukać ludzi i nakłonić do pobierania zainfekowanego załącznika e-mail. Prosimy, nie rób tego, bo to jest prosta droga do pobierania wirusa do systemu. Ponadto, można również zarazić swoje urządzenie wirusem filecoder klikając na nieprawdziwy alert, który mówi o aktualizacji Java, Flash Player lub podobnego programu. Jeśli trojan dostaje się do systemu, wykonuje polecenia wirusa FileCoder i czeka na polecenia.Najbardziej interesujące jest to, że Filecoder nie jest zapisywany w postaci pliku na dysku twardym. Działa tylko w pamięci komputera.

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie FileCoder?

Jeśli FileCoder już zainfekował twoje pliki, należy rozpocząć pełne skanowanie systemu. Do tego możemy polecić korzystanie FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Użytkownicy Mac OS X powinni spróbować Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Jeśli chcesz przywrócić połączenie do plików, należy spróbować użyć ich kopii zapasowych lub, jeśli ich nie mają, spróbuj uruchomić jedno z tych narzędzi do odzyskiwania plików jak R-Studio lub PhotoRec. Poza tym, firma Kaspersky Lab prezentuje również narzędzie do odszyfrowywania zaszyfrowanych plików, więc powinieneś też spróbować Kaspesky RansomWare Decryptor. Proszę, nie płać kary, ponieważ nie gwarantuje to, że otrzymasz klucz wymagany do deszyfrowania plików.

Gorąco polecamy myśleć o profilaktyce takich zakażeń jak programy szyfrujące pliki. Do tego można użyć wcześniej wymienionych programów. Poza tym, nie zapomnij, zabezpieczeniu plików i kopii zapasowych. Do tego można użyć zewnętrznych dysków twardych USB, płyty CD, DVD, lub po prostu polegać na kopii zapasowych online, takich jak Google Drive, Dropbox, Flickr i innych rozwiązań. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych można znaleźć w tym poście: Dlaczego potrzebuję kopii zapasowej i jakie mam opcje?

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach