Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Wirus FileCoder. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Czym jest FileCoder?

FileCoder (można go znaleźć także pod nazwą Win32/Filecoder.EM, Win32/Filecoder.Q, Win32/Filecoder.AA, Win32/Filecoder.W) jest określeniem, które zostało użyte przy dyskusji na temat szkodliwych programów, które są sklasyfikowane jako ‚ransomwares’. Jeśli nie możesz otworzyć swoich zdjeć lub innych użytecznych dokumentów (plików muzycznych, dokumentów biznesowych, plików wideo, itd.), powinieneś dokładnie sprawdzić swój komputer. Może być zainfekowany przez jeden z tych wirusów. Kiedy tylko FileCoder dostanie się do systemu, zaczyna szukać potrzebnych plików. Jak już wspomnieliśmy, takie programy są szczególnie zainteresowane w plikach audio, plikach muzycznych, sztuce, tekście, dokumentach i zdjęciach. Oto rozszerzenia plików, które są zwykle blokowane przez to zagrożenie: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, itd. Po wykryciu wszystkie pliki są szyfrowane. FileCoder daje możliwość odszyfrowania tych zaszyfrowanych plików, przez zapłatę okup. To nie jest mały okup. Zazwyczaj programy typu ‚ransowmare’ wymagają zapłaty 100 $ do 500 $ w zamian za klucz deszyfrowania, co jest potrzebne do odblokowania zablokowanych plików.

W tym przypadku warto pomyśleć o dodatkowej kopii ważnych plików. Zawsze należy je zabezpiecznyć w celu swojej ochrony. Jeśli nie masz zabezpieczeń, możesz zostać z niczym. Nie polecamy zapłaty okupu, ponieważ nie ma gwarancji, że otrzymasz klucz deszyfrowania, który jest potrzebny. W tym przypadku, należy uruchomić pełne skanowanie systemu z Reimage lub innym renomowanym programem antywirusowym i usunąć zainfekowane pliki. Ponadto, spróbuj R-Studio lub PhotoRec do dekodowania swoich plików.

FileCoder virus

W jaki sposób FileCoder może zainfekować mój komputer?

Podobnie do Cryptowall, Cryptolocker i CTB Locker, FileCoder rozprzestrzenia się głównie za pomocą konia trojańskiego, który jest zdolny do wniknięcia w system przez jego tylne drzwi. Zazwyczaj takie trojany są ukryte w wprowadzających w błąd wiadomości e-mail, które powiadamiają o rzekomo ważnych rzeczach, takich jak różne zakupy, niezapłacone rachunki itp. , które mogą oszukać ludzi i nakłonić do pobierania zainfekowanego załącznika e-mail. Prosimy, nie rób tego, bo to jest prosta droga do pobierania wirusa do systemu. Ponadto, można również zarazić swoje urządzenie wirusem filecoder klikając na nieprawdziwy alert, który mówi o aktualizacji Java, Flash Player lub podobnego programu. Jeśli trojan dostaje się do systemu, wykonuje polecenia wirusa FileCoder i czeka na polecenia.Najbardziej interesujące jest to, że Filecoder nie jest zapisywany w postaci pliku na dysku twardym. Działa tylko w pamięci komputera.

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie FileCoder?

Jeśli FileCoder już zainfekował twoje pliki, należy rozpocząć pełne skanowanie systemu. Do tego możemy polecić korzystanie Reimage, Malwarebytes Malwarebytes, Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security. Użytkownicy Mac OS X powinni spróbować Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Jeśli chcesz przywrócić połączenie do plików, należy spróbować użyć ich kopii zapasowych lub, jeśli ich nie mają, spróbuj uruchomić jedno z tych narzędzi do odzyskiwania plików jak R-Studio lub PhotoRec. Poza tym, firma Kaspersky Lab prezentuje również narzędzie do odszyfrowywania zaszyfrowanych plików, więc powinieneś też spróbować Kaspesky RansomWare Decryptor. Proszę, nie płać kary, ponieważ nie gwarantuje to, że otrzymasz klucz wymagany do deszyfrowania plików.

Gorąco polecamy myśleć o profilaktyce takich zakażeń jak programy szyfrujące pliki. Do tego można użyć wcześniej wymienionych programów. Poza tym, nie zapomnij, zabezpieczeniu plików i kopii zapasowych. Do tego można użyć zewnętrznych dysków twardych USB, płyty CD, DVD, lub po prostu polegać na kopii zapasowych online, takich jak Google Drive, Dropbox, Flickr i innych rozwiązań. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych można znaleźć w tym poście: Dlaczego potrzebuję kopii zapasowej i jakie mam opcje?

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus FileCoder zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus FileCoder. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus FileCoder (2015-08-03)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus FileCoder (2015-08-03)
Wirus FileCoder snapshot
Wirus FileCoder snapshot

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-filecoder-virus.html

Poradniki w innych językach