Usuń wirusa “Your page will be unpublished” Facebook (Poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa “Your page will be unpublished” Facebook

Czym jest Wirus Facebook “Your page will be unpublished"?

Wirus Facebook “Your page will be unpublished” chwyta dane logowania by włamać się na konto social media

Wirus “Your page will be unpublished” to nowy rodzaj oszustwa, który krąży na Facebooku w dzisiejszych czasach. Jest to trudne do zidentyfikowania to oszustwo, ponieważ używa dość twórczego sposobu by zmusić ofiary do dostarczenia swoich danych logowania do hakerów. Przede wszystkim przestępcy tworzą fałszywe strony Facebook, takie jak Ads-Info., Team Advert, Ads Department Social, Advert Indo, Advert Solution, i podobne. Potem korzystają z tych stron, aby odświeżyć zawartość udostępnioną przez osoby fizyczne lub stron, które należą do przedsiębiorstw, stwierdzając, że „Twoja strona będzie odpublikowana”, ponieważ „Twoje konto zostało zgłoszone przez innych”. Inne wersje tego wirusa twierdzą, że „Twoja strona będzie wkrótce dezaktywowana”. Te strony stwierdzają, że właściciel strony Facebooka musi szybko sprawdzić informacje o koncie, aby uniknąć zablokowania. Można zobaczyć przykład zwodniczego postu poniżej.

Your page will be unpublished!
Our system has received the following reports.
√ false name
√ fraud on your account.
√ using other people’s images and obscene images.
√ you write coarse content.
To prevent fraud, please reconfirm your Account to avoid blocking here:
☞ [phishing site]
We reserve to close your account if you are found guilty or not verified within the period that we specify. And your account will be permanently disabled.
Thanks for your understanding,
Risk Management
Facebook

Oczywiście, te fałszywe komunikaty wskazują do stron phishingowych, które każą ofierze, aby wprowadziła dane do logowania Facebooka. Obecnie domeny te są znane z udziału w kampanii przekrętów „Your page will be unpublished”:

  1. hxxp://wk-setting-page.hol.es/,
  2. hxxp://pagerecoverysupport-001.esy.es/,
  3. hxxp://maintenance-adverts-inf02.esy.es/help-info.Htm,
  4. hxxp://support-recoverpage-info.esy.es/reconfirm.htm.

Wirus “Your page will be unpublished”

Istnieją dziesiątki innych stron phishingowych, które udają prawdziwą stronę logowania Facebook. Nie daj się nabrać na sztuczki przestępców! Głównym znakiem, który wskazuje, że wylądowałeś na stronie phishingowej jest podejrzany adres URL. Prawdziwa strona Facebook zaczyna się od hxxp://facebook.com, a nie od jakiś zacienionych i skomplikowane wyglądających linii. Jeśli wpisałeś swoje dane logowania na takich stron phishingowych i kliknąłeś „Wyślij” Twoje dane logowania zostały wysłane bezpośrednio do oszustów, którzy próbują włamać się do konta. Jeśli tak się stało, natychmiast zmień hasło (jeśli nadal możesz to zrobić) i zgłoś fałszywą stroną na Facebooku, która przekonała cię do odwiedzenia takiej strony internetowej phishing i natychmiast rozpocznij procedurę odzyskiwania konta. Jeśli można uzyskać dostęp do konta, ale twoi przyjaciele skarżą się, że wysyłasz podejrzane linki do nich przez prywatne wiadomości, które nigdy nie zostały faktycznie wysłane, zalecamy przeskanowanie urządzenia przy użyciu kompatybilnego programu anty-malware/aplikacji mobilnej. Proponujemy zrobić to za pomocą FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. W międzyczasie możemy mieć tylko nadzieję, że władze Facebook szybko zakończą tę kampanię oszustwa i usuną posty wirusa Facebook “Your page will be unpublished” z mediów społecznościowych.

Co można zrobić, aby uniknąć oszustw

Przede wszystkim, trzeba być sceptycznie nastawionym do takich wiadomości i nie wierzyć w to co mówią przed sprawdzeniem, czy rzeczywiście pochodzą z wiarygodnego źródła. Jeśli pokopiesz nieco głębiej, możesz odkryć, że te strony mają sporo Like i zawierają albumy fotograficzne, które mogą należeć do indywidualnych użytkowników Facebooka lub stron biznesowych, zamiast Facebooka. Można spotkać prywatne albumy fotograficzne, i takie objawy wyraźnie wskazują, że nie ma możliwości, aby taka strona na Facebooku była kontrolowana przez media społeczne pracowników platformy. Zespół 2-spyware zakłada, że hakerzy „Your page will be unpublished” kradną konta, by włamać się do legalnych stron FB i przekształcić je w te bandyckie i używać ich do wykorzystywania ludzi. Proszę, użyj zdrowego rozsądku i nie zgadzaj się podać swoich danych osobowych nikomu, chyba że jesteś w 100% pewien, że jest to bezpieczne. Przed wprowadzeniem danych osobowych do jednego lub innego miejsca, należy sprawdzić, czy jego adres URL jest prawdziwy.

W jaki sposób pozbyć się wirusa “Your page will be unpublished”?

W celu usunięcia wirusa “Your page will be unpublished” i ochrony swojego konta, należy zgłosić stronę oszustwa Facebookiowi i, jeśli jest to jeszcze możliwe, zmienić hasło na Facebooku. Jeśli nie można zmienić hasła, to należy szybko rozpocząć odzyskiwanie konta za pomocą formularza „zgłoszenia naruszenia konta”. Po zakończeniu usuwania „Your page will be unpublished” upewnij się, że konto jest jeszcze bezpieczne, zobacz ten post by dowiedzieć się więcej na temat wirusów Facebook.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach