Wirus CryptoMix ransomware. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży
12

Jak niebezpieczny jest wirus CryptoMix?

CryptoMix jest wirusem dosc czesto kojarzonym z oprogramowaniem ransomware, ktore jest kombinacja programow wirusowych z kategorii takich jak CryptoWall 3.0, CryptoWall 4.0 czy tez CryptXXX. Identycznie do opisywanych przez nas aplikacji CryptoMix moze po cichu przeniknac do komputera ofiary i znalezc rozne pliki, szyfrowac je z pomoca wyszukanego algorytmu RSA-2048. Niestety ten rodzaj szyfrowania jest niemozliwy do zlamania przez naszych ekspertow, mozesz miec problem z odzyskaniem swoich danych. Jedyna droga do odblokowania jest otrzymanie specjalnego klucza deszyfrujacego. Tego rodzaju klucz jest dosc czesto przechowywany na zdalnym serwerze, ofiara powinna zaplacic grzywne autorom oprogramowania lub tez rownowazna sume pieniedzy. Upraszczajac: ofiara powinna zaplacic pieniadze wzamian za odblokowanie plikow. Jednakze w przeciwienstwie do wczesniej opisywanych programow. CryptoMix moze byc wykorzystany do wydawania pieniedzy na szczytne cele. Autor oprogramowania nazywa siebie zespolem charytatywnym i obiecuje przekazanie czesci ze zdobytych pieniedzy na organizacje charytatywne. Ironicznie, ofiara ma takze zagwarantowana darmowa pomoc techniczna, jezeli zdecydujesz sie zaplacic. Podsumowujac to wszystkie powinienes pamietac ze masz do czynienia z cyber przestepcami tak wiec nie ma zadnej gwarancji odnosnie tego ze cokolwiek moze sie poprawic. Nawet jezeli zdecydujesz sie wykupic swoje pliki mozesz nie otrzymac do nich dostepu. Lepiej bedzie jezeli usuniesz ze swojego komputera oprogramowanie CryptoMix zanim wygeneruje ono wiecej problemow. Powinienes usunac je korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak Reimage

An illustration of the CryptoMix ransomware virus

Wirus ma mozliwosc zaszyfrowania 862 roznego rodzaju pliki, jak tylko to zrobi to zainfekowane pliki moga miec dodane do siebie rozszerzenie .code. Dodatkowo oprogramowanie pozostawia w systemie pliki .html a takze .txt we wszystkich folderach zawierajacych zainfekowane pliki. W notatkach ofiara widzi dwa adresy email xoomx@dr.com oraz xooms@usa.com celem kontaktu w sprawie odzyskania plikow. Zaraz po wyslaniu wiadomosci email do hakerow ofiara widzi link a takze haslo do strony One Time Secret gdzie ofiara a takze cyber przestepcy moga anonimowo wymieniac sie wiadomosciami. Po pierwsze, hakerzy moga starac sie przekonac ofiare do zaplacenia pewnej kwoty na cele charytatywne. Oczywiscie prawie nikt nie chce przelac kwoty rzedu 5 bitcoinow, ktora jest rowna okolo 2200$ na jakies podejrzane konto. Tak wiec przestepcy zaczeli straszyc uzytkownika podwojeniem sumy jezeli grzywna nie zostanie zaplacona w ciagu 24godzin. W tym wypadku nie polecamy ci placenia. Powinienes podjac stosowne dzialania celem usuniecia wirusa CryptoMix tak szybko jak to tylko zauwazysz brak dostepu do swoich plikow. Jednakze powinienes pamietac o tym ze usuniecie tego typu plikow nie przywroci twoich plikow, tak wiec najlepszym rozwiaaniem moze byc upewnienie sie ze twoje dane sa bezpieczne zanim wirus ransomware przeniknie do twojego komputera.

Sposoby przenikania oprogramowania ransomware do twojego komputera

Nie ma jednej okreslonej techniki z pomoca ktorej CryptMix moze przeniknac do twojego komputera. Mozesz zainfekowac sie tym wirusem poprzez klikniecie podejrzanego komunikaty, klikniecie przycisku pobierania, otrzymac go poprzez oprogramowanie P2P (wzajemne przesylanie danych), jednakze najczesciej mozesz pobrac go z sieci nawet o tym nie wiedzac. Dlatego tez tak wazne jest nie tylko posiadanie mocnego systemu antywirusowego ale takze analiza otrzymanych wiadomosci email, przeprowadzenie kilku skanow systemu nowo pobranych plikow a takze sprawdzenie stron ktore odwiedzasz i plikow ktore z nich sciagasz. Zarezerwowanie sobie czasu na sprawdzenie wiarygodnosci pobranego oprogramowania jest dosc wazne, z pewnoscia moze ci to pomoc uniknac przenikania konii trojanskich, ktore moga przenikac do twojego komputera.

Czy mogę usunąć oprogramowanie CryptoMix?

Nie stanowi to jedynie mozliwosci, ale jest wrecz koniecznoscia – mowa tu oczywiscie o usunieciu CryptoMix z zainfekowanego urzadzenia. W przeciwnym razie wszelkie pliki ktore zainstalujesz w przyszlosci moga byc w niebezpieczenstwie. Chcielibysmy cie ostrzec jednakze nalezy pamietac ze odinstalowanie tego typu oprogramowania ransomware moze byc raczej problematyczne. Tego typu zlosliwe programy moga blokowac twoj program antywirusowy przed skanowaniem twojego komputera. W tym wypadku mozesz usunac oprogramowanie manualnie lub tez automatycznie. Z pewnoscia ponizej znajdziesz sprawdzony sposob usuwania oprogramowania CryptoMix przygotowany przez nasz zespol. Dodatkowo nie boj sie wyslac nam wiadomosci jezeli masz jakiekolwiek problemy z usunieciem tego typu wirusa.

zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus CryptoMix ransomware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus CryptoMix ransomware. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Plumbytes Anti-Malware
Przetestowaliśmy program Plumbytes Anti-Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus CryptoMix ransomware (2016-05-27)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus CryptoMix ransomware (2016-05-27)
Hitman Pro
Przetestowaliśmy program Hitman Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus CryptoMix ransomware (2016-05-27)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Przetestowaliśmy program Webroot SecureAnywhere AntiVirus jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus CryptoMix ransomware (2016-05-27)

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryptoMix:

Usuń CryptoMix korzystająć z Safe Mode with Networking

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń CryptoMix

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie CryptoMix.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń CryptoMix korzystająć z System Restore

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryptoMix. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryptoMix

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CryptoMix i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Źródło: http://www.2-spyware.com/remove-cryptomix-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach