Skala niebezpieczeństwa:  
  (16/100)

Usuń TzarMedia (Darmowy poradnik) - Poradnik

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

TzarMedia – wątpliwy projekt wykorzystywany do zdobywania informacji o kartach kredytowych ofiar

Przykład strony TzarMedia

TzarMedia to fałszywy serwis streamujący wideo oferujący filmy, muzykę, e-booki i gry. Użytkownicy mogą korzystać z jego zawartości online bądź pobrać ją na swoje urządzenie. Nie ważne jednak, na jak bezpieczny on wygląda, użytkownicy i specjaliści informatyczni informują, że serwis ten jest oszustwem, które nakłania użytkowników do zakupu subskrypcji.

Obecnie strona TzarMedia.com nie jest dostępna. Domyślamy się jednak, że ze względu na wszystkie negatywne opinie i komentarze, jej twórcy wydadzą ją ponownie pod inną nazwę. Wiele wskazuje na to, że jest ona pochodną strony geeker.com.

TzarMedia oferuje użytkownikom zapisanie się na darmowy okres próbny, by przetestować serwis i upewnić się, że spełnia on wymagania. W tym celu prosi użytkowników o podanie informacji z karty płatniczej. Powinieneś być jednak ostrożny, jeśli chodzi o strony i usługi pytające o to – informacje te mogą zostać wykorzystane w nielegalnych przelewach z Twojego konta oraz innych przestępstwach!

Po upływie określonego czasu, użytkownikom proponuje się jeden z planów subskrypcji bądź zakończenie członkostwa z TzarMedia. Niektórzy użytkownicy mówią, że zakupili członkostwo za $1.95, lecz doznali szoku po sprawdzeniu stanu konta – w rzeczywistości subskrypcja kosztowała około $30.

Zakończenie korzystania z TzarMedia także nie jest proste. Oszuści domagają się dolara w zamian za „ekspresowe zakończenie usług online”. Schemat ten nie jest w porządku. Celem okresu próbnego jest przecież spróbowanie usługi za darmo i zaprzestanie korzystania, jeśli nie będzie ona potrzebna. Pokazuje to więc jawnie, że mamy do czynienia z oszustwem.

Dodatkowo, ofiary TzarMedia zgłaszają, że nawet po zapłacie nieuczciwej opłaty kończącej, pobiera się od nich opłatę za subskrypsję. Usługa ta kosztuje jednak różnie w zależności od osób. Gdy jedne muszą zapłacić kilka dolarów, inne płacą 10 $, 15$, a nawet więcej za usługą, z jakiej nie korzystają.

Dlatego też ludzie, którzy zapisali się na tą fałszywą stronę powinni sprawdzić natychmiast swoje konta bankowe. Jeśli widzisz transakcje z TzarMedia lub Geekerem, skontaktuj się ze swoim bankiem i zgłoś problem. Tylko bank może zablokować takie przelewy.

Ludzie informują też, że kontakt ze wsparciem technicznym TzarMedia nie pomaga. Zazwyczaj nikt nie odbiera telefonów ani nie odpowiada na maile, a obietnica zakończenia członkostwa i zwrotu pieniędzy nie jest dotrzymywana.

Dlatego, by zakończyć subskrypcję w TzarMedia, musisz się skontaktować bezpośrednio ze swoim bankiem. Bez względu na to jednak możesz nie być w stanie odzyskać skradzionych pieniędzy – bank jednak uchroni przed dalszą ich utratą. Zalecamy też wykonanie pełnego skanu systemu aktualnym programem anty-spyware (np. ReimageIntego), by upewnić się, że system komputera jest wolny od śledzącego oprogramowania i podobnych potencjalnie niepożądanych programów.

Programy Adware mogą promować nieistniejące usługi TzarMedia lub Geekera

Ta fałszywa strona była też aktywnie promowana z pomocą potencjalnie niepożądanych aplikacji. Oszuści wykorzystali przewagę, jaką daje adware, by wyświetlać reklamy, banery i inne reklamy promujące filmy i gry podobno dostępne na TzarMedia.com.

Żadna z reklam związanych z TzarMedia nie mówiła jednak prawdy. Strona nie pozwala na oglądanie filmów lub na dostęp do innych treści. Celem tej strony jest zdobycie danych z karty płatniczej oraz cicha kradzież ich pieniędzy.

Z tego powodu, jeśli często jesteś przekierowywany na tą stronę bądź widzisz reklamy oferujące jej usługi, przeskanuj urządzenie programem anty-malware/anty-spyware. Aplikacje takie, jak ReimageIntego mogą szybko dokonać automatycznego usunięcia TzarMedia.

Obrazek prezentujący oszustwo TzarMediaTzarMedia.com to strona phishingowa chcąca wyciągać od użytkowników informacje o kartach kredytowych oraz domagać się opłat za nieznane usługi.

Wskazówki na zauważanie i unikanie oszustw

Specjaliści z ZonderVirus.nl informują, że w sieci istnieje wiele oszustw podobnych do TzarMedia. Musisz być więc czujny, by chronić swoje konto oraz tożsamość.

 • Zawsze czytaj opinie użytkowników przed zapisem na nową stronę streamingową. Jeśli widzisz negatywne opinie, nie powinieneś korzystać z tych usług.
 • Jeśli chcesz oglądać wideo online, korzystaj z Netfliksa lub innych znanych serwisów tym się zajmujących. Członkostwo może być nieco droższe – serwisy te oferują jednak prawdziwe, bezpieczne usługi.
 • Czytaj Warunki Użytkowania oraz Politykę Prywatności. Dokumenty te mogą być długie i skomplikowane. Musisz być jednak pewien, że twoje dane osobowe będą odpowiednio użyte.
 • Nie odwiedzaj podejrzanych bądź niebezpiecznych stron internetowych. Użytkownicy zgłaszają, że są przekierowywani na TzarMedia.com z takich stron, jak filedrive.com. Pamiętaj, że wiele stron dzielących się plikami, streamujących wideo i innych po podejrzanej reputacji może przekierowywać na strony phishingowe bądź zainfekowane. Nie powinieneś ich więc odwiedzać.
 • Poprawnie instaluj freeware oraz shareware. Potencjalnie niepożądane aplikacje promujące TzarMedia mogą rozpowszechniać się wraz z darmowymi aplikacjami, które możesz pobrać z Internetu. By uniknąć ich instalacji, musisz skorzystać z ustawień Zaawansowanych/Własnych zamiast Szybkich/Zalecanych oraz odznaczyć wszystkie “opcjonalne dodatki” typu UrBookDownload.

Jak pozbyć się wirusa TzarMedia

Jeśli zapisałeś się do TzarMedia, musisz natychmiast usunąć swoje członkostwo. Wsparcie techniczne strony nie będzie jednak pomocne. Lepiej więc będzie skontaktować się z Twoim bankiem i poinformować o problemie. Wtedy bank powinien zablokować transakcje oszustów. Następnym razem powinieneś być ostrożniejszy przy podawaniu danych z karty kredytowej.

Aby usunąć reklamy TzarMedia ads bądź przekierowania na tą stronę phishingową, powinieneś sprawdzić system pod kątem infekcji adware. Zazwyczaj, to cyberzagrożenie pojawia się w formie rozszerzenia przeglądarki lub dodatku. Nie powinieneś jednak tylko odinstalować podejrzanej wtyczki, lecz też poszukać innych, podejrzanych komponentów w systemie.

Instrukcja ręcznego usuwania TzarMedia znajduje się na końcu artykułu. My zalecamy jednak skorzystanie z zaufanego anty-malware, by szybciej oczyścić komputer. Niepożądane aplikacje rzadko przychodzą same – programy ochronne usuną wszystkie dodatki zainstalowane na komputerze bez Twojej wiedzy.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania TzarMedia:

Usuń TzarMedia z rodziny systemu Windows

Jeśli jesteś stale przekierowywany na TzarMedia.com, powinieneś rozejrzeć się za niepożądanymi aplikacjami zainstalowanymi na komputerze. Dodatkowo, powinieneś też zresetować wszystkie przeglądarki. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak to zrobić.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj TzarMedia oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj TzarMedia lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń TzarMedia z systemu Mac OS X

Jeśli twój Mac został zainfekowany adware'm promującym usługi TzarMedia, powinieneś rozejrzeć się za podejrzanymii aplikacjami i przenieść je do Kosza. Dodatkowo, zajmij się przeglądarkami – odinstaluj wszystkie podejrzane dodatki i zresetuj je.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTzarMedia czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń TzarMedia z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj TzarMedia oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania TzarMedia. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń TzarMedia z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to TzarMedia powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń TzarMedia z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz TzarMedia oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie TzarMedia. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń TzarMedia z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz TzarMedia oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie TzarMedia. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń TzarMedia z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj TzarMedia i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania TzarMedia. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-tzarmedia.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: TzarMedia