Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Lilplay (Poradnik) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Lilplay.com – kolejne oszustwo podszywające się pod platformę streamingową

Przykład oszustwa Lilplay

Lilplay jest promowany jako usługa pozwalająca na dostęp do filmów, gier, muzyki, książek oraz innej treści przeznaczonej dla użytkowników. Jest ona jednak oszustwem i pobiera od użytkowników opłatę za usługi, jakich nie chcą. Wygląda na to, że strona ta jest powiązana z ludźmi odpowiedzialnymi za portale Geeker oraz Tzarmedia.

Lilplay.com od Eimhir Ltd wrabia użytkowników w darmowe członkostwo. By móc korzystać ze strony, ludzi prosi się o stworzenie konta oraz podanie danych do karty płatniczej. Bez względu na to, że obiecuje im się darmowy okres próbny, później okazuje się, że z kart pobrano zależności za różne subskrypcje oraz pakiety.

Niestety, użytkownicy rzadko zapoznają się z Polityką Prywatności, Warunkami Użytkowania i opiniami innych użytkowników w sieci. Fora są pełne ofiar oszustwa Lilplay. Mówią one, że pobierano od nich kwoty 1-30$ bez wiedzy. Jeśli jednak zapoznaliby się oni z Warunkami Użytkowania strony, odkryliby, że są one bardzo ciężkie w zrozumieniu.

Twórcy strony znaleźli wiele powodów, by skomplikować członkostwo i pobierać od użytkowników opłaty za nieużywane usługi. Użytkownicy informują także, że anulowanie członkostwa także kosztuje kilka dolarów. W porównaniu do rzetelnych serwisów streamujących, usługa ta wygląda na podejrzaną i nieuczciwą.

Dodatkowo, subskrybenci informują, że lilplay.com nie zawiera obiecanych filmów ani książek. Co więcej, treści znajdujące się na stronie także mogą być nielegalne – znaczy to, że deweloperzy mogą łamać prawo i upubliczniać filmy nie płacąc wcześniej ich twórcom.

Problemy następują także, gdy użytkownicy chcą anulować swoje członkostwo lub odzyskać pieniądze za niechciane usługi. Mimo tego, że mogą oni zadzwonić na numer +44-203-300-0135 lub 1-302-722-4141, a nawet wysłać maila na support@lilplay.com; rzadko otrzymują oni jakąkolwiek pomoc.

Przez to jedynym sposobem na poradzenie sobie z transakcjami Lilplay jest kontakt z bankiem i informacja o staniu się ofiarą cyberprzestępców. Bank powinien wtedy zablokować przelewy do twórców tej podejrzanej witryny. Może jednak nie być w stanie odzyskać pieniędzy.

Ostrożnie z reklamami Lilplay

Eksperci z NoVirus.uk informują, że wiele programów adware może promować stronę lilplay.com oraz przekonywać ludzi do skorzystania z jej usług. Reklamy z nią związane obiecują pięciodniowy okres próbny, promocje oraz dostęp do najnowszych filmów, książek czy gier. Wszystkie te sztuczki są jednak wykorzystywane tylko i wyłącznie do wyciągnięcia informacji od użytkownika.

Jeśli widzisz więc zwiększoną liczbę reklam promujących usługę, powinieneś sprawdzić stan zabezpieczeń komputera programem anty-malware/anty-spyware software. W tym celu proponujemy program ReimageIntego. Po skanie urządzenia, reklamy powinny przestać się pojawiać.

Obrazek prezentujący oszustwo Lilplay.comLilplay.com to strona phishingowa pragnąca informacji o Twojej karcie kredytowej.

Naucz się identyfikować stronę phishingową

Jak już wspomnieliśmy, lilplay.com może być promowany z pomocą potencjalnie niepożądanych aplikacji wykorzystywanych do wyświetlania masy reklam na zainfekowanych komputerach.

Ów cyberinfekcje rozpowszechniają się zabundlowane z programami freeware i mogę dostać się do systemu w wypadku instalacji Szybkiej/Zalecanej – nie ujawnia ona dodatkowych programów schowanych w instalatorze. Dlatego zawsze korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej.

Złapanie wirusa Lilplay przypadkiem jest jednak tylko jedną stroną problemu. Oszustwo samo w sobie wygląda na wiarygodne i podkreśla swoje możliwości. Jeśli więc nie sprawdzasz opinii stron w sieci, możesz nie spodziewać się niczego podejrzanego. W tym celu powinieneś sprawdzić informacje o deweloperach, zapoznać się z opiniami użytkowników oraz Warunkami Użytkowania przed wprowadzeniem informacji osobistych.

Jedną z oznak strony phishingowej może być żądanie podania informacji o karcie płatniczej w zamian za darmowe konto. Niektóre popularne trony – jak np. Netflix – czynią to samo. Powinieneś jednak uważać – istnieje wielu oszustów, a Ty musisz być pewien, że korzystasz z wiarygodnej usługi.

Pozbądź się oszustwa Lilplay.com

Jeśli otrzymujesz tonę reklam promujących tą usługę, powinieneś usunąć adware odpowiedzialny za Lilplay. Możesz tego dokonać ręcznie z pomocą poniższych poradników bądź automatycznie z pomocą programu anty-malware.

Jeśli jednak stałeś się członkiem Lilplay i straciłeś pieniądze, skontaktuj się natychmiastowo ze swoim bankiem. Pamiętaj, że obsługa techniczna Lilplay Ci nie pomoże. Zrobią zaś wszystko, by wyciągnąć od ciebie jeszcze więcej pieniędzy chyba, że będziesz korzystał z języka prawnego i przekonasz ich do oddania pieniędzy. To jednak rzadko następuje.

By pozbyć się subskrypcji Lilplay, musisz więc poprosić o pomoc swój bank. Wtedy bank zablokuje transakcje i wyjaśni, jak ochronić kartę kredytową w przyszłości.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Lilplay:

Usuń Lilplay z rodziny systemu Windows

Jeśli przejmują Cię problemy przekierowań Lilplay lub reklamy promujące tą usługę, skorzystaj z poniższego poradnika i pozbądź się adware'a z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Lilplay oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Lilplay lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Lilplay z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLilplay czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Lilplay z Internet Explorer (IE)

Te kroki pomogą Ci odzyskać Internet Explorera po ataku Lilplay:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Lilplay oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Lilplay. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Lilplay z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Lilplay powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Lilplay z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj wszystkie podejrzane dodatki, które mogą być odpowiedzialne za reklamy Lilplay.com.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Lilplay oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Lilplay. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Lilplay z Google Chrome

Pozbądź się podejrzanych dodatków Chrome'a i zresetuj przeglądarkę, by zatrzymać niechciane reklamy.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Lilplay oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Lilplay. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Lilplay z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Lilplay i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Lilplay. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Lilplay i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach