Skala niebezpieczeństwa:  
  (16/100)

Usuń Geeker.com (Darmowy poradnik) - Poradnik

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

W skrócie o Geeker.com: trzymaj się z daleka od tego oszustwa!

Zrzut ekranu strony Geeker.com

Geeker.com to podejrzana strona oferujące nielimitowane usługi streamingowe. Nie jest to jeden z tych darmowych serwisów. By korzystać z zawartości, użytkownicy muszą zakupić jeden z pakietów członkowskich. Lecz, jeśli chcesz za wszelką cenę obejrzeć następny sezon ulubionego show, lepiej zakupić subskrypcję Netfliksa niż tą.

Odpowiedź na główne pytanie – czy Geeker jest wiarygodnym serwisem? – jest krótka i prosta: nie. Strona jest zwodnicza i wykorzystywana do phishingu. Mimo, że portal mówi o darmowej rejestracji użytkowników, wciąż bowiern jest od nich opłata za usługi. Zwykle dzieje się to bez ich wiedzy ani zgody.

Wiele recenzji potwierdza, że serwis Geeker jest oszustwem. Użytkownicy, którzy dali się wrobić w zalogowanie i podanie danych swojej karty kredytowej zgłaszają pobieranie opłat za usługę, a nawet „ofiarowanie” jednego dolara na „cele charytatywne”. To wątpliwe, czy była to rzeczywista dotacja zamiast kolejnej sztuczki oszustów na wyciąganie pieniędzy.

Użytkownicy zgłaszają, że pobierana jest od nich opłata w wysokości 7$, 29.95$, 35$, a nawet więcej. Kontakt z wsparciem technicznym Geekera również nie pomaga. Jeśli transakcja przebiegła niedawno, tylko bank jest w stanie ją wycofać i zatrzymać kolejne płatności.

Z tego powodu ludziom zaleca się trzymanie z dala od tej strony. Jeśli jednak popełniłeś błąd, powinieneś usunąć subskrypcję Geeker.com natychmiast. Zalecamy kontakt z Twoim bankiem oraz poinformowanie o problemie.

Programy adware mogą promować Geekera

Strona ta jest jedną z witryn promowanych z wykorzystaniem programów typu adware. Ten rodzaj potencjalnie niechcianych aplikacji może dostać się ukradkiem do komputera w formie zabundlowanej i zmienić ustawienia przeglądarki. Wtedy może też zacząć przekierowania na stronę begin.geeker.com, nakłaniającą do założenia konta w celu uzyskania dostępu do bazy filmów, książek i muzyki.

Jeśli więc twoja przeglądarka zmusza Cię do odwiedzenia tej strony i logowania się do serwisu, powinieneś sprawdzić komputer w poszukiwaniu adware'ów i innych cyberinfekcji. W takim wypadku powinieneś utomatycznie usunąć Geekera z pomocą ReimageIntego, by pozbyć się plików związanych z adware.

Prezentacja strony GeekerGeeker.com to oszukańcza witryna używana do zbierania informacji o kartach płatniczych w celu wyłudzania z nich pieniędzy.

Oszustwo Geeker może dosięgnąć Cię poprzez wiadomości tekstowe

Geeker posiada infolinię 1-646-213-1438. Dzwonienie na ten numer nie jest zalecane, ponieważ nie uzyskasz żadnej porzebnej pomocy. Strona też jest powiązana z numerem telefonu 410-200-500.

Jeśli przyjrzysz się numerowi 410200500 w siecu, zobaczysz masę komentarzy na temat bycia atakowanym przez oszustów podszywających się pod bank, policję bądź inne instytucje. Niektórzy z nich zgłaszają, że byli namawiani do wizyty na stronie phishingowej lub zadzwonienia i „potwierdzenia” informacji o karcie kredytowej.

Opinie na temat Geeker.com nie kłamią. Strona ta jest wykorzystywana przez cyberprzestępców, by wyłudzać pieniądze od użytkowników komputerów. Powinieneś więc pozostać czujny i nie ufać temu serwisowi.

Jak uniknąć oszustów?

Łatwo powiedzieć, że trzeba trzymać się z dala od Geeker.com i nie korzystać z ich serwisu. Strona ta może być promowana z wykorzystaniem aplikacji adware, które mogą uruchamiać przekierowania na tą stronę lub oferować wizytę poprzez kliknięcie na reklamę. Aplikacje odpowiedzialne za taką aktywność zwykle docierają do systemu w formie zabundlowanej paczki oprogramowania.

Użytkownicy powinni być więc czujni przy instalacji programu freeware lub shareware. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest korzystanie z ustawień Zaawansowanych/Własnych zamiast Szybkich/Zalecanych opcji. Zaawansowany instalator pokaże Tobie listę dodatkowych programów, które zwykle są też wstępnie wybrane. Musisz anulować wybór.

Po zainstalowaniu takich aplikacji możesz być ofiarą przekierowań na różne podejrzane witryny, wliczając w to Geekera. Eksperci z portalu Los Virus przypominają, że nigdy nie powinieneś wprowadzać informacji z karty płatniczej bądź też innych informacji osobistych na jakiejkolwiek stronie chyba, że robisz test bezpieczeństwa. Zawsze sprawdzaj opinie online i nigdy nie ufaj witrynom cieszącym się złą opinią.

Kroki do podjęcia po ataku wirusa Geeker

Jeśli wykupiłeś subskrypcję na Geeker.com, powinieneś ją anulowa natychmiastowo. Jeśli ich wsparcie techniczne nie pomaga, powinieneś się skontaktować z bankiem i poinformować o nieautoryzowanej transakcji z konta.

Jednakże, jeśli jesteś stale przekierowywany na ten mroczny serwis, musisz sprawdzić stan bezpieczeństwa Twojego komputera. Powinieneś wykorzystać profesjonalne oprogramowanie anty-malware i uruchomić pełny skan systemu. Wybrane przez Ciebie narzędzie usunie Geekera oraz ekomponenty z nim związane.

Dodatkowo, możesz sprawdzić system ręcznie i samemu poszukać adware. Nasz zespół przygotował poradnik usuwania Geeker.com na końcu artykułu. Jeśli jednak przekierowania nie zostały powstrzymane, powinieneś wykorzystać automatycznej eliminacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Geeker.com:

Usuń Geeker.com z rodziny systemu Windows

Jeśli cierpisz z powodu przekierowań na strony Geeker.com lub begin.geeker.com, musisz znaleźć i usunąć wszystkie złośliwe programy z komputera oraz z każdej przeglądarki zainstalowanej na komputerze.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Geeker.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Geeker.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Geeker.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGeeker.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Geeker.com z Internet Explorer (IE)

Reset Internet Explorera może przyspieszyć proces eliminacji adware:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Geeker.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Geeker.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Geeker.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Geeker.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Geeker.com z Mozilla Firefox (FF)

Niektóre fałszywe rozszerzenia Firefoksa mogą być odpowiedzialne za przekierowanie na stronę Geekera.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Geeker.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Geeker.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Geeker.com z Google Chrome

Odinstaluj podejrzane rozszerzenia przeglądarki oraz zresetuj Google Chrome, by pozbyć się wpisów powiązanych z adware.:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Geeker.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Geeker.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Geeker.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Geeker.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Geeker.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-geeker-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Geeker.com