Czym jest omiga-plus.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Jake Doevan - -

Omiga-plus.exe jest wyjątkowo podejrzaną aplikacją, która jest plikiem wykonywalnym programu Omiga Plus [Omiga Plus]. Tak więc, jeżeli zauważyłeś ten program w swoim manadzerze zadan, powinienes poszukac robakow rzegladarkowych i poszukac pozostalych 13 plikow które mogly zagoscic w twoim systemie. Jak tylko te pliki zostana zainstalowane to Omiga Plus zacznie blokowac najczesciej uzywane wyszukiwarki takie jak Google, Yahoo, oraz Bing. Dodatkowo program moze przejac kontrole nad przegladarkami takimi jak Internet Explorer, Google Chrome czy tez Mozilla Firefox i rozpoczac pokazywanie tresci reklamowych podczas wyszukiwania tresci przez uzytkownikow.

Uwazaj na siebie, reklamy moga byc przepelnione podejrzana zawartoscia taka jak banery czy tez inna zawartosc ktora moze cie przekierowywac na podejrzane strony. Oprocz tego podobnie jak wiele innych potencjalnie niechcianych programow, wirus Omiga Plus moze zaczac zbierac o tobie dane niepersonalne i pobierac je na twoj komputer. Najczesciej program zbiera dane tak jak najczesciej odwiedzane strony, dane wpisywane na kazdej z nich, adres IP twojego komputera, lokalizacja a takze inne podobne dane. Prosze nigdy nie trzymac tego typu programow na swoim komputerze poniewaz nie ma zadnych pozytywnych stron takiego stanu rzeczy.

Omiga-plus.exe wraz ze swoimi składnikami zabiera około 5.75 MB pamięci (6,032,875 bytes). Plik jest najczesciej rozpowszechniany na terenie Stanów Zjednoczonych, jednakze zauwazono jego obecnosc takze w Brazylii oraz Niemczech. Powinienes poszukac tego pliku w lokalizacji C:\Prgram Files\Omiga Plus. Jednakze nie zdziw sie jezeli nie bedziesz mogl go znalezc poniewaz autorzy tego oprogramowania coraz czesciej staraja sie chronic sie przez usunieciem ich robaka jakim jest Omiga Plus. W tym wypadku powinienes przeprowadzić pełny skan systemu sprawdzonym i zaaktualizowanym oprogramowaniem antyszpiegującym i usunąć Omiga-plus.exe i inne komponenty tego oprogramowania automatycznie. Mozesz tego dokonac korzystajac z programu Reimage, Malwarebytes Malwarebytes lub tez innego sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego.

werdykt - status pliku:
plik niebezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-omiga-plus-exe.html

Poradniki w innych językach


Software
Porównaj