Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Kovter ransomware. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Kovter jest programem ransomware, który stanowi znaczne zagrożenie, ukazał się on w połowie maja 2014. W tym momencie zaatakował USA, Zjednoczone Królestwo Brytyjskie, Niemcy, Hiszpanie, Francję, Włochy oraz Holandię. Jak tylko uda mu się przedostać do twojego komputera to blokuje jego aktywność i powoduje niechciane aktywności każąc im płacić grzywnę. Ten program malware, jest wyjątkowo podobny do znanych już wirusów takich jak Police virus, Ukash virus, FBI virus i innych plików ransomware, które polegają na komponentach Winlocker pomagając im zablokować system. Nową rzeczą w tych wirusach jest to że mają zdolność do przeglądania historii użytkownika i zbierania informacji o nielegalnych stronach jakie odwiedza. Jak tylko programowi się to uda, Kovter rozpoczyna pokazywanie fałszywych notyfikacji zawierających nawet numer IP komputera i inne wrażliwe informacje. Program zwraca takżę komunikaty dotyczące ostatnio odwiedzonych stron i każe sobie z tego tytułu płacić. Wygląda na to że zdolność sprawdzania historii przeglądarki użytkownika drastycznie wpływa na ściągalność haraczy jakich żąda. Oczywiście nigdy nie powinieneś płacic podobnych rzeczy. Musisz zignorować te komunikaty należące do tego wirusa i usunąć wirusa Kovter ze swojego komputera

W jaki sposób Kovter może zainfekować mój komputer?

Kovter jest programem ransomware, który rozpowszechnia się głównie poprzez złośliwe metody, które są używany przez wirusy typu Ukash. Tego typu metody opierają się na koniach trojańskich, które są często ukryte na nieznanych czy też zawirusowanych stronach. Aby skutecznie unikać wirusów tego typu powinieneś zawsze się upewnić czy twój komputer jest chroniony najnowszą wersją programu antyszpiegującego. Dodatkowo powinieneś zacząć przeglądać internet w sposób bezpieczny to znaczy: unikać nielegalnych stron, ignorować reklamy oraz maile od nieznanych użytkowników. Jeżeli Kovter pragnie przeniknąć do twojego systemu i pozwolisz mu na to zacznie zauważać sfałszowane komunikaty pochodzace od rządu, które często są dopasowywane pod względem geograficznym. Jeżeli zauważysz, że twój komputer został zablokowany przez: United States Department, Department of Justice, Police Central czy też inną podobną instytucję powinieneś zignorować tę wiadomość. Bez względu na to jak wiarygodnie będzie wyglądać, to ciągle jest powiązana z hakerami którym zależy tylko na twoich pieniądzach. Powinieneś się także upewnić, że Kovter wirus zostanie usunięty z twojego komputera razem ze wszystkimi swoimi składnikami. W tym celu skorzystaj z tego poradnika:

W jaki sposób usunąć wirusa Kovter?

Jeżeli twój komputer został zainfekowany wirusem Kovter i pragniesz go usunąć powinieneś nie marnować więcej czasu tylko przeskanować go programem Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner czy też inną sprawdzoną aplikacją. Jeżeli nie możesz ściągnąć czy też usunąć żadnej z nich zapoznaj się z tymi krokami aby odblokować swój komputer:

*Metoda flash drive

1. Weź inny sprawny komputer i użyj go do ściągnięcia programu SpyHunter, STOPzilla albo Malwarebytes Malwarebytes

2. Zaktualizuj program i zgraj go na pendrive, po czym włóż go do zainfekowanego komputera.

3. W tak zwanym międzyczasie zresetuj swój zainfekowany komputer i uruchom go w trybie awaryjnym poprzez klikanie F8.

4. Zresetuj komputer zainfekowany wirusem Homeland Security jeszcze raz i przeprowadź pełny skan systemu.

*Użytkownicy zainfekowani tym rodzajem ransomware są nadal w stanie zalogować się na inne konta w systemie. Jeżeli jedno z takich kont posiada prawa administratora powinieneś być w stanie uruchomić program anty-wirusowy.

*Postaraj się wyłączyć Flash, wtedy twój wirus przestanie blokować komputer, w tym celu przejdź do Macromedia support i wybierz “Deny”:

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html jak to zrobisz przeprowadź pełny skan systemu programem antywirusowym.

Manualne usuwanie wirusa Homeland Security (wymagane ponadprzeciętnej umiejętności)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer do trybu awaryjnego aby unieszkodliwić wirusa Ukash

  2. Włącz Regedit

  3. Poszukaj wejść dla hasła WInLogon i zapisz wszystkie pliki które nie są nazwane explorer.exe albo nie są puste. Zastąp je plikiem explorer.exe

  4. Znajdź pliki rejestrowe i zapisz je, potem usuń klucze licencyjne odwołujące się do tych plików.

  5. Zresetuj i przeprowadź pełny skan systemu zaktualizowanym programem SpyHunter aby usuń pozostające wirusy. Możesz także użyć STOPzilla albo Malwarebytes Malwarebytes.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.
Kovter ransomware snapshot
Kovter ransomware snapshot

Kovter ransomware ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

Skasuj pliki:
[random].exe

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-kovter-ransomware.html

Poradniki w innych językach