Usuń wirusa ICQ

Instrukcja usuwania wirusa ICQ

Czym jest ICQ virus?

Wirus ICQ jest niebezpieczną aplikacją która rozprzestrzenia się za pomocą komunikatora ICQ. To zagrożenie zaraża komputery swoich ofiar za pomocą mylących linków odnoszących się najczęściej do stron zwanych “jokebox” albo “jokeworld”. Jak tylko raz klikniesz ten link komputer zostaje zarażony koniem trojańskim, który infekuje komunikator ICQ i wysyła podejrzane wiadomości do wszystkich kontaktów z listy. Oprócz tego wirus może także blokować legalne oprogramowanie i wykradać drażliwe informacje takie jak dane bankowe, hasło i inne szczególy. Po przetestowaniu go musimy przyznać że wirus jest bardoz podobny do wirusa skype. Jeśli podejrzewasz że jesteś zarażony wirusem ICQ powinienes przeprowadzić pelny skan systemu uaktualnionym programem antyszpiegującym tak szybko jak to tylko możliwe.

Jak mogę się zarazić wirusem ICQ?

ICQ rozprzestrzenia się przez sieć ICQ, który ma całą sieć czatową. Aby zaatakować system hakerzy stworzyli sprytną wiadomość ICQ która zaprasza ludzi do odwiedzania bezpiecznie wyglądającej strony. Jak tylko na nią wejdziesz komputer zostaje zainfekowany wirusem który zaczyna rozprzestrzeniać się przez konto ICQ do wszystkich twoich przyjaciół. Szczerze polecamy usunięcie wirusa ICQ z systemu ponieważ może powodować kradzież danych z twojego komputera. ICQ może rejestrować wpisywane znaki na klawiaturze i w ten sposób kraść dane bankowe i inne poufne informacje.

Jak usunąc wirusa ICQ?

Jeśli zostałeś zainfekowany wirusem ICQ powinieneś przeskanować swój komputer programem antyszpiegującym. Polecamy użycie SpyHunter 5. Oprócz tego możesz także zainstalować AVX Antyvirus dla ICQ w celu prewencji przeciw wirusom w przyszłości.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach