Usuń Critroni Ransomware

Instrukcja usuwania Critroni Ransomware

Czym jest Critroni Ransomware?

Czym jest wirus Critroni?

Critroni jest wyjątkowo denerwującym oprogramowaniem ransomware, które jest w stanie stosunkowo łatwo przeniknąć do twojego komputera, zaszyfrować twoje pliki i wykraść pieniądze wzamian za możliwość odblokowania komputera. Tego typu oprogramowanie jest relatywnie nowe, nie ma żadnej niespodzianki w tym ze nie ma jeszcze zbyt duzo informacji na temat tego typu oprogramowania, jednakze wiadomo ze tego typu aplikacji pracuja podobnie do Cryptolocker oraz Cryptowall. W reziltacie Critroni moze zostac nazwany kopia tych zagrozen. Jezeli ten podejrzany program przeniknie do komputera to skanuje on komputer, szyfruje jego zawartosc. Zaraz potem odkrywasz ze twoj komputer jest zablokowany i nie mozesz go otworzyc. Zamiast tego tego typu narzedzie pokaze ci skrocony poradnik ktory krok po kroku przeprowadzi cie przez proces odzyskiwania swoich plikow. Ten poradnik pokaze ci jak sciagnac Tor, zwroci uwage na uzywanie Bitcoicow jako nowego srodka platnosci, a takze zawiera w sobie inne instrukcje. Prosze byc zawsze wyjatkowo ostroznym z tego typu zagrozeniami i myslec dwa razy zanim czy warto odblokowac pliki kosztem znacznej ilosci pieniedzy co wcale nie jest pewne poniewaz przekazanie funduszy nie gwarantuje odblokowania komputera. Aby skutecznie usunac tego typu oprogramowanie ransomware zwane tez jak CBT-Locker lub tez Critroni powinienes przeprowadzic pelny skan swojego komputera za pomoca aplikacji FortectIntego. Dodatkowo aby przywrocic polaczenie ze swoimi plikami mozesz skorzystac z R-Studio lub Photorec.

Czego moge doswiadczac jezeli moj komputer zostal zaatakowany przez Critroni? Jest to wiadomosc ostrzegawcza, która pokazuje sie w momencie próby otworzenia ważnego pliku, który został zablokowany.

Your personal files are encrypted

Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted with strongest encryption and unique key, generated for this computer.

Private decryption key is stored on a secret Internet server and nobody can decrypt your files until you pay and obtain the private key.

You only have 72 hours to submit the payment. If you do not send money within provided time, all your files will be permanently crypted and no one will be able to recover them.

Press 'View’ to view the list of files that have been encrypted.

Press 'Next’ to connect to the secret server and follow instructions.

W jaki sposób Critroni może przeniknąć do mojego komputera?

Normalnie tego typu wirusy ransomware, trojany, oprogramowanie malware, czy tez fałszywe programy podróżują z pomocą poczty spam. W większości okazji tego typu denerwujące maile staraja sie przekonac uzytkownika do otworzenia wiadomosci i sprawdzenia jej zawartosci. Oczywiscie nigdy nie powinienes otwierac tego typu zalacznikow jezeli nie chcesz sciagnac oprogramowania ransomware na swoj komputer. Oprocz tego w tym momencie, Critroni jest dosc aktywnie rozpowszechniany korzystajac z ofert darmowych aktualizacji. W wiekszosci przypadkow, ludzie dosc czesto sa zasypywani ofertami aktualizacji oprogramowania Java, Flash Player, FLV Player, aktualizacji przegladarek i tak dalej. Zauwazylismy bardzo duzo komunikatow dotyczacych rozpowszechniania wirusow, mozesz takze byc narazony na wirusy podczas przegladania witryn internetowych. W przeciwnym wypadku – jezeli nie opuscisz tego typu stron mozesz sciagnac na swoj komputer Critroni. Co wiecej, wyglada on jak program stworzony przez cyber przestepcow, którzy sa odpowiedzialni za rozpowszechnianie wirusa ransomware jakim bez watpienia jest Critroni, a takze jego sprzedaza na czarnym rynku.

Podsumowując, wirus Critroni jest jednym z bardziej niebezpiecznych programów ransomware, który rozpowszechnia się w tej chwili. Jest on bardzo trudny do wykrycia i usunięcia z systemu, nawet przywrócenie zablokowanych plików wydaje sie trudne. Aby skutecznie usunac te podejrzana infekcje powinienes polegac na sprawdzonych i zaktualizowanych programach. Na szczescie istnieje kilka programów które mozna wykorzystac do odkodowania tego typu plikow. Aby unikac tego zagrozenia prosze byc ostroznym, unikac podejrzanych witryn, unikac otwierania podejrzanych zalacznikow a takze unikac podejrzanych programow.

W jaki sposób usunąć wirusa ransomware Critroni ze swojego komputera?

Najczesciej uzytkownicy moga tworzyc kopie zapasowe swoich plikow za pomoca specjalnych narzedzi przeznaczonych do tego typu zadan. Jezeli regularnie robiles backupy swojego komputera powinienes byc w stanie przywrocic swoje pliki. Dodatkowo mozesz skorzystac z programow takich jak R-Studio lub Photorec. Oczywiscie nie powinienes zapominac o tym zeby usunac pliki Critroni ze swojego komputera. Mozesz to zrobic poprzez przeprowadzenie pelnego skanu systemu za pomoca jednej z tych aplikacji: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes lub tez innego sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego

Wysoce polecamy pomyslenie o przeciwdziałaniu tego typu infekcjom. W tym celu mozesz skorzystac z wczesniej wspomnianych programow. Co wiecej polecamy takze przechowywanie wiekszosci swoich waznych plikow online lub tez w dyskach HDD/CD lub DVD a takze pamieci USB lub dysku zewnetrznym

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach