Usuń Coinhive Miner (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, mar 2018

Instrukcja usuwania Coinhive Miner

Czym jest Coinhive Miner?

Kod Coinhive stał się bazą większości ataków typu cryptojacking

Wyobrażenie złośliwego kopacza Coinhive

Coinhive miner to złośliwa aplikacje stworzona do wydobywania kryptowaluty Monero poprzez wykorzystywanie skryptów usługi Coinhive. Zauważ, że twórcy tej strony nie są w żaden sposób powiązani z malware'm. Przestępcy próbujący korzystać z kodu bez informowania użytkownika naruszają Warunki Użytkowania serwisu Coinhive. Ludzie nazywają tego kopacza wirusem Coinhive.

Fałszywy kryptokopacz Coinhive działa jako skrypt w JavaScript korzystający z mocy obliczeniowej komputerów użytkowników korzystających ze strony bez pytania ich o pozwolenie. Tak długo, jak użytkownik korzysta ze strony, zasoby jego komputera są wykorzystywane do wydobywania Monero.

Pierwotnie, legalny kopacz od Coinhive został stworzony, by pomóc użytkownikom i właścicielom strony na wymian – ludzie pozwalali na wykorzystywanie zasobów komputera w zamian za brak reklam podczas sesji. Bez względu na to, jak kusząca jest ta opcja, stała się ona podstawą większości ataków typu cryptojacking.

Innymi słowy, gdy użytkownicy znaleźli sposób na zarabianie pieniędzy poprzez kopanie wirtualnej waluty, natknęli się na problem. Proces kopania zabiera czas – by go przyspieszyć, wykorzystuje się różna narzędzia: od procesorów komputeróe, przez karty graficzne po chipy ASIC specjalnie stworzone do tego procesu.

Cyber oszuści jednak nie zawsze mają fundusze na zakup takich urządzeń (albo po prostu nie chcą ich zakupić). Dlatego dążą do nielegalnego i szybkiego zarobku, po cichu dołączając kopacza Coinhive, by wydobywać kryptowalutę w zamian za zasoby komputerów innych ludzi.

Użytkownicy powinni być świadomi tego, że długi czas kopania kryptowaluty pozostawia niewiele zasobów komputera na ukończenie innych procesów. Z tego powodu ich komputery znacznie spowalniają, zaczynają się zawieszać oraz nie są w stanie uruchomić zwykłych aplikacji. W najrzadszych przypadkach całkowicie tracą stabilność!

Dlatego też zalecamy Ci usunięcie kopacza Coinhive – pomoże to w ochronie stabilności komputera. FortectIntego jest najlepszym sposobem, jeśli chcesz tego dokonać szybko i bez wysiłku. Po prostu pobierz aplikację i pozwól jej na skan komputera, by zidentyfikować i wyeliminować infekcję.

Dodatkowo, usunięcie kopacza Coinhive jest obowiązkiem, jeśli chcesz powstrzymać przestępców przed wykorzystywaniem legalnych usług na swoją korzyść. Zauważ, że tak długi, jak odwiedzasz złośliwe witryny i ofiarujesz im zasoby swojego komputera, przestępcy będą otrzymywać fundusze na kontynuowanie swojej działalności. Nie wahaj się więc i sprawdź swój system pod kątem kopacza Monero już teraz.

Najpospolitsze sposoby, jakie przestępcy wykorzystują do wykorzystywania Coinhive w niecnych celach

Nawet, jeśli usługi kryptokopania są wciąż nowością w cyberświecie, hakerzy już wykorzystywali je w wielu atakach typu cryptojacking. Próbują oni dołączyć złośliwy kod do strony, na której ludzie spędzają czas, by zwiększać swoje nielegalne profity.

Ilustracja rzedstawiająca złośliwego kopacza CoinhiveKopacz Coinhive nielegalnie wykorzystuje JavaScript, by kopać Monero na wielu stronach bez pozwolenia.

Kanciarze ukrywają wspomniany skrypt na wszelkie możliwe sposoby, a jednym z nich są rozszerzenia przeglądarek. Przykładem takiego sposoby jest SafeBrowse. Najpewniej oszuści mogą tez nawiedzać popularne aplikacje, zmieniać ich kod źródłowy i zakażać je Coinhive'm. Użytkownicy Androida powinni być szczególnie na to wyczuleni – System Android jest bardzo wrażliwy na ataki, co tylko zachęca do tworzenia wariacji wirusów na Androida.

Dodatkowo, twórcy malware tworzą fałszywe odpowiedniki stron internetowych bazujące na popularnych domenach, takie jak twitter.com.com. Takie domeny-literówki nie są niczym nowym – były już wykorzystywane do infekowania użytkowników malware'm. Jednym z przykładów takiego działania są fałszywe strony bazujące na Amazonie.

Ponieważ użytkownicy często mylą się w adresach, wyobraźcie sobie przychody otrzymane po dziesiątkach lub setkach gości przypadkowo odwiedzających takie strony. Znając jednak ludzką chciwość, oszuści już przeszli do ataku i zwodzą ludzi do instalacji Coinhive'a w formie różnych aplikacji oraz zhakowanych stron.

Hakerzy korzystają z ofiar fałszywego wsparcia technicznego dla własnych korzyści

Mimo informacji na temat ataków phishingowych wykonywanych przez fałszywe wsparcia techniczne, ludzie wciąż łapią się na fałszywe wiadomości domagające się kontaktu z przestępcami bądź pobranie rzeczonego programu ochronnego. Odkąd zaczęła się nowa era kryptowalut, przestępcy zmienili taktykę na wydobywanie kryptowaluty podczas takich ataków.

Teraz, gdy zostajesz przekierowany na stronę mówiącą, że zostałeś zainfekowany przez wirusa Zeus oraz domagającą się podjęcia odpowiednich kroków w ciągu 5 sekund, musisz się śpieszyć. Zamiast przystawania na żądania, musisz szybko opuścić stronę – im dłużej na niej jesteś, tym więcej kryptowaluty trafi do hakerów.

Co gorsza, oszuści mogą też próbować uniemożliwić Ci wyjście z określonych stron. W takim wypadku musisz zamknąć stronę siłą poprzez Menedżer Zadań.

Na koniec, by przekierowywać użytkowników na strony z ukrytym Coinhive'm, przestępcy wykorzystują starą, sprawdzoną technikę – adware. Te potencjalnie niepożądane aplikacje stworzone do modyfikowania przeglądarki i przekierowywania ruchu na określone strony, są najlepszym sposobem.

Co więcej, ten rodzaj przeglądarkowego malware nie tylko pojawia się w formie niezależnych aplikacji, lecz także funkcjonuje w formie AutoConfigURL i podobnych skryptów. Zwykli użytkownicy mogą nie zauważyć jego obecności, dopóki fala reklam nie zaleje ekranów ich komputerów.

Z drugiej strony, bez względu na to jak nieunikniona i niepokonana wydaje się ta strategia, są sposoby na pozbycie się Coinhive'a bądź wykrycie innego skryptu kopiącego kryptożetony w systemie.

Sposoby na identyfikację i usunięcie kopaczy Coinhive

Ponieważ przestępcy szybko wymyślają nowe metody kryptojackingu, badacze malware uaktualniają programy antywirusowe, by chronić niedoświadczonych użytkowników. Jednakże, zespół Losvirus.es ostrzega, że ludzie powinni także podejmować środki zapobiegawcze by uniknąć infiltracji ze strony kryptowalutowego malware:

  • jeśli zostałeś przekierowany na stronę fałszywego wsparcia technicznego sugerującą kontakt ze specjalistami przez podany numer telefonu, wyjdź z niej;
  • czytaj opinie użytkowników przed pobraniem nowego pluginu czy aplikacji ze sklepu Google Play;
  • zresetuj przeglądarkę, jeśli zauważyłeś przekierowania na niechciane strony bądź doświadczyłeś wyskakujących okienek w tle;
  • regularnie skanuj przeglądarkę i system odpowiednimi narzędziami;
  • sprawdzaj Menedżera Zadań i poszukaj aplikacji używających ponad 30% zasobów komputera.

Na koniec – jeśli podejrzewasz, że malware ten znalazł się na Twoim komputerze, przeskanuj komputer programami do usuwania malware. Spróbuj FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner oraz Malwarebytes, by wykryć i usunąć kopacza Coinhive lub inne pochodne tego wirusa.

Zauważ, że usunięcie Coinhive'a zależy od użytego antywirusa. Jeśli jest on na tyle dobry, by wykryć złośliwą stronę oraz jej kod, będziesz bezpieczny. W przeciwnym wypadku lepiej będzie przemyśleć decyzję na temat wybranych aplikacji ochronnych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach