Usuń YAC (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, lip 2017

Instrukcja usuwania YAC

Czym jest YAC?

Czym jest YAC?

YAC

YAC (znany też jako Yet Another Cleaner) jest podejrzanym programem do ochrony twojego komputera, który nalezy do grupy Elex do Brasil Participações Ltda Technology Inc. Nie ma znaczenia jak nieszkodliwie moze wygladac ta aplikacja ot powiienes uwazac ze wzgledu na to ze wzbudza ona szeroka dyskusje w internecie.

Na dzien dzisiejszy nie mozemy stwierdzic czy aplikacja jest zlosliwa, jednakze jestesmy pewnie ze nie jest ona w stanie wykrywac wirusow niebezpiecznych dla twojego komputera, powinienes byc wyjatkowo ostrozny poniewaz nie sluzy ona dobru uzytkownika. Po zainstalowaniu YAC na swoim komputerze mozesz odkryc to ze nie bedzie mozliwe instalowanie innego programu do ochrony twojego komputera.

Dodatkowo wyglada na to ze aplikacja instaluje sie razem z innymi, tak wiec powinienes zwracac uwage na proces instalacji. W przeciwnym razie mozesz odkryc to ze twoj komputer zostal zaatakowany przez MyPC backup, Search.yac.mx, isafe oraz inne potencjalnie niechciane oprogramowanie. Jak tylko programy wedra sie na twoj komputer moga zaczac powodowac roznego rodzaju zmiany w systemie a takze moga zaczac generowac niechciane aktywnosci jak na przykład przekierowania, spowolnienia systemu, reklamy pop-up i tak dalej.

Niestety nie jest to wszystko co udalo sie nam ustalic. Po sprawdzeniu aplikacji programem antywirusowym udalo sie nam znalezc taki komunikat: „Polecany przez oprogramowanie anti-spyware oraz anti-malware: Malwarebytes (Malwarebytes Antimalware), PC Tools (Spyware Doctor), Enigma Software (SpyHunter 4), SUPERantispyware (Superantispyware), SurfRight B.V. (Hitman Pro).” Jesteśmy niemalże w stu procentach pewni ze ten wymienione programy nie maja nic wspolnego z tym oprogramowaniem. Jezeli chcesz pozostac bezpieczny i unikac wszelkiego rodzaju wirusow powinienes po prostu wybrac jeden z powyzszych programow i zainstalowac go w systemie. Dodatkowo sadzimy ze dobrze byloby usunac Yet Another Cleaner ze swojego komputera. Najprostsza droga do tego bedzie skorzystanie z pomocy oprogramowania FortectIntego.

YAC

W jaki sposób YAC może pojawić się na moim komputerze?

Podobnie jak inne programy tego typu które zostały zaprojektowane w celu poprawy ochrony komputera, Yet Another Cleaner moze zostac pobrany ze swojej oficjalnej strony oraz witryn Softpedia czy tez Cnet. Mimo tego jak juz wspomnielismy, powinienes byc wyjatkowo ostrozny przy instalacji tego oprogramowania poniewaz moze przeniknac do twojego systemu razem z innymi podejrzanymi komponentami.

Oprocz tego program moze uczynic strone Search.yac.mx twoja domyslna wyszukiwarka, oraz moze dodatkowo modyfikowac ustawienia systemu i generowac przekierowania na polecane strony, generowac denerwujace reklamy pop-up i inne problemy z twoim komputerem. Podsumowujac, nie mozemy jednoznacznie powiedziec ze Yet Another Cleaner jest zlosliwym oprogramowaniem, nie mozemy zagwarantowac ze jest to dobre narzedzie, które moze dosc latwo polepszyc funkcjonalnosc twojego komputera. Jezeli chcesz aby twoj komputer pozostal wolny od wirusow polecamy ci poleganie na sprawdzonych narzedziach takich jak FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner.

W jaki sposób mogę usunąć YAC?

Jezeli sadzisz ze YAC oraz jego komunikaty sa zbedne to nie powinienes marnowac czassu tylko jak najszybciej pozbyc sie tego oprogramowania. W tym celu skorzystaj z nastepujących kroków:

Windows 7 / Vista / XP

  • Przejdź do menu Start -> Panel Sterowania -> Programy i rozszerzenia (jezeli korzystasz z Windows XP, przejdz do menu Dodaj/usuń programy)
  • Tutaj poszukaj rozszerzeń Yet Another Cleaner, PC Backup, YAC Search, iSafe i wszystkich innych ostatnio instalowanych programów
  • Odinstaluj je oraz kliknij OK aby zapisać zmiany

Windows 8

  • Jeżeli jesteś użytkownikiem Windows 8 kliknij prawym przyciskiem myszy na lewy dolny róg ekranu. Przejdź do menu Dostępu a następnie wybierz Panel Sterowania i Odinstaluj Program
  • Tutaj poszukaj rozszerzeń Yet Another Cleaner, PC Backup, YAC Search, iSafe i wszystkich innych ostatnio instalowanych programów
  • Odinstaluj je oraz kliknij OK aby zapisać zmiany
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach