Usuń wirusa Yourconnectivity.net (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, wrz 2017

Instrukcja usuwania wirusa Yourconnectivity.net

Czym jest Wirus Yourconnectivity.net?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wirusie Yourconnectivity.net

Yourconnectivity.net to podejrzana wyszukiwarka, która na pierwszy rzut okamoże wyglądać całkowicie normalnie. Jednakże, pojawiła się ona na twoim komputerze z nikąd i nie pozwala zamienić się na inną wyszukiwarkę. To z pewnością nie jest normalne. W rzeczywistości, jest to porywacz przegądarki stworzony do generowania dochodu twórcom poprzez srawianie problemów użytkownikom. Problemy zaczynają się, gdy infekcja wniknie do systemu i zmieni ustawienia w przeglądarce internetowej. Wtedy, za każdym razem jak uruchomisz przeglądarkę, wyświetli się strona Yourconnectivity.net – stanie się twoją stroną główną, stroną nowych kart oraz domyślną wyszukiwarką. Korzystanie z tej wyszukiwarki wprowadzi Ciebie w świat sponsorowanych zawartości i reklam. Modyfikuje ona wyniki wyszukiwania i dołącza masę sponsorowanych linków, drastycznie obniżając szansę na znalezienie potrzebnych informacji. Co ciekawe, nie jest to największy problem – wiele linków z tych stron prowadzi do groźnych stron stworzonych do rozprowadzania malware. Tam, po jednym kliknięciu, komputer może złapać jeszcze groźniejszy problem – na przykład ransomware. Nie warto ryzykować bezpieczeństwa sprzętu – lepiej usunąć Yourconnectivity.net tak szybko, jak zostanie zauważony na ekranie.

Działanie wirusa Yourconnectivity.net w przeglądarce

Yourconnectivity.net zwykle podróżuje przez sieć dołączony do jednej z wielu paczek darmowych programów. Z tego powodu niebezpiecznym jest pobieranie i instalacja plików z nieznanych źródeł. Strony takiego pokroju często reklamują też usktualnienia do programów, naszpikowane niechcianym bądź nawet szkodliwym softem. Jeśli więc strona nie należąca do dewelopera wspomnianego programu sugeruje instalację „oficjalnej aktualizacji”, powinieneś w mig połapać się, że ta strona nie jest godna zaufania i próbuje nakłonić Cię do instalacji złośliwego programu. Nie pozwól jej na to – usuń Yourconnectivity.net z komputera i przeskanuj system w poszukiwaniu podobnych problemów za pomocą odpowiedniego oprogramowania anty-malware. Jeśli nie masz takiego, polecamy użycie FortectIntego. Jeżeli zaś nie chcesz używać automatycznych rozwiązań, przejrzyj przygotowane przez nas poradniki i wykorzystaj informacje z nich w celu zdalnego poradzenia sobie z problemem.

Rozpowszechnianie się porywacza przeglądarki Yourconnectivity.net

Wielu ludzi nieświadomie instaluje proywaczy przeglądarek; takie aplikacje zwykle znajdują sie w paczkach programów i – w najgorszym razie – są instalowane przez uzytkowników spieszących się podczas procesu instalacji właściwego programu, klikających szybko „Dalej” i akceptujących regulaminy bez zapoznawania się z zawartością kolejnych okien wyświetlanych przez instalator. To nie jest odpowiednia metoda na instalację programów – w szczególności tych darmowych, pobranych z internetu. Zwróć uwagę na ich proces instalacji, ponieważ większość darmowych aplikacji ma w swoich instalatorach dodatkowe oprogramowanie, ukryte przed wzrokiem użytkownika korzystającego z Domyślnej//Standardowej instalacji. Jeśli użytkownik zapomni dopasować ustawienia, wszystkie dodatkowe aplikacje zostaną zainstalowane wraz z głównym programem. By temu zapobiec, korzystaj z instalacji Zaawansowanej bądź Użytkownika. Ta opcja ujawni wiele dodatkowych ustawień związanych z instalacją oprogramowania oraz ujawni, jakie dodatkowe aplikacje mogę zostać zainstalowane z głównym programem. Wtedy użytkownik może je odznaczyć, rezygnując z ich instalacji. Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy coś instalujesz na komputerze i nie chcesz pozwolić niechcianym programom na zmianę ustawień komputera.

Instrukcja usuwania porywacza przeglądarki

Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z przekierowaniami dokonywanymi przez Yourconnectivity.net, oczyść komputer z pomocą oproramowania anty-spyware. Takie aplikacje usuną podejrzane programy z komputera i oczyszczą przeglądarkę ze szkodliwych elementów. Jeśli jednak nie chcesz instalować dodatkowych programów, możesz usunąć wirusa Yourconnectivity.net ręcznie. Instrukcje przygotowane poniżej powinny przyjść z pomocą niedoświadczonym użytkownikom komputerów. Zachowaj ostrożność przy wykonywaniu instrukcji, by prawidłowo usunąć Yourconnectivity.net.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Yourconnectivity.net

Odinstaluj z systemu Windows

WAŻNE. Jest kilka programów, które mogą być powiązane z wirusem Yourconnectivity.net. Skorzystaj z poniższych instrukcji, by usunąć wszelkie aplikacje i rozszerzenia powiązane z Yourconnectivity, Messenger Plus! oraz PlusNetwork. Przydatne będzie także przywrócenie ustawień strony głównej oraz wyszukiwania.

Aby usunąć Wirus Yourconnectivity.net z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Yourconnectivity.net (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Yourconnectivity.net z systemu Mac OS X

WAŻNE. Skorzystaj z poniższych instrukcji w celu usunięcia wirusa Yourconnectivity.net. Ponadto przeszukaj system oraz posiadane przeglądarki pod względem rozszerzeń i ustawień. Poszukuj wszystkiego związanego z Messenger Plus!, Yourconnectivity oraz PlusNetwork.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYourconnectivity.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

By usunąć wirusa z tej przeglądarki musisz wykryć i wyeliminować wszystkie rzeczy, które mogą być powiązane z Yourconnectivity.net. Zastosuj się do poniższej instrukcji.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Przejrzyj listę rozszerzeń, ponieważ możesz tam znaleźć rzeczy, na których instalację nie wyraziłeś zgody. W szczególności poszukaj rozszerzeń powiązanych z Yourconnectivity.net.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Yourconnectivity.net i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Yourconnectivity.net po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Yourconnectivity.net. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Zwykle Google Chrome najczęściej pada ofiarą takich ataków. Przeszukaj ostatnio zainstalowane rozszerzenia i wpisy, które mogą być powiązane z Yourconnectivity.net. Po znalezieniu ich, usuń je natychmiastowo.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

By całkowicie usunąć Yourconnectivity.net musisz mieć pweność, że wszelkie złośliwe komponenty zostały usunięte z przeglądarki. Skorzystaj z tego poradnika, by skasować wszystkie złośliwe wpisy.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Yourconnectivity.net i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Yourconnectivity.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach