Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Yourconnectivity.net (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wirusie Yourconnectivity.net

Yourconnectivity.net to podejrzana wyszukiwarka, która na pierwszy rzut okamoże wyglądać całkowicie normalnie. Jednakże, pojawiła się ona na twoim komputerze z nikąd i nie pozwala zamienić się na inną wyszukiwarkę. To z pewnością nie jest normalne. W rzeczywistości, jest to porywacz przegądarki stworzony do generowania dochodu twórcom poprzez srawianie problemów użytkownikom. Problemy zaczynają się, gdy infekcja wniknie do systemu i zmieni ustawienia w przeglądarce internetowej. Wtedy, za każdym razem jak uruchomisz przeglądarkę, wyświetli się strona Yourconnectivity.net – stanie się twoją stroną główną, stroną nowych kart oraz domyślną wyszukiwarką. Korzystanie z tej wyszukiwarki wprowadzi Ciebie w świat sponsorowanych zawartości i reklam. Modyfikuje ona wyniki wyszukiwania i dołącza masę sponsorowanych linków, drastycznie obniżając szansę na znalezienie potrzebnych informacji. Co ciekawe, nie jest to największy problem – wiele linków z tych stron prowadzi do groźnych stron stworzonych do rozprowadzania malware. Tam, po jednym kliknięciu, komputer może złapać jeszcze groźniejszy problem – na przykład ransomware. Nie warto ryzykować bezpieczeństwa sprzętu – lepiej usunąć Yourconnectivity.net tak szybko, jak zostanie zauważony na ekranie.

Działanie wirusa Yourconnectivity.net w przeglądarce

Yourconnectivity.net zwykle podróżuje przez sieć dołączony do jednej z wielu paczek darmowych programów. Z tego powodu niebezpiecznym jest pobieranie i instalacja plików z nieznanych źródeł. Strony takiego pokroju często reklamują też usktualnienia do programów, naszpikowane niechcianym bądź nawet szkodliwym softem. Jeśli więc strona nie należąca do dewelopera wspomnianego programu sugeruje instalację „oficjalnej aktualizacji”, powinieneś w mig połapać się, że ta strona nie jest godna zaufania i próbuje nakłonić Cię do instalacji złośliwego programu. Nie pozwól jej na to – usuń Yourconnectivity.net z komputera i przeskanuj system w poszukiwaniu podobnych problemów za pomocą odpowiedniego oprogramowania anty-malware. Jeśli nie masz takiego, polecamy użycie ReimageIntego. Jeżeli zaś nie chcesz używać automatycznych rozwiązań, przejrzyj przygotowane przez nas poradniki i wykorzystaj informacje z nich w celu zdalnego poradzenia sobie z problemem.

Rozpowszechnianie się porywacza przeglądarki Yourconnectivity.net

Wielu ludzi nieświadomie instaluje proywaczy przeglądarek; takie aplikacje zwykle znajdują sie w paczkach programów i – w najgorszym razie – są instalowane przez uzytkowników spieszących się podczas procesu instalacji właściwego programu, klikających szybko „Dalej” i akceptujących regulaminy bez zapoznawania się z zawartością kolejnych okien wyświetlanych przez instalator. To nie jest odpowiednia metoda na instalację programów – w szczególności tych darmowych, pobranych z internetu. Zwróć uwagę na ich proces instalacji, ponieważ większość darmowych aplikacji ma w swoich instalatorach dodatkowe oprogramowanie, ukryte przed wzrokiem użytkownika korzystającego z Domyślnej//Standardowej instalacji. Jeśli użytkownik zapomni dopasować ustawienia, wszystkie dodatkowe aplikacje zostaną zainstalowane wraz z głównym programem. By temu zapobiec, korzystaj z instalacji Zaawansowanej bądź Użytkownika. Ta opcja ujawni wiele dodatkowych ustawień związanych z instalacją oprogramowania oraz ujawni, jakie dodatkowe aplikacje mogę zostać zainstalowane z głównym programem. Wtedy użytkownik może je odznaczyć, rezygnując z ich instalacji. Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy coś instalujesz na komputerze i nie chcesz pozwolić niechcianym programom na zmianę ustawień komputera.

Instrukcja usuwania porywacza przeglądarki

Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z przekierowaniami dokonywanymi przez Yourconnectivity.net, oczyść komputer z pomocą oproramowania anty-spyware. Takie aplikacje usuną podejrzane programy z komputera i oczyszczą przeglądarkę ze szkodliwych elementów. Jeśli jednak nie chcesz instalować dodatkowych programów, możesz usunąć wirusa Yourconnectivity.net ręcznie. Instrukcje przygotowane poniżej powinny przyjść z pomocą niedoświadczonym użytkownikom komputerów. Zachowaj ostrożność przy wykonywaniu instrukcji, by prawidłowo usunąć Yourconnectivity.net.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Yourconnectivity.net:

Usuń Yourconnectivity.net z rodziny systemu Windows

WAŻNE. Jest kilka programów, które mogą być powiązane z wirusem Yourconnectivity.net. Skorzystaj z poniższych instrukcji, by usunąć wszelkie aplikacje i rozszerzenia powiązane z Yourconnectivity, Messenger Plus! oraz PlusNetwork. Przydatne będzie także przywrócenie ustawień strony głównej oraz wyszukiwania.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Yourconnectivity.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Yourconnectivity.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Yourconnectivity.net z systemu Mac OS X

WAŻNE. Skorzystaj z poniższych instrukcji w celu usunięcia wirusa Yourconnectivity.net. Ponadto przeszukaj system oraz posiadane przeglądarki pod względem rozszerzeń i ustawień. Poszukuj wszystkiego związanego z Messenger Plus!, Yourconnectivity oraz PlusNetwork.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYourconnectivity.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Yourconnectivity.net z Internet Explorer (IE)

Po usunięciu Yourconnectivity.net z systemu upewnij się, że żadne podejrzane elementy nie zostały na Internet Explorerze. Skorzystaj z poniższych kroków i usuń dziwne wpisy.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Yourconnectivity.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Yourconnectivity.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Yourconnectivity.net z Microsoft Edge

By usunąć wirusa z tej przeglądarki musisz wykryć i wyeliminować wszystkie rzeczy, które mogą być powiązane z Yourconnectivity.net. Zastosuj się do poniższej instrukcji.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Yourconnectivity.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Yourconnectivity.net z Mozilla Firefox (FF)

Przejrzyj listę rozszerzeń, ponieważ możesz tam znaleźć rzeczy, na których instalację nie wyraziłeś zgody. W szczególności poszukaj rozszerzeń powiązanych z Yourconnectivity.net.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Yourconnectivity.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Yourconnectivity.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Yourconnectivity.net z Google Chrome

Zwykle Google Chrome najczęściej pada ofiarą takich ataków. Przeszukaj ostatnio zainstalowane rozszerzenia i wpisy, które mogą być powiązane z Yourconnectivity.net. Po znalezieniu ich, usuń je natychmiastowo.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Yourconnectivity.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Yourconnectivity.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Yourconnectivity.net z Safari

By całkowicie usunąć Yourconnectivity.net musisz mieć pweność, że wszelkie złośliwe komponenty zostały usunięte z przeglądarki. Skorzystaj z tego poradnika, by skasować wszystkie złośliwe wpisy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Yourconnectivity.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Yourconnectivity.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Yourconnectivity.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach