Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń przekierowania Plusnetwork.com (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy mogę używać Plusnetwork.com for do przeglądania internetu?

Plusnetwork.com redirect

Wirus Plusnetwork.com może wyglądać na wiarygodną wyszukiwarkę. Można rozpocząć niechciane odwiedzanie tej strony po zainstalowaniu jakiegoś darmowego programu, takiego jak CrossBrowser, Messenger Plus! Community Smartbar lub innych.

Jednakże, ze względu na jego zdolność do przekierowania użytkowników do domen handlowych został sklasyfikowany jako porywacz przeglądarki. Ponieważ większość tych PUP twierdzi, że poprawia jakość przeglądania internetu przez ludzi, wyświetlając „najbardziej wiarygodne wyniki wyszukiwania”.

Jednak nigdy nie należy zapominać, że Plusnetwork.com jest stroną komercyjną rozpoczętą w celach zarabiania. Stwierdzono, że deweloperzy aktywnie stosując system pay-per-click, starając się zarobić pieniądze, które są zbierane z różnych stron bez sprawdzania ich w pierwszej kolejności.

Jeśli nie chcesz znaleźć się na podejrzaneg stronie internetowej, która ma na celu zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem, upewnij się, że usuniesz tego porywacza z komputera. Ponadto należy pamiętać, że ta domena może udostępniać dane osobowe stronom trzecim. Ujawnianie danych osobowych w internecie jest sporym problemem, który dotyczy nie tylko specjalistów IT, ale także zwykłych użytkowników komputerów . Z tego powodu zalecamy użycie ReimageIntego do usuwania Plusnetwork.com.

Wirus Plusnetwork.comEksperci od bezpieczeństwa pokazują jak wirus Plusnetwork.com wygląda

Ta myląca wyszukiwarka rozprzestrzenia się wyłącznie wraz z paskiem narzędziowym Messenger Plus! Community, który znajdują się na liście „opcjonalnych komponentów” podczas instalowania programu Skype, menedżerów pobierania i podobnego oprogramowania.

Jest on zawsze ustawiony domyślnie; Dlatego też, jeśli nie zwracasz zbytniej uwagi na proces instalacji paska narzędzi, Plus Network może przeniknąć do komputera za twoimi plecami. Kiedy to zrobi, stara się zastąpić twoją stronę początkową, domyślnego dostawcy wyszukiwania oraz stronę nowej karty.

Może zdarzyć się to na każdej z przeglądarek internetowych, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer czy nawet Safari, ponieważ zarówno pasek narzędzi i strona wyszukiwania obsługuje wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Poza tym, wyszukiwarka może również szpiegować swoich użytkowników poprzez gromadzenie informacji związanych z przeglądaniem i przekazywać je do podejrzanych stron trzecich.

Mówiąc w kategoriach marketingowych, dane użytkownika stały się jednym z najbardziej poszukiwanych przedmiotów . Dzielenie się nimi z różnymi stronami trzecimi, może powodować problemy z naruszeniami prywatności . To nie powinno być tolerowane, ponieważ osoby trzecie mogą korzystać z haseł, odwiedzanych stron internetowych, danych wprowadzanych lub klikanych, adresu IP komputera PC, lokalizacji, adresu e-mail i podobnych informacji osobistych nie identyfikowalnych jako bardzo podejrzanych celów, takich jak spam e-mail lub tworzenia wprowadzających w błąd reklam .

Tak więc, jeśli nie chcesz się natknąć na przekierowania i wylądować na potencjalnie niebezpiecznych stronach internetowych, zalecamy usunięcie Plusnetwork.com wraz z paskiem narzędzi i innymi elementami.

W jaki sposób można zarazić się tym porywaczem?

Wspominaliśmy już, jak wygląda porwanie przez Plusnetwork.com. Ma ono tendencję, aby podróżować w pakiecie z paskiem narzędzi Messenger Plus! Community. Ten ostatni podróżuje jako załącznik do różnych freeware i shareware jako zalecany „opcjonalny składnik.”

Tak więc oznacza to, że jeśli pobierze jakiś menedżer pobierania, odtwarzacz multimedialny lub inny darmowy program, nie zachowując wystarczającej uwagl, użytkownik może łatwo nabrać się na zainstalowanie całej wiązki aplikacji. Aby temu zapobiec, należy zawsze wybrać ustawienia „niestandardowe” lub „zaawansowane”, ponieważ jest to jedyny sposób, aby zobaczyć wszystkie elementy tego instalowanego freeware.

Śledź każdy etap instalacji i odznacz wszystkie nieznane składniki, zwłaszcza gdy są one ustawione domyślnie. Można również zapoznać się z ustawieniami blokowania reklam. Przyjrzenie polityki prywatności najczęściej używanych stron internetowych może również zachęcić cię do traktowania danych osobowych z większym bezpieczeństwem .

Szybka eliminacja Plusnetwork.com

Problem z przekierowaniami Plusnetwork.com może rozpocząć przeszkadzanie ci znikąd. W tym przypadku oznacza to, że nie udało ci się uważnie monitorować instalacji freeware, który został zaangażowany do dystrybucji tego porywacza. Wiadomym jest, że został on ustawiony by rozprzestrzeniać CrossBrowser, Messenger Plus! i podobne PUP, więc upewnij się, że trzymasz się z dala od nich.

Jednak, jeśli już zostałeś zainfekowany tym porywaczem, nie martw się, bo można ręcznie lub automatycznie naprawić komputer. Gorąco polecam zrobienie tego za pomocą automatycznych czynności usuwania, aby pozbyć się wirusa Plusnetwork.com, ponieważ masz do czynienia z programem, który opiera się na podejrzanej dystrybucji i ukradkiem modyfikuje ustawienia przeglądarki.

Ponadto, jak już wspomniano, usunięcie Plusnetwork.com jest koniecznością, ponieważ ta wyszukiwarka ma na celu promowanie stron internetowych partnerskich, które mogą być niebezpieczne.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań Plusnetwork.com:

Usuń Plusnetwork.com z rodziny systemu Windows

 Gdy próbujesz naprawić swój komputer i usunąć wirusa Plusnetwork.com, trzeba odinstalować każdy z jego składników. Gorąco polecamy wyeliminowanie Messenger Plus! Community toolbar, CrossBrowse, PlusNetwork oraz podobne wpisy z menedżera zadań

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Plusnetwork.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Plusnetwork.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Plusnetwork.com z systemu Mac OS X

Aby odinstalować wirusa Plusnetwork.com w pełni, trzeba się pozbyć CrossBrowse, PlusNetwork, Messenger Plus! Community toolbar i podobnych składników, które są związane z tym porywaczem. Upewnij się że odinstalujesz każdy z nich z Mac OS X.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPlusnetwork.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Plusnetwork.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Plusnetwork.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Plusnetwork.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Plusnetwork.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Plusnetwork.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Plusnetwork.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Plusnetwork.com z Google Chrome

Aby naprawić Google Chrome po porwaniu przez PlusNetwork.com, trzeba zresetować przeglądarkę lub wyeliminować każdy dodatek, który wygląda niebezpiecznie lub podejrzanie. Jeśli nie pamiętasz instalowania takowego na komputerze, trzeba go usunąć.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Plusnetwork.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Plusnetwork.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Plusnetwork.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Plusnetwork.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Plusnetwork.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Plusnetwork.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach