Usuń wirusa Your personal files are encrypted

Instrukcja usuwania wirusa Your personal files are encrypted

Czym jest Wirus 'Your personal files are encrypted'?

Wirus 'Your personal files are encrypted’ jest programem typu ransomware, który inicjuje różne problemy dla użytkowników komputerów. W odróżnieniu od wcześniej wydanych ransomwares, wirus ten nie jest przeznaczony do jednego konkretnego kraju na świecie. Zdaniem ekspertów, rozprzestrzenia się on po całym świecie, więc należy być bardzo ostrożnym podczas przeglądania w Internecie. Tak szybko, jak ten program pobierze się wewnątrz systemu, „Your personal files are encrypted” ukrywa wszystkie pliki, które są przechowywane w systemie i pokazuje błędny komunikat zamiast tapety pulpitu. Możesz mieć pewność, że to wszystko odbywa się po to by użytkownicy płacili okup za odszyfrowanie swoich plików. Przed wyrażeniem zgody na pożegnanie się z pieniędzmi, musisz zdać sobie sprawę z tego, że to nie pomoże pozbyć się wirusa „Your personal files are encrypted” wirusa. Do tego celu należy użyć jednego z renomowanych programów anty-spyware i usunąć szkodliwe pliki z systemu.

W jaki sposób może wirus 'Your personal files are encrypted’ dostać się do wnętrza systemu?

’Your personal files are encrypted’ zazwyczaj dystrybuowany jest przez konia trojańskiego, który ma zadanie infiltracji komputera bez żadnych oznak, pobieranie plików szkodnika i zablokowanie systemu. Po tym jak to już wykona, wirus zaczyna swoją pracę przy każdym ponownym uruchomieniu komputera ofiary. Proszę być bardzo ostrożnym z wirusem „TYour personal files are encrypted”, ponieważ ma tylko za zadanie dostać twoje pieniądze. W tym celu pokazuje takie zawiadomienia:

Your personal files are encrypted!
Your important files encryption produced on this computer: photos, videos, document, etc. Here is a complete list of encrypted files, and you can personally verify this.
(…)
To obtain the private key for this computer, which will automatically decrypt files, you need to pay 100 USD / 100EUR / similar amount in another currency.
(…)
Any attempt to remove or damage this software will lead to immediate destruction of the private key server.

Proszę, zignoruj ostrzeżenie 'Your personal files are encrypted’, ponieważ ono próbuje jedynie oszukać cię dla twoich pieniędzy. Jest to wielki przekręt i nigdy nie powinien być doprowadzony do skutku.

Jak pozbyć się wirusa 'Your personal files are encrypted’?

W celu usnięcia wirusa 'Your personal files are encrypted’ ze swojego komputera, należy wyeliminować zainfekowane pliki, które należą do tego wirusa. Jednakże, podczas gdy wszyscy wiedzą, jak uruchomić oprogramowanie anty-malware, ransomware blokuje wszystko co znajdzie się na tym, więc może być w stanie przeskanować twój komputer. Śledź ten przewodnik i odblokuj komputer:

* Ręczny sposób usuwania wirusa 'Your personal files are encrypted’:

  1. Zrestartuj swój zainfekowany PC do 'Trybu awaryjnego z wierszem poleceń’ by wyłączyć tego wirusa (powinno to działać z każdą wersją tego zagrożenia)
  2. Odpal Regedit
  3. Poszukaj wpisów WinLogon i zapisz wszystkie wpisy, które nie są explorer.exe lub puste. Zamień je na explorer.exe.
  4. Wyszukaj w rejestrze tych plików, które zostały zapisane i usuń klucze rejestru odwołujące się do tych plików.
  5. Zrestartuj i odpal pełny skan za pomocą programu FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner by usunąć pozostałe zainfekowane pliki.

* Metoda dysku flash:

1. Weź inną maszynę i używając jej pobierz plik instalacyjny FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub innego renomowanego programu anty-malware.
2. Zaktualizuj program i umieścić go w napędzie USB lub zwykłą CD.
3. W międzyczasie ponownie uruchom zainfekowany komputer do trybu awaryjnego z wierszem polecenia i podłącz dysk USB na nim.
4. Uruchom ponownie komputer zainfekowany wirusem „Your personal files are encrypted” i uruchom pełne skanowanie systemu.

* Uzytkownicy zainfekowani wirusem 'Your personal files are encrypted’ mają dostęp do innych kont na swoich systemach Windows. Jeżeli jedno z tych kont ma uprawnienia administratora, powinieneś być zdolny do uruchomienia programu anty-malware.

* Spróbuj zaprzeczyć Flashowi, próbę zastopowania funkcji zatrzymania ransomware zgodnie z przeznaczeniem. W celu wyłączenia Flash, przejdź do pomocy Macromedia i wybierz „Odrzuć”: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Po wykonaniu tej czynności, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą programu anty-malware.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach