Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Usuń wirusa WinSnare (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Co stoi za programem WinSnare?

WinSnare, inaczej nazywany wirusem Win Snare, działa jako oprogramowanie z niepewną przeszłością. Opracowuje on informacje z komputera i wysyła logi do zdalnego serwera . Biorąc pod uwagę tę cechę, może on służyć przestępcom w opracowywaniu i usprawnianiu strategii hakerskich. Wiadomo, że może on uruchomić polecenie winsnare.dll w menedżerze zadań lub ukryć się pod procedurą C: \ Windows \ System32 \ svchost.exe -k. Co więcej, ten potencjalnie niechciany program jest ściśle związany z amuleC, innym potencjalnie niepożądanym programem udostępniania typu peer-to-peer opartym na podstawie dobrze znanego legalnego programu eMule. 

Takie podobieństwo może zwodzić użytkowników, którzy nie rozmyślają o tym, który z omawianych programów jest bezpieczny. Ogólnie rzecz biorąc, takie działania związane z śledzeniem danych nie powinny być tolerowane ani ignorowane, jeśli cenisz poufność danych. Dostęp do twojego komputera może pomóc przestępcom kraść prywatne informacje . Tytuł tego potencjalnie niechcianego programu może przypominać nazwą kolekcją Snare (System Intrusion Analysis and Reporting Environment), która koncentruje się na decentralizacji plików dzienników danych. Ten ostatni program został opracowany przez InterSect Alliance International Pty Ltd. Jednak firma ta nie ma nic wspólnego z wymienionymi potencjalnie niepożądanymi programami. Jeśli zauważysz którąkolwiek z wymienionych cech, spiesz się, by usunąć program WinSnare. 

Nie rekomendujemy opcji ręcznego usuwania, ponieważ jeśli nie masz wystarczająco dużo doświadczenia, to zadanie może okazać się  dla ciebie kłopotliwe. Poza tym ten potencjalnie niepożądany program (PUP) rozprzestrzenia się wraz z innym potencjalnie niepożądanym oprogramowaniem, więc jeśli program antywirusowy wykrywa ten pakiet PUP, najprawdopodobniej wykryje w nim więcej potencjalnie niechcianych programów typu adware lub programy typu porywacz przeglądarki.

Aby zaoszczędzić czas, zalecamy wybranie opcji automatycznego usuwania programu WinSnare – wystarczy uruchomić skanowanie za pomocą oprogramowania antywirusowego, aby sprawdzić system i usunąć wszystkie niezbędne do funkcjonowania składniki systemu WinSnare. Zalecamy użycie ReimageIntego lub Malwarebytes.

Zdjęcie przedstawiające WinsnareWirus WinSnare może ukryć się pod nazwą legalnego procesu systemu Windows w Menedżerze zadań.

W jaki sposób PUP dostał się do komputera?

Przejęcie przez program WinSnare ma miejsce zazwyczaj, gdy użytkownicy komputerów szybko przechodzą przez etapy instalacji programu, nie zwracając uwagi na warunki umożliwiające wirusowi Win Snare dostęp do systemu. Z tego powodu sugerujemy, abyś bardziej uważnie śledził/a instalowanie przypadkowych programów z Internetu .

Istnieje niewłaściwe pojęcie o poprawnych ustawieniach instalacji – większość użytkowników komputerów uważa, że ustawienia domyślne, standardowe lub zalecane są najbardziej godne zaufania;podczas gdy jest to całkowicie błędne podejście. Pakietowanie oprogramowania umożliwia programistom tworzenie grup produktów i ich rozpowszechnianie; jednak takie programy nie są tymi, na których można polegać. W większości przypadków okazuje się, że są to proste programy wspomagane reklamami , które nie robią nic, poza nieprzyjemną aktywnością w danym systemie.

Zgpdy na ich instalację są ukryte właśnie pod ustawieniami Domyślne („Default”) lub Standardowe(„Standard”), więc następnym razem wybierz opcję Niestandardową („Custom”) lub Zaawansowaną („Advanced”), a następnie usuń ptaszki obok sugestii do zainstalowania nieznanego oprogramowania firm trzecich. Należy również wspomnieć, że również podczas instalowania pirackiego oprogramowania istnieje ryzyko zainfekowania systemu podobnymi programami. 

Pozbądź się WinSnare całkowicie

Usunięcie wirusa WinSnare nie jest trudne. Uruchom aplikację zabezpieczeń i rozpocznij skanowanie. Niektóre programy antywirusowe nie wykrywają zagrożeń takich jak ten program typu adware, dlatego zaleca się użycie oprogramowania typu anti-malware do usunięcia opisanej aplikacji. Możesz też zajrzeć do instrukcji usuwania WinSnare. Wyeliminują one wszelkie obecne skrypty reklamowe i narzędzia śledzenia.

Ponadto należy pamiętać, że w internecie jest również wersja roamingowa WinSnare 4.0.8. Sprawdź, uważnie listę programów systemowych, czy przypadkiem usługa potencjalnie niechcianego programu nie została skonfigurowana na urządzeniu.

[GI = Windows] Możesz spróbować usunąć program Winsnare przy użyciu tych podstawowych instrukcji, ale nie zapomnij przeskanować systemu, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś podejrzane pliki lub aplikacje, które zostały przez ciebie pominięte. Ogólnie rzecz biorąc, bezpieczniejsze jest automatyczne usuwanie tego potencjalnie niechcianego oprogramowania, zwłaszcza dlatego, że program rozprzestrzenia się w większości z innymi niepewnymi programami, a najprostszym sposobem na oczyszczenie komputera jest umożliwienie jednoczesnej dezinstalacji wszystkich programów PUP i złośliwego oprogramowania przez program antyszpiegowski.[/GI]

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa WinSnare:

Usuń WinSnare z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj WinSnare oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania WinSnare. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa WinSnare z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to WinSnare powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń WinSnare z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz WinSnare oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie WinSnare. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń WinSnare z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz WinSnare oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie WinSnare. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń WinSnare z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj WinSnare i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania WinSnare. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-winsnare-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: WinSnare virus