Usuń wirusa amuleC (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, maj 2017

Instrukcja usuwania wirusa amuleC

Czym jest Wirus amuleC?

Niebezpieczeństwo związane z używaniem amuleC

Wirus amuleC jest niebezpieczną aplikacją p2p , która to jest wykorzystywana takze do wspierania oprogramowania eDonkey. Połączenie zostało stworzone przez Jeb McCaleb oraz Sam Yagana w latach 2000 . W tamtych czasach oprogramowanie eDoney wspierało oprogramowanie takie jak eMule, zMule oraz wiele innych programów, które to były dosc aktywnie rozpowszechniane niestety od tamtych czasow sporo sie zmienilo, ich popularnosc zmalala, ciagle mozesz pobrac roznego rodzaju wirusy online. Niestety nie wszystkie wersje sa wystarczajaco bezpieczne, oprogramowanie amuleC jest wlasnie jednym z tych, od których powinienes trzymac sie z daleka. Prosze pamietaj o tym ze amuleC stanowczo rozni sie od oprogramowania aMule 2.3.2, które to jest sprawdzona aplikacja ze względu na podobne tytuly dosc latwo mozna je pomylic. Ze wzgledu na działanie p2p trudno uciec od intryg które to przygotowaly dla nas te 2 aplikacje. Ze wzgledu na dzialanie p2p nie mozna w zasadzie wykluczyc jakiegokolwiek rodzaju niebezpieczenstwa, moze dojsc nawet do przenikania programow , tworzonych przez podejrzanych autorow w podejrzanych elach (zazwyczaj zarobkowych), które to bardzo mocno beda chcialy zagoscic na twoim komputerze. Nigdy nie wiesz jakiego rodzaju oprogramowanie jest sprawdzone, a którego lepiej bedzie unikac i nigdy nie bedziesz wiedzial czy czasami nie bierzesz udzialu w dystrybucji oprogramowania malware . W przeciwnym razie, zastanow sie prosze dlaczego autorzy tego typu oprogramowania korzystaliby z podejrzanych technik takich jak na przyklad bundling aby zainfekowac twoj komputer ? Jak pewnie widzisz, jest to wyjatkowo negatywna charakterystyka tych aplikacji, jednak sadzimy ze jest to raczej oczywiscie. Z tego powodu polecamy ci z cala stanowczoscia usunac oprogramowanie amuleC tak szybko jak to tylko mozliwe. Mozesz usunac ten program korzystajac z nastepujacej instrukcji która to pokazalismy ponizej tego artykulu, jednakze nie zapomnij przeskanowac swojego komputera z pomoca sprawdzonego oprogramowania antywirusowego takiego jak na przyklad FortectIntego.

obraz aplikacji amuleCAplikacja amuleC, wygląda jak niemalze kazdy program oparty o siec eDonkey. Jednakze nie jest on bezpieczny!

Zanim w naszych rozwazaniach przejdziemy do usuwania tego oprogramowania chcielibysmy przejsc do rozwazan dotyczacych tego czego powinnismy sie bac jezeli chodzi o wirusa amjuleC. Eksperci zgadzaja sie ze tego typu wirus jest oparty na reklamach, które to po cichu przenikaja do ciebie za sprawa wiedzy jaka zyskaly – wiedza czym sie interesujesz, po prostu maja na celu zachecic cie do przejscia na konkretne witryny co bedzie kontynuacja dzialania oprogramowania adware. Tego typu reklamy nie tylko pojawia sie w aplikacji samej w sobie, ale takze moga infekowac twoja przegldarke i rozpoczac generowanie duzej ilosci reklam wyskakujacych, które w znacznym stopniu utrudnia ci przegladanei internetu. Niektórym stronom moze sie nie udać w pełni załadowac i przez to nie pokaza swoich tresci ze wzgledu na to ze serwery nie beda w stanie wspierac wszystkich reklam. Jezeli masz z tym jakiekolwiek problemy i doswiadczasz skutkow ubocznych ze swojej strony mozemy zaoferowa tylko jedna rzecz – usuniecie oprogramowania amuleC. Nie jest to specjalnie trudne i jezeli chcsz to osiagnac to wystarczy ze postapisz zgodnie z krokami opisywanymi w nastepujacym poradniku, ponizej tego artykulu.

Dystrybucja oprogramowania amuleC

Moze sie okazać, że tego typu oprogramowanie promuje linki do roznego rodzaju podejrzanych witryn. Jednakze oprocz tego jedna z bardziej popularnych drog rozpowszechniania tego oprogramowania jest podczepianie go pod inne programy, najczesciej darmowe, które chcesz pobrac. Tego typu metoda rozpowszechniania oprogramowania wymaga elementarnej wiedzy dotyczacej instalacji oprogramowania. Naprawde nie trzeba wiedziec wiele aby nie rozpowszechniac na swoim komputerze zlosliwych aplikacji czy tez po prostu neichcianych dodatkow. Autorzy zlosliwych aplikacji takich jak na przyklad amuleC staraja sie byc wyjatkowo przekonujacy jezeli chodzi o rozpowszechnianie ich produktow ta droga poniewaz tego typu instalacja nie wymaga zadnego pozwolenia po stronie uzytkownika (wymaga wlasciwie jego biernosci). Jedyna droga do wybrnienia z tej sytuacji jest wybranie opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika aby miec mozliwosc kontroli nad tym kiedy nowe aplikacje sa instalowane w internecie.

Czy usuwanie oprogramowania amuleC jest trudne?

Z pewnoscia niezaprzeczalny jest fakt, że kazdy kto niespodzianie spotkal sie z oprogramowanie tego typu bedzie szukac latwiejszej drogi do usuniecia oprogramowania amuleC ze swojego urzadzenia. Na szczescie ten poradnik krok po kroku, z pomoca naszych ekspertow przeprowadzi cie przez trudna droga jaka z pewnoscia jest usuwanie oprogramowania amuleC. Zaraz po tym jak pozbedziesz sie oprogramowania manualnie to nie zapomnij przeskanowac swojego urzadzenia z pomoca oprogramowania antywirusowego. Jezeli twoj komputer nie wspiera stosunkowo potezanych a co za tym idzie duzo wazacych programow do ochrony twojego komputera to moze dobrze bedzie polegac na oprogramowani online, lub tez na takim, które bedzie oparte na dzialaniu w chmurze, a które bedzie wymagalo jedynie dostepu do internetu i kilku minut twojego czasu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa amuleC

Odinstaluj z systemu Windows

Jezeli chcesz usunac oprogramowanie amuleC z twojego komputera manualnie to powoli przejdz przez instrukcje podana ponizej.

Aby usunąć Wirus amuleC z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus amuleC (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń amuleC z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimamuleC czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Upewnij sie prosze ze amuleC nie pozostawil na komputerze zadnych podejrzanych komponentow, dotyczy to takze towjej przegladarki, roznego rodzaju addonow, toolbarow i innego oprogramowania, które moglo pojawic sie na twoim komputerze bez twojej wiedzy.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus amuleC i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus amuleC po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus amuleC. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

AmuleC moze przeniknac do twojego komputera jako ”niewidoczna” aplikacja, które bedzie miala tendencje do zmiany wielu programow na twoim komputerze. Roznego rodzaju rozszerzenia przegladarkowe i dodatki, a takze rozszerzenia przegladarkowe moga byc instalowane na twoim komputerze wbrew twojej woli, z tego powodu dobrze bedzie jezeli oczyscisz swoja przeglarke z niechcianych dodatkow.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus amuleC i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się amuleC i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach