Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa amuleC (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Niebezpieczeństwo związane z używaniem amuleC

Wirus amuleC jest niebezpieczną aplikacją p2p , która to jest wykorzystywana takze do wspierania oprogramowania eDonkey. Połączenie zostało stworzone przez Jeb McCaleb oraz Sam Yagana w latach 2000 . W tamtych czasach oprogramowanie eDoney wspierało oprogramowanie takie jak eMule, zMule oraz wiele innych programów, które to były dosc aktywnie rozpowszechniane niestety od tamtych czasow sporo sie zmienilo, ich popularnosc zmalala, ciagle mozesz pobrac roznego rodzaju wirusy online. Niestety nie wszystkie wersje sa wystarczajaco bezpieczne, oprogramowanie amuleC jest wlasnie jednym z tych, od których powinienes trzymac sie z daleka. Prosze pamietaj o tym ze amuleC stanowczo rozni sie od oprogramowania aMule 2.3.2, które to jest sprawdzona aplikacja ze względu na podobne tytuly dosc latwo mozna je pomylic. Ze wzgledu na działanie p2p trudno uciec od intryg które to przygotowaly dla nas te 2 aplikacje. Ze wzgledu na dzialanie p2p nie mozna w zasadzie wykluczyc jakiegokolwiek rodzaju niebezpieczenstwa, moze dojsc nawet do przenikania programow , tworzonych przez podejrzanych autorow w podejrzanych elach (zazwyczaj zarobkowych), które to bardzo mocno beda chcialy zagoscic na twoim komputerze. Nigdy nie wiesz jakiego rodzaju oprogramowanie jest sprawdzone, a którego lepiej bedzie unikac i nigdy nie bedziesz wiedzial czy czasami nie bierzesz udzialu w dystrybucji oprogramowania malware . W przeciwnym razie, zastanow sie prosze dlaczego autorzy tego typu oprogramowania korzystaliby z podejrzanych technik takich jak na przyklad bundling aby zainfekowac twoj komputer ? Jak pewnie widzisz, jest to wyjatkowo negatywna charakterystyka tych aplikacji, jednak sadzimy ze jest to raczej oczywiscie. Z tego powodu polecamy ci z cala stanowczoscia usunac oprogramowanie amuleC tak szybko jak to tylko mozliwe. Mozesz usunac ten program korzystajac z nastepujacej instrukcji która to pokazalismy ponizej tego artykulu, jednakze nie zapomnij przeskanowac swojego komputera z pomoca sprawdzonego oprogramowania antywirusowego takiego jak na przyklad ReimageIntego.

obraz aplikacji amuleCAplikacja amuleC, wygląda jak niemalze kazdy program oparty o siec eDonkey. Jednakze nie jest on bezpieczny!

Zanim w naszych rozwazaniach przejdziemy do usuwania tego oprogramowania chcielibysmy przejsc do rozwazan dotyczacych tego czego powinnismy sie bac jezeli chodzi o wirusa amjuleC. Eksperci zgadzaja sie ze tego typu wirus jest oparty na reklamach, które to po cichu przenikaja do ciebie za sprawa wiedzy jaka zyskaly – wiedza czym sie interesujesz, po prostu maja na celu zachecic cie do przejscia na konkretne witryny co bedzie kontynuacja dzialania oprogramowania adware. Tego typu reklamy nie tylko pojawia sie w aplikacji samej w sobie, ale takze moga infekowac twoja przegldarke i rozpoczac generowanie duzej ilosci reklam wyskakujacych, które w znacznym stopniu utrudnia ci przegladanei internetu. Niektórym stronom moze sie nie udać w pełni załadowac i przez to nie pokaza swoich tresci ze wzgledu na to ze serwery nie beda w stanie wspierac wszystkich reklam. Jezeli masz z tym jakiekolwiek problemy i doswiadczasz skutkow ubocznych ze swojej strony mozemy zaoferowa tylko jedna rzecz – usuniecie oprogramowania amuleC. Nie jest to specjalnie trudne i jezeli chcsz to osiagnac to wystarczy ze postapisz zgodnie z krokami opisywanymi w nastepujacym poradniku, ponizej tego artykulu.

Dystrybucja oprogramowania amuleC

Moze sie okazać, że tego typu oprogramowanie promuje linki do roznego rodzaju podejrzanych witryn. Jednakze oprocz tego jedna z bardziej popularnych drog rozpowszechniania tego oprogramowania jest podczepianie go pod inne programy, najczesciej darmowe, które chcesz pobrac. Tego typu metoda rozpowszechniania oprogramowania wymaga elementarnej wiedzy dotyczacej instalacji oprogramowania. Naprawde nie trzeba wiedziec wiele aby nie rozpowszechniac na swoim komputerze zlosliwych aplikacji czy tez po prostu neichcianych dodatkow. Autorzy zlosliwych aplikacji takich jak na przyklad amuleC staraja sie byc wyjatkowo przekonujacy jezeli chodzi o rozpowszechnianie ich produktow ta droga poniewaz tego typu instalacja nie wymaga zadnego pozwolenia po stronie uzytkownika (wymaga wlasciwie jego biernosci). Jedyna droga do wybrnienia z tej sytuacji jest wybranie opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika aby miec mozliwosc kontroli nad tym kiedy nowe aplikacje sa instalowane w internecie.

Czy usuwanie oprogramowania amuleC jest trudne?

Z pewnoscia niezaprzeczalny jest fakt, że kazdy kto niespodzianie spotkal sie z oprogramowanie tego typu bedzie szukac latwiejszej drogi do usuniecia oprogramowania amuleC ze swojego urzadzenia. Na szczescie ten poradnik krok po kroku, z pomoca naszych ekspertow przeprowadzi cie przez trudna droga jaka z pewnoscia jest usuwanie oprogramowania amuleC. Zaraz po tym jak pozbedziesz sie oprogramowania manualnie to nie zapomnij przeskanowac swojego urzadzenia z pomoca oprogramowania antywirusowego. Jezeli twoj komputer nie wspiera stosunkowo potezanych a co za tym idzie duzo wazacych programow do ochrony twojego komputera to moze dobrze bedzie polegac na oprogramowani online, lub tez na takim, które bedzie oparte na dzialaniu w chmurze, a które bedzie wymagalo jedynie dostepu do internetu i kilku minut twojego czasu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa amuleC:

Usuń amuleC z rodziny systemu Windows

Jezeli chcesz usunac oprogramowanie amuleC z twojego komputera manualnie to powoli przejdz przez instrukcje podana ponizej.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj amuleC oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj amuleC lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń amuleC z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimamuleC czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń amuleC z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj amuleC oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania amuleC. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa amuleC z Microsoft Edge

Upewnij sie prosze ze amuleC nie pozostawil na komputerze zadnych podejrzanych komponentow, dotyczy to takze towjej przegladarki, roznego rodzaju addonow, toolbarow i innego oprogramowania, które moglo pojawic sie na twoim komputerze bez twojej wiedzy.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to amuleC powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń amuleC z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz amuleC oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie amuleC. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń amuleC z Google Chrome

AmuleC moze przeniknac do twojego komputera jako ”niewidoczna” aplikacja, które bedzie miala tendencje do zmiany wielu programow na twoim komputerze. Roznego rodzaju rozszerzenia przegladarkowe i dodatki, a takze rozszerzenia przegladarkowe moga byc instalowane na twoim komputerze wbrew twojej woli, z tego powodu dobrze bedzie jezeli oczyscisz swoja przeglarke z niechcianych dodatkow.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz amuleC oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie amuleC. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń amuleC z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj amuleC i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania amuleC. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się amuleC i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach