Skala niebezpieczeństwa:  
  (24/100)

Usuń wirusa Viber (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Malware

Viber ponownie z łatką wirusa

Obrazek przedstawiający aplikację mobilną Viber oraz jej rozszerzenie przeglądarkowe

Wiadomość o “wirusie Viber” może sugerować, że twój komputer został zainfekowany przez malware. Ostatnio, Zapora Systemu Windows i kilka innych narzędzi antywirusowych ponownie zaczęło oznaczać znaną aplikację do szybkich wiadomości jako wirus. Narzędzie to jest łatwo dostępne w sieci i działa na systemach Android, iOS, Windows i Mac OS.

Zgodnie z oficjalną stroną, aplikacja już teraz pomaga się komunikować ponad 800 milionom użytkowników. Chociaż program ten jest stworzony przez japońską firmę Rakuten Inc, szybko rozwinęła swoją sieć w innych krajach poprzez zakupy i spółki z mieszanym kapitałem.

Podobnie do innych aplikacji komunikacyjnych, Viber oferuje darmowe rozmowy tekstowe i wideo pomiędzy użytkownikami aplikacji. Możesz też dzwonić do innych krajów w niskiej cenie.

Narzędzie to może wyglądać na użyteczne i przydatne. Ostatnie informacje jednak, mówiące o oznaczeniu Vibera jako malware na sprzęcie z Androidem oraz na komputerach alarmują użytkowników. Co więcej, wygląda na to, że program ten nie padł ofiarę wirusów po raz pierwszy. Czy powinieneś usunąć Vibera? Dowiesz się własnie tutaj.

Służąc 800 milionom użytkowników

Jeśli jesteś lojalnym użytkownikiem tej aplikacji, podobne raporty mogą po prostu wyglądać na fałszywe. Firma stale rozwijała swoję sieć. W 2010 roku Rakuten zakupił Linkshare, mające siedzibę w Nowym Jorku.

Następnego roku uruchomiła programy przygotowane dla Indonezji i Brazylii. W 2012 roku zaś zwiększyła nakład zainwestowany w Pinterest. Viber także stał się oficjalną platformą komunikacyjną FC Barcelony. Dodatkowo, aplikacja jest kompatybilna z systemami Android, iOS, Mac i Windows. Co może więc pójść nie tak?

Ostatnie raporty o „wirusie Viber”

W Maju 2017 roku, Użytkownicy Windowsa korzystający z Vibera na swoich komputerach zostali zszokowani alertami bezpieczeństwa Zapory Systemu Windows. Aplikacja została oznaczona jako „Viber malware” oraz jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa komputera. Kilka innych zewnętrznych aplikacji także rozpoznało aplikację jako zagrożenie.

Co ciekawe, aplikacja już wcześniej była oznaczona jako malware. Użytkownicy zgłaszali takie probelmy także w ubiegłym roku.

Jednakże wtedy okazało się to fałszywym alarmem. Użytkownicy musieli zadeklarować dane aplikacji na swoich telefonach z Androidem, by rozwiazać problem. Użytkownikom komputerów zaoferowano zaś reinstalację programu w celu naprawy problemu.

Obecnie najnowsze raporty o wirusie Viber są wciąż pod analizą. Będzie wielkim szokiem, jeśli raporty te okażą się prawdziwe. Z drugiej strony, przypadki w których znane narzędzia padają ofiarami wirusów nie są rzadkie. Przypadki Skype'a i WhatsAppa idealnie przedstawiają tą tendencję.

Prezentacja wirusa ViberPrzypadek "wirusa Viber" wciąż musi zostać dokładniej zbadany.

Dodatkowo, polityka prywatności pogramu zawiera stwierdzenia które mogą zaniepokoić bardziej ostrożnych użytkowników. Aedług nich, Viber zbiera następująe rodzaje informacji:

 • Informacje o rejestracji i koncie
 • Dane społecznościowe
 • Dane o aktywności
 • Informacje z innych źródeł
 • Informacje dodatkowe

Jak to bywa w przypadku aplikacji do szybkiego komunikowania się, zbiera ona sporą paczkę danych jeśli łączysz się poprzez Facebooka, grasz w gry Viber otd. Jednakże, największym problemem jest problem z prywatnością:

We only share your personal information with third-parties outside of Viber, for the purposes listed above, in the following circumstances(…)

Zależy to więc tylko od Ciebie, czy nie masz problemów z takim użyciem osobistych danych. W przeciwnym wypaku możesz chcieć usunąć Vibera. Jedną z opcji na eliminację programu jest użycie ReimageIntego lub Malwarebytes. Inną jest zaś deinstalacja ręczna.

Wskazówku na unikanie „podszywek”

Due to its increasing popularity, there is a low possibility that you might encounter this app in the form of an optional add-on. Likewise, “Viber hijack” does not exist either. The application is available on its official website. In addition, you can also find Viber as a browser-add-on offered in Chrome web store.

Even though the distribution network does not raise concerns, do not exclude the possibility that crooks might exploit the software for their malicious purposes. If you are about to install Viber, download it from its official website. Once User Account Control notification pops up inquiring you about enabling the app, check whether Rakuten Inc is indicated as an official publisher. Do not download the app which presents “unknown” publisher.

Opcje deinstalacyjne Vibera

Jeśli zdecydowałeś się na usunięcie Vibera z systemu operacyjnego, musisz usunąć jego główny program oraz rozszerzenie przeglądarki.

Pd artykułem znajdziesz wskazówki uczące, jak usunąć rozszerzenie. By ukończyć kasację Vibere, będziesz potrzebował pozbyć się ciasteczek i elementów śledzących powiązanych z zewnętrznymi aplikacjami. Pełny reset przeglądarki jest szybszym rozwiązaniem. Mogą też się przydać aplikacje anty-spyware.

Jeśli masz tą aplikację na Androidzie, pozbędziesz się jej poprzez wyłączenie i usunięcie aktualizacji.

 1. Tapnij na Ustawienia.
 2. Wejdź w Menedżera Aplikacji.
 3. Wejdź Apps i znajdź Viber.
 4. Zobaczysz kilka opcji: Wymuś Zatrzymanie i Odinstaluj.
 5. Kliknij Odinstaluj.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Viber:

Usuń Viber z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Viber oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Viber lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Viber z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimViber czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Viber z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Viber oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Viber. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Viber z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Viber powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Viber z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Viber oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Viber. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Viber z Google Chrome

Po deinstalavji Vibera upewnij się, że pozbędziesz się też jego rozszerzenia.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Viber oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Viber. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Viber z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Viber i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Viber. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-viber-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Viber virus