Skala niebezpieczeństwa:  
  (68/100)

Wirus "This PC Has Been Blocked". Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat wirusa „This PC Has Been Blocked”

Wirus „This PC Has Been Blocked” jest podstępnym koniem trojańskim, który dostaje się do systemu wewnętrznego niezauważony i próbuje przekonać ludzi, aby zadzwonili do fałszywej linii wsparcia technicznego. Ten nowy przykład fałszywej pomocy technicznej blokuje ekran komputera, dostarczając fałszywą wiadomość z zabezpieczeniami, która podstępnie informuje o zablokowanym komputerze z powodu wykrytej nietypowej aktywności na komputerze. Na ekranie blokady informuje się również, że komputer został zainfekowany wirusami i może zostać podłączony do sieci botnetowej. Aby rozwiązać ten problem, ofiara proszona jest o kontakt z najbliższym technikiem firmy Microsoft pod numerem 1-844-703-1130. Ekran blokady „This PC Has Been Blocked” może oszukać i przekonać wielu użytkowników komputerów, że jest to prawdziwe powiadomienie od firmy Microsoft. Jeśli jednak przyjrzysz się uważnie wiadomościom, możesz zauważyć błędy w pisowni, które powinny ujawnić oszustów. [5] Z tego powodu wybieranie podanego numeru nie jest zalecane. Oszuści mogą próbować uzyskać prywatne informacje, uzyskać dostęp do komputera lub przekonać cię do zakupu fałszywego oprogramowania. Komputer jest zainfekowany i należy się nim zająć, ale powinieneś skupić się tylko na usuwaniu „This PC Has Been Blocked”.

Wirus „This PC Has Been Blocked” może modyfikować system, aby uruchomić się automatycznie za każdym razem, gdy użytkownik ponownie uruchomi komputer. Zatem po włączeniu komputera lub zalogowaniu się na konto wirus udostępnia ekran blokady, który uniemożliwi dostęp do pulpitu. Złośliwe oprogramowanie jest również w stanie wyłączyć menedżera zadań i inne usługi systemu Windows, aby uczynić dostęp do komputera bardziej skomplikowanym. Jednak badacze złośliwego oprogramowania znaleźli kilka sposobów pomagania w odblokowaniu ekranu i usunięciu oszustwa „This PC Has Been Blocked” z systemu przy pomocy programu Reimage lub innego renomowanego programu do usuwania malware. Ponadto komunikat na ekranie blokady ma również przycisk oferujący narzędzie „Pomocy zdalnej”. Klikając ten przycisk, pobierzesz TeamViewer GmbH. Jest to legalna aplikacja umożliwiająca zdalny dostęp do komputerów stacjonarnych. Niemniej to narzędzie jest wykorzystywane przez personel pomocy technicznej; Oszuści mogą używać jego niestandardowej wersji, aby uzyskać pełny dostęp do komputera ofiary. Nie należy zatem naciskać tego przycisku i nie wybierać podanego numeru.

W jaki sposób ten trojan się rozprzestrzenia?

Trojan, który jest odpowiedzialny za udostępnianie „This PC Has Been Blocked”, jest powszechnie kojarzony z fałszywym wsparciem technicznym, dlatego podczas pobierania bezpłatnych programów należy zachować ostrożność. Użyj niezawodnych i bezpiecznych źródeł pobierania oprogramowania. Unikaj Torrentów i nieznanych witryn udostępniania plików. Co więcej, wirus rozprzestrzenia się także za pomocą fałszywych aktualizacji przeglądarek Chrome, Firefox i Opera. Dlatego uważaj na podejrzane witryny, które oferują zainstalowanie aktualizacji Java lub Adobe Flash, ponieważ mogą one ukrywać trojana.

Jak odblokować komputer i usunąć wirusa „This PC Has Been Blocked” ze swojego PC?

W celu usunięcia złośliwego oprogramowania „This PC Has Been Blocked”, musisz cofnąć dostęp do komputera, usuwając blokadę ekranu. Trojan ten może mieć kilka wersji, a niektóre z nich nie wyłączają poleceń skrótów klawiaturowych. Możesz spróbować usunąć ekran blokady wciskając klawisze Alt + F4. Jeśli jednak ta metoda nie pomogła, musisz podać hasło w polu niedaleko „Submit button”. Spróbuj użyć następujących haseł:

  • XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-RAA00
  • 123456
  • nvdiagpuareshit
  • 30264410

Gdy zakończysz blokadę na ekranie, musisz zdecydować się na usunięcie „This PC Has Been Blocked”. Wymaga to renomowanych narzędzi antywirusowych lub do usuwania złośliwego oprogramowania. Zalecamy zainstalowanie Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus i uruchomienie pełnego skanowania systemu za pomocą zaktualizowanego programu. Należy pomyśleć o opcji ręcznego usuwania. Taki Trojan może ukrywać się głęboko w systemie i zmienić jego nazwę na przypominającą legalne pliki. Może to spowodować więcej uszkodzenia komputera.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus "This PC Has Been Blocked" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus "This PC Has Been Blocked". Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-this-pc-has-been-blocked-virus.html

Poradniki w innych językach