Skala niebezpieczeństwa:  
  (68/100)

Usuń wirusa „This PC Has Been Blocked” (Przekręt Wsparcia Technicznego) - Poradnik prostego usuwania

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat wirusa „This PC Has Been Blocked”

Wirus „This PC Has Been Blocked” jest podstępnym koniem trojańskim, który dostaje się do systemu wewnętrznego niezauważony i próbuje przekonać ludzi, aby zadzwonili do fałszywej linii wsparcia technicznego. Ten nowy przykład fałszywej pomocy technicznej blokuje ekran komputera, dostarczając fałszywą wiadomość z zabezpieczeniami, która podstępnie informuje o zablokowanym komputerze z powodu wykrytej nietypowej aktywności na komputerze. Na ekranie blokady informuje się również, że komputer został zainfekowany wirusami i może zostać podłączony do sieci botnetowej. Aby rozwiązać ten problem, ofiara proszona jest o kontakt z najbliższym technikiem firmy Microsoft pod numerem 1-844-703-1130. Ekran blokady „This PC Has Been Blocked” może oszukać i przekonać wielu użytkowników komputerów, że jest to prawdziwe powiadomienie od firmy Microsoft. Jeśli jednak przyjrzysz się uważnie wiadomościom, możesz zauważyć błędy w pisowni, które powinny ujawnić oszustów. [5] Z tego powodu wybieranie podanego numeru nie jest zalecane. Oszuści mogą próbować uzyskać prywatne informacje, uzyskać dostęp do komputera lub przekonać cię do zakupu fałszywego oprogramowania. Komputer jest zainfekowany i należy się nim zająć, ale powinieneś skupić się tylko na usuwaniu „This PC Has Been Blocked”.

Wirus „This PC Has Been Blocked” może modyfikować system, aby uruchomić się automatycznie za każdym razem, gdy użytkownik ponownie uruchomi komputer. Zatem po włączeniu komputera lub zalogowaniu się na konto wirus udostępnia ekran blokady, który uniemożliwi dostęp do pulpitu. Złośliwe oprogramowanie jest również w stanie wyłączyć menedżera zadań i inne usługi systemu Windows, aby uczynić dostęp do komputera bardziej skomplikowanym. Jednak badacze złośliwego oprogramowania znaleźli kilka sposobów pomagania w odblokowaniu ekranu i usunięciu oszustwa „This PC Has Been Blocked” z systemu przy pomocy programu Reimage Reimage Cleaner Intego lub innego renomowanego programu do usuwania malware. Ponadto komunikat na ekranie blokady ma również przycisk oferujący narzędzie „Pomocy zdalnej”. Klikając ten przycisk, pobierzesz TeamViewer GmbH. Jest to legalna aplikacja umożliwiająca zdalny dostęp do komputerów stacjonarnych. Niemniej to narzędzie jest wykorzystywane przez personel pomocy technicznej; Oszuści mogą używać jego niestandardowej wersji, aby uzyskać pełny dostęp do komputera ofiary. Nie należy zatem naciskać tego przycisku i nie wybierać podanego numeru.

Obraz wirusa "This PC Has Been Blocked"
Wirus "This PC Has Been Blocked" blokuje ekran komputera i ponagla by zadzwonić do fałszywego technika Microsoft.

W jaki sposób ten trojan się rozprzestrzenia?

Trojan, który jest odpowiedzialny za udostępnianie „This PC Has Been Blocked”, jest powszechnie kojarzony z fałszywym wsparciem technicznym, dlatego podczas pobierania bezpłatnych programów należy zachować ostrożność. Użyj niezawodnych i bezpiecznych źródeł pobierania oprogramowania. Unikaj Torrentów i nieznanych witryn udostępniania plików. Co więcej, wirus rozprzestrzenia się także za pomocą fałszywych aktualizacji przeglądarek Chrome, Firefox i Opera. Dlatego uważaj na podejrzane witryny, które oferują zainstalowanie aktualizacji Java lub Adobe Flash, ponieważ mogą one ukrywać trojana.

Jak odblokować komputer i usunąć wirusa „This PC Has Been Blocked” ze swojego PC?

W celu usunięcia złośliwego oprogramowania „This PC Has Been Blocked”, musisz cofnąć dostęp do komputera, usuwając blokadę ekranu. Trojan ten może mieć kilka wersji, a niektóre z nich nie wyłączają poleceń skrótów klawiaturowych. Możesz spróbować usunąć ekran blokady wciskając klawisze Alt + F4. Jeśli jednak ta metoda nie pomogła, musisz podać hasło w polu niedaleko „Submit button”. Spróbuj użyć następujących haseł:

  • XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-RAA00
  • 123456
  • nvdiagpuareshit
  • 30264410

Gdy zakończysz blokadę na ekranie, musisz zdecydować się na usunięcie „This PC Has Been Blocked”. Wymaga to renomowanych narzędzi antywirusowych lub do usuwania złośliwego oprogramowania. Zalecamy zainstalowanie Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner i uruchomienie pełnego skanowania systemu za pomocą zaktualizowanego programu. Należy pomyśleć o opcji ręcznego usuwania. Taki Trojan może ukrywać się głęboko w systemie i zmienić jego nazwę na przypominającą legalne pliki. Może to spowodować więcej uszkodzenia komputera.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-this-pc-has-been-blocked-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: „This PC Has Been Blocked” virus