Skala niebezpieczeństwa:  
  (14/100)

Usuń wirusa Tags.bluekai.com - zaaktualizowano, Lut 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Tags.bluekai.com to niepożądana aplikacja wyświetlająca agresywne reklamy

Przykład reklam tags.bluekai.comTags.bluekai.com znalazł się w kategorii potencjalnie niepożądanych aplikacji oraz adware po tym, jak eksperci związani z cyberbezpieczeństwem przetestowali jego sposób instalacji oraz wydajność. Uznali oni, że celem tej domeny jest zwiększenie ruchu na powiązanych stronach. Wirus, identyczny do Stags.Bluekai.com, rozprzestrzenia się głównie na systemach operacyjnych Mac.

W tym celu, wirus Tags.bluekai.com umieszcza rozszerzenie w głównej przeglądarce internetowej – np. w Safari, Google Chrome lub Firefoksie – a następnie generuje przesadną liczbę reklam za każdym razem, gdy użytkownik zaczyna nową sesję. Aplikacja jest w stanie wyświetlać reklamy i błędy na wiarygodnych stronach takich, jak eBay czy Amazon.

Tags.bluekai może wyświetlać reklamy w różnych formach: wyskakujących okienek, banerów, reklam w tekście i podobnych. Bardzo często te reklamy wyglądają podejrzanie. Niektóre z nich mogą domagać się od ludzi instalowania aktualizacji lub uruchomienia skanu online. Inne mogą promować popularne przedmioty takie, jak torebki Michaela Korsa i wyglądać na zaufane. Najbardziej irytującym jest jednak następujący błąd:

Safari can’t verify the identity of the website: Tags.Bluekai

Powinieneś unikać interakcji z reklamami stworzonymi przez Tags Bluekai, ponieważ powodują one stałe przekierowania na niebezpieczne strony bądź – w rzadkich przypadkach – zawierają złośliwy kod, którego wykonanie natychmiastowo uruchamia wirusa. Jeśli jesteś ofiarą przekierowań na stronę http://tags.bluekai.com, przeszukaj swój system w pod kątem adware.

Opóźnione usunięcie Tags.bluekai.com może też prowadzić do kradzieży tożsamości. Adware ten jest zdolny zbierać informacje na temat przeglądania sieci przez użytkowników, ich prawdopodobnej lokalizacji, adresów email bądź danych osobowych.

Twórcy malware’a Tags.bluekai mogą przekazać skompilowane informacje powiązanym z nimi stronom bądź też sprzedać je na czarnym rynku. Zwykle, niepożądane aplikacje tego typu są sponsorowane przez nieznanych użytkowników bądź firmy zajmujące się reklamami, korzystającymi z tanich i agresywnych metod promowania produktów. Co więcej, zwracają oni też mało uwagi na bezpieczeństwo tych stron – znaczy to, że przekierowania mogą doprowadzić Cię do odwiedzenia podejrzanych domen.

Ważnym jest podkreślenie roli profesjonalnego programu anty-malware, gdy system padł ofiarą wirusa. Chociaż ręczne usunięcie Tags.bluekai.com jest możliwe, eksperci zalecają opcję automatycznej eliminacji, by pozwolić na usunięcie wszystkich komponentów wirusa. Jedną z opcji na to jest uruchomienie ReimageIntego. Aplikacja ta jest stworzona do usuwania wszelkich niepożądanych aplikacji, dzięki czemu odpowiednio poradzi sobie z problemem.

Prezentacja wirusa tags.bluekai.comAdware Tags.bluekai.com generuje przesadną liczbę podejrzanych reklam przekierowujących w celu zwiększenia ruchu na powiązane z nimi domeny.

Adware wykorzystują darmowe aplikacje w celu infekowania komputerów

Niestety, liczba zainfekowanych urządzeń podobnymi programami adware jest wciąż zaskakująco wysoka. Internet jest pełen ostrzeżeń ekspertów na temat sprawdzania instalatorów darmowych aplikacji.

Jako szybkie przypomnienie – niektóre darmowe programy, np. menedżery pobierania, narzędzia wypakowujące, programy do otwierania PDFów itd. współpracują z twórcami niepożądanych aplikacji w celu monetyzacji ich darmowych produktów. W konsekwencji, zewnętrzne źródła pobierania są wypełnione bundlami oprogramowania, np. darmowymi aplikacjami zawierającymi dodatkowe załączniki.

Twoja przeglądarka zaczęła niespodziewanie wyświetlać reklamy? Oznacza to, że instalowałeś program freeware i nieuważnie kliknąłeś przycisk „Instaluj”. W taki sposób przyspieszyłeś instalację adware’a. Jeśli chcesz uniknąć podobnych infekcji w przyszłości, skorzystaj z naszej porady.

Po instalacji nowego oprogramowania, skorzystaj z ustawień „Własnych”. W taki sposób zobaczysz opcjonalne programy, które często okazują się porywaczami przeglądarki. Odznacz pola wyrażające zgodę na instalację tych dodatków i dopiero wtedy kontynuuj instalację w wybranym miejscu. Jeśli zapamiętasz naszą poradę, unikniesz wielu podejrzanych aplikacji takich, jak ta.

Pozbądź się wirusa Tags.bluekai.com z Safari

By przyspieszyć proces usuwania Tags.bluekai.com z Maca lub innego systemu, eksperci polecają skorzystanie z profesjonalnej aplikacji anty-malware. My zalecamy instalację jednego z programów podanych na samym dole artykułu. Programy te zlokalizują wszystkie pliki adware’a (wliczając te ukryte w systemie lub rejestrach).

Możesz też usunąć Tags.bluekai.com w klasyczny sposób. Na dole artykułu znajdziesz instrukcje niezbędne, by usunąć problem w taki sposób. Jeśli jednak myślisz, że cały proces zajmuje zbyt wiele czasu lub sprawia za dużo kłopotów, skorzystaj z automatycznego usunięcia wirusa i napraw błędy, jakie on wyświetla.

Na koniec, rzuć okiem na to, w jaki sposób możesz zablokować instalację takich problematycznych aplikacji i dodatków, jak Tags Bluekai.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Tags.bluekai.com:

Usuń Tags.bluekai.com z rodziny systemu Windows

Aby odinstalować Tags.bluekai.com z systemu Windows, musisz otworzyć Panel Sterowania bądż aplikachę Programy i Funkcje – zależnie od wersji systemu w systemie:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Tags.bluekai.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Tags.bluekai.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Tags.bluekai.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTags.bluekai.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Tags.bluekai.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Tags.bluekai.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Tags.bluekai.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Tags.bluekai.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Tags.bluekai.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Tags.bluekai.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Tags.bluekai.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Tags.bluekai.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Tags.bluekai.com z Google Chrome

Poniższe instrukcje pomogą Ci zresetować przeglądarkę do poprzedniego stanu oraz usunąć wszystkie skrypty wprowadzone przez tego porywacza.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Tags.bluekai.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Tags.bluekai.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Tags.bluekai.com z Safari

Aby pozbyć się błędu Tags.Bluekai z Safari upewnij się, że pozbędziesz się podejrzanych rozszerzeń. Następnie zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Tags.bluekai.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Tags.bluekai.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Tags.bluekai.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach