Usuń wirusa Tags.bluekai.com - zaaktualizowano, lut 2018

Instrukcja usuwania wirusa Tags.bluekai.com

Czym jest Wirus Tags.bluekai.com?

Tags.bluekai.com to niepożądana aplikacja wyświetlająca agresywne reklamy

Przykład reklam tags.bluekai.comTags.bluekai.com znalazł się w kategorii potencjalnie niepożądanych aplikacji oraz adware po tym, jak eksperci związani z cyberbezpieczeństwem przetestowali jego sposób instalacji oraz wydajność. Uznali oni, że celem tej domeny jest zwiększenie ruchu na powiązanych stronach. Wirus, identyczny do Stags.Bluekai.com, rozprzestrzenia się głównie na systemach operacyjnych Mac.

W tym celu, wirus Tags.bluekai.com umieszcza rozszerzenie w głównej przeglądarce internetowej – np. w Safari, Google Chrome lub Firefoksie – a następnie generuje przesadną liczbę reklam za każdym razem, gdy użytkownik zaczyna nową sesję. Aplikacja jest w stanie wyświetlać reklamy i błędy na wiarygodnych stronach takich, jak eBay czy Amazon.

Tags.bluekai może wyświetlać reklamy w różnych formach: wyskakujących okienek, banerów, reklam w tekście i podobnych. Bardzo często te reklamy wyglądają podejrzanie. Niektóre z nich mogą domagać się od ludzi instalowania aktualizacji lub uruchomienia skanu online. Inne mogą promować popularne przedmioty takie, jak torebki Michaela Korsa i wyglądać na zaufane. Najbardziej irytującym jest jednak następujący błąd:

Safari can’t verify the identity of the website: Tags.Bluekai

Powinieneś unikać interakcji z reklamami stworzonymi przez Tags Bluekai, ponieważ powodują one stałe przekierowania na niebezpieczne strony bądź – w rzadkich przypadkach – zawierają złośliwy kod, którego wykonanie natychmiastowo uruchamia wirusa. Jeśli jesteś ofiarą przekierowań na stronę http://tags.bluekai.com, przeszukaj swój system w pod kątem adware.

Opóźnione usunięcie Tags.bluekai.com może też prowadzić do kradzieży tożsamości. Adware ten jest zdolny zbierać informacje na temat przeglądania sieci przez użytkowników, ich prawdopodobnej lokalizacji, adresów email bądź danych osobowych.

Twórcy malware’a Tags.bluekai mogą przekazać skompilowane informacje powiązanym z nimi stronom bądź też sprzedać je na czarnym rynku. Zwykle, niepożądane aplikacje tego typu są sponsorowane przez nieznanych użytkowników bądź firmy zajmujące się reklamami, korzystającymi z tanich i agresywnych metod promowania produktów. Co więcej, zwracają oni też mało uwagi na bezpieczeństwo tych stron – znaczy to, że przekierowania mogą doprowadzić Cię do odwiedzenia podejrzanych domen.

Ważnym jest podkreślenie roli profesjonalnego programu anty-malware, gdy system padł ofiarą wirusa. Chociaż ręczne usunięcie Tags.bluekai.com jest możliwe, eksperci zalecają opcję automatycznej eliminacji, by pozwolić na usunięcie wszystkich komponentów wirusa. Jedną z opcji na to jest uruchomienie FortectIntego. Aplikacja ta jest stworzona do usuwania wszelkich niepożądanych aplikacji, dzięki czemu odpowiednio poradzi sobie z problemem.

Prezentacja wirusa tags.bluekai.comAdware Tags.bluekai.com generuje przesadną liczbę podejrzanych reklam przekierowujących w celu zwiększenia ruchu na powiązane z nimi domeny.

Adware wykorzystują darmowe aplikacje w celu infekowania komputerów

Niestety, liczba zainfekowanych urządzeń podobnymi programami adware jest wciąż zaskakująco wysoka. Internet jest pełen ostrzeżeń ekspertów na temat sprawdzania instalatorów darmowych aplikacji.

Jako szybkie przypomnienie – niektóre darmowe programy, np. menedżery pobierania, narzędzia wypakowujące, programy do otwierania PDFów itd. współpracują z twórcami niepożądanych aplikacji w celu monetyzacji ich darmowych produktów. W konsekwencji, zewnętrzne źródła pobierania są wypełnione bundlami oprogramowania, np. darmowymi aplikacjami zawierającymi dodatkowe załączniki.

Twoja przeglądarka zaczęła niespodziewanie wyświetlać reklamy? Oznacza to, że instalowałeś program freeware i nieuważnie kliknąłeś przycisk „Instaluj”. W taki sposób przyspieszyłeś instalację adware’a. Jeśli chcesz uniknąć podobnych infekcji w przyszłości, skorzystaj z naszej porady.

Po instalacji nowego oprogramowania, skorzystaj z ustawień „Własnych”. W taki sposób zobaczysz opcjonalne programy, które często okazują się porywaczami przeglądarki. Odznacz pola wyrażające zgodę na instalację tych dodatków i dopiero wtedy kontynuuj instalację w wybranym miejscu. Jeśli zapamiętasz naszą poradę, unikniesz wielu podejrzanych aplikacji takich, jak ta.

Pozbądź się wirusa Tags.bluekai.com z Safari

By przyspieszyć proces usuwania Tags.bluekai.com z Maca lub innego systemu, eksperci polecają skorzystanie z profesjonalnej aplikacji anty-malware. My zalecamy instalację jednego z programów podanych na samym dole artykułu. Programy te zlokalizują wszystkie pliki adware’a (wliczając te ukryte w systemie lub rejestrach).

Możesz też usunąć Tags.bluekai.com w klasyczny sposób. Na dole artykułu znajdziesz instrukcje niezbędne, by usunąć problem w taki sposób. Jeśli jednak myślisz, że cały proces zajmuje zbyt wiele czasu lub sprawia za dużo kłopotów, skorzystaj z automatycznego usunięcia wirusa i napraw błędy, jakie on wyświetla.

Na koniec, rzuć okiem na to, w jaki sposób możesz zablokować instalację takich problematycznych aplikacji i dodatków, jak Tags Bluekai.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Tags.bluekai.com

Odinstaluj z systemu Windows

Aby odinstalować Tags.bluekai.com z systemu Windows, musisz otworzyć Panel Sterowania bądż aplikachę Programy i Funkcje – zależnie od wersji systemu w systemie:

Aby usunąć Wirus Tags.bluekai.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Tags.bluekai.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Tags.bluekai.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTags.bluekai.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Tags.bluekai.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Tags.bluekai.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Tags.bluekai.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Poniższe instrukcje pomogą Ci zresetować przeglądarkę do poprzedniego stanu oraz usunąć wszystkie skrypty wprowadzone przez tego porywacza.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Aby pozbyć się błędu Tags.Bluekai z Safari upewnij się, że pozbędziesz się podejrzanych rozszerzeń. Następnie zresetuj przeglądarkę.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Tags.bluekai.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Tags.bluekai.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach