Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Stags.bluekai.com (Poradnik łatwego usuwania) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Stags.bluekai – usługa reklamowa obniżająca jakość wrażeń z sieci na komputerach Mac i Windows

Przykładowe reklamy Stags.bluekai.com

Stags.bluekai.com to domena należąca do usługi reklamowej. Mimo tego,że jest to zwykła usługa, wiele adware'ów korzysta z tego serwisu, by wyświetlać reklamy bez zgody użytkownika. Przez to oglądanie reklam z tej strony ostrzega o zainfekowaniu komputera potencjalnie niepożądaną aplikacją.

Rzeczony wirus Stags.bluekai.com podróżuje w formie darmowych bundli, które niezauważone mogą wniknąć do systemu. Jednakże, niechciana działalność przeglądarki nie może umkną oczom użytkownika. Tak, jak inna odmiana tego adware'a – wirus Tags.bluekai.com – ta aplikacja może też:

 • wprowadzać reklamy, wyskakujące okienka, banery i inne rodzaje reklam sieciowych na każdą odwiedzaną stronę;
 • wywoływać przekierowania na strony zwodnicze bądź komercyjne;
 • zmieniać tekst na stronach w łącza;
 • instalować nieznane dodatki, rozszerzenia lub pluginy bez pytania o zgodę.

W informowaniu o Stags.bluekai, czym jest serwis i dlaczego powstał, warto podkreślić, że jest wykorzystywany jako podejrzane narzędzie do reklamowania online. Może być wykorzystywany do kierowania ruchu na różne strony, których twórcy chcą promować usługę bądź podnieść sprzedaż. Nie wszystkie z tych stron sa prawdziwe i bezpieczne. Zgodnie z naszymi badaniami, adware może przekierowywać także na groźne witryny.

Przekierowania stags.bluekai.com mogą doprowadzić do stron stworzonych po to, by szkodzić użytkownikom. Na przykład, możesz znaleźć się na stronie fałszywego sklepu online, fałszywym wsparciu technicznym bądź stronie, która rozpowszechnia złośliwą treść prezentowaną jako prawdziwy dodatek lub aktualizacja.

Adware ten  może także wyświetlać oferty bądź promocje z popularnych sklepów online. Na przykład, możesz zobaczyć masę reklam Stags.bluekai na eBayu. Z powodu wcześniej wspomnianych problemów, nie powinieneś jednak klikać an te oferty. Najbardziej irytującym z nich jest ostrzeżenie blokujące pewne witryny:

Safari can't verify the identity of the website: Stags.Bluekai

Dlatego własnie stags bluekai może spowodować więcej problemów niż tylko obniżone doświadczenia z korzystania z przeglądarki. Możesz zostać nakłoniony do instalacji malware lub do ujawnienia danych osobistych cyberprzestępcom. Z tego powodu powinieneś nie ignorować okienek czy reklam.

Prezentacja wirusa Stags.bluekai.comAdware Stags.bluekai.com zalewa przeglądarki niechcianymi reklamami.

By chronić Twój komputer i Twoją prywatność, powinieneś natychmiast usunąć stags bluekai. Aplikacja może wpływać na systemy Windows i Mac. Dlatego też może wpływać na wszystkie przeglądarki zainstalowane na komputerze, wliczając w to Mozillę Firefox, Google Chrome, Safari, Internet Explorer, itd.

Nie ma znaczenia, czy zaatakowała Cię wersja stags bluekai na Maca czy Windowsa. Zasady usuwania adware'a ozostają takie same. Możesz wybrać sposób ręczny bądź automatyczny, bazując na umiejętnościach informatycznych i czasie, jaki chcesz spędzić na tej procedurze.

Sugerujemy skorzystanie z metody automtycznego usuwania Stags.bluekai.com chociażby w celu zaoszczędzenia czasu. Opcja ta wymaga zaopatrzenia się w odpowiedni program anty-malware oraz przeskanowania nim systemu. Możesz wybrać w tym celu ReimageIntego lub każdy inny program zdolny do wykrywania najświeższych cyberproblemów.

Jeśli chcesz jednak usunąć Stags.bluekai.com ręcznie, przewiń artykuł na sam koniec. Nasz zespół zapewnił szczegółowe i ilustrowane instrukcje na temat usuwania tego adware'a.

Adware rozpowszechnia się ukryty w bundlach oprogramowania

Może się wydawać, że reklamy pojawiają się znikąd; w rzeczywistości są one wywoływane przez program adware, który dostał się niezauważony do systemu. Może się to zdarzyć, ponieważ twórcy niepożądanych aplikacji korzystają z bundlingu, by rozprowadzać swoje dzieła z różnymi darmowymi aplikacjami.

W efekcie, po błędnej instalacji programu freeware, twoja przeglądarka może zacząć przekierowywać na stronę https://stags.bluekai.com/site/ bądź  wyświetlać niechciane reklamy. Mówiąc „błędną” mamy na myśli ustawienia Szybkie/Zalecane. Ustawienia te nie odsłaniają informacji o zewnętrznych dodatkach i automatycznie je instalują.

Niestety, większość użytkowników polega na zalecanych ustawieniach, ponieważ wydają się one prostsze. Specjaliści z LesVirus.fr mówią, że zapobieganie niepożądanym aplikacjom wymaga korzystanie z ustawień Zaawansowanych/Własnych, monitorowania kroków instalacji i odznaczania domyślnie zaznaczonych ofert nowych programów.

Usuń wirusa przekierowań Stags.bluekai.com

Nasz zespół zaleca skorzystanie z opcji automatycznego usunięcia Stags.bluekai, która pozwala na pozbycie się adware'a w ciągu kilku minut z pomocą fachowego programu anty-malware. Jesteśmy jednak świadomi, że nie wszyscy użytkownicy chcą instalować dodatkowe aplikacje i znajdą się osoby chcące pozbyć się tego cyberzagrożenia ręcznie.

W tym celu zapewniliśmy instrukcję usuwania Stags.bluekai, która wyjaśni, gdzie znaleźć powiązane z adware'm pliki bądź inne niepożądane aplikacje, które mogą pojawić się w tym samym bundlu, co ta zła aplikacja.

Poniżej znajdziesz instrukcje, jak usunąć stags.bluekai.com z przeglądarek Safari, Chrome, Firefox itd. Nie zapominaj, że każda z przeglądarek na komputerze została zaatakowana – powinieneś więc zająć się niemi wszystkimi.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Stags.bluekai.com:

Usuń Stags.bluekai.com z rodziny systemu Windows

Aby powstrzymać przekierowania Stags.bluekai, musisz znaleźć i odinstalować wszystkie programy powiązane z witryną. Skorzystaj z tego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Stags.bluekai.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Stags.bluekai.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Stags.bluekai.com z systemu Mac OS X

Żeby całkowicie usunąć Stags.bluekai, przenieś do Kosza wszystkie podejrzane aplikacje. W taki sposób odinstalujesz wszystkie podejrzane aplikacje z Mac OS X:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimStags.bluekai.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Stags.bluekai.com z Internet Explorer (IE)

Po ataku powinieneś przywrócić Internet Explorera do pierwotnego stanu:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Stags.bluekai.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Stags.bluekai.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Stags.bluekai.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Stags.bluekai.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Stags.bluekai.com z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj podejrzane dodatki, które mogą być odpowiedzialne za przekierowania Stags.bluekai.com. Nastepnie zresetuj Firefoksa:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Stags.bluekai.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Stags.bluekai.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Stags.bluekai.com z Google Chrome

Część rozszerzeń Chrome'a może być odpowiedzialna za irytujące zachowanie przeglądarki. Usuniesz je korzystając z poniższego sposobu:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Stags.bluekai.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Stags.bluekai.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Stags.bluekai.com z Safari

Powstrzymaj przekierowania i napraw Safari korzystając z instrukcji poniżej:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Stags.bluekai.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Stags.bluekai.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-stags-bluekai-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Stags.bluekai.com