Usuń Stags.bluekai.com (Poradnik łatwego usuwania)

Instrukcja usuwania Stags.bluekai.com

Czym jest Stags.bluekai.com?

Stags.bluekai – usługa reklamowa obniżająca jakość wrażeń z sieci na komputerach Mac i Windows

Przykładowe reklamy Stags.bluekai.com

Stags.bluekai.com to domena należąca do usługi reklamowej. Mimo tego,że jest to zwykła usługa, wiele adware'ów korzysta z tego serwisu, by wyświetlać reklamy bez zgody użytkownika. Przez to oglądanie reklam z tej strony ostrzega o zainfekowaniu komputera potencjalnie niepożądaną aplikacją.

Rzeczony wirus Stags.bluekai.com podróżuje w formie darmowych bundli, które niezauważone mogą wniknąć do systemu. Jednakże, niechciana działalność przeglądarki nie może umkną oczom użytkownika. Tak, jak inna odmiana tego adware'a – wirus Tags.bluekai.com – ta aplikacja może też:

 • wprowadzać reklamy, wyskakujące okienka, banery i inne rodzaje reklam sieciowych na każdą odwiedzaną stronę;
 • wywoływać przekierowania na strony zwodnicze bądź komercyjne;
 • zmieniać tekst na stronach w łącza;
 • instalować nieznane dodatki, rozszerzenia lub pluginy bez pytania o zgodę.

W informowaniu o Stags.bluekai, czym jest serwis i dlaczego powstał, warto podkreślić, że jest wykorzystywany jako podejrzane narzędzie do reklamowania online. Może być wykorzystywany do kierowania ruchu na różne strony, których twórcy chcą promować usługę bądź podnieść sprzedaż. Nie wszystkie z tych stron sa prawdziwe i bezpieczne. Zgodnie z naszymi badaniami, adware może przekierowywać także na groźne witryny.

Przekierowania stags.bluekai.com mogą doprowadzić do stron stworzonych po to, by szkodzić użytkownikom. Na przykład, możesz znaleźć się na stronie fałszywego sklepu online, fałszywym wsparciu technicznym bądź stronie, która rozpowszechnia złośliwą treść prezentowaną jako prawdziwy dodatek lub aktualizacja.

Adware ten może także wyświetlać oferty bądź promocje z popularnych sklepów online. Na przykład, możesz zobaczyć masę reklam Stags.bluekai na eBayu. Z powodu wcześniej wspomnianych problemów, nie powinieneś jednak klikać an te oferty. Najbardziej irytującym z nich jest ostrzeżenie blokujące pewne witryny:

Safari can't verify the identity of the website: Stags.Bluekai

Dlatego własnie stags bluekai może spowodować więcej problemów niż tylko obniżone doświadczenia z korzystania z przeglądarki. Możesz zostać nakłoniony do instalacji malware lub do ujawnienia danych osobistych cyberprzestępcom. Z tego powodu powinieneś nie ignorować okienek czy reklam.

Prezentacja wirusa Stags.bluekai.comAdware Stags.bluekai.com zalewa przeglądarki niechcianymi reklamami.

By chronić Twój komputer i Twoją prywatność, powinieneś natychmiast usunąć stags bluekai. Aplikacja może wpływać na systemy Windows i Mac. Dlatego też może wpływać na wszystkie przeglądarki zainstalowane na komputerze, wliczając w to Mozillę Firefox, Google Chrome, Safari, Internet Explorer, itd.

Nie ma znaczenia, czy zaatakowała Cię wersja stags bluekai na Maca czy Windowsa. Zasady usuwania adware'a ozostają takie same. Możesz wybrać sposób ręczny bądź automatyczny, bazując na umiejętnościach informatycznych i czasie, jaki chcesz spędzić na tej procedurze.

Sugerujemy skorzystanie z metody automtycznego usuwania Stags.bluekai.com chociażby w celu zaoszczędzenia czasu. Opcja ta wymaga zaopatrzenia się w odpowiedni program anty-malware oraz przeskanowania nim systemu. Możesz wybrać w tym celu FortectIntego lub każdy inny program zdolny do wykrywania najświeższych cyberproblemów.

Jeśli chcesz jednak usunąć Stags.bluekai.com ręcznie, przewiń artykuł na sam koniec. Nasz zespół zapewnił szczegółowe i ilustrowane instrukcje na temat usuwania tego adware'a.

Adware rozpowszechnia się ukryty w bundlach oprogramowania

Może się wydawać, że reklamy pojawiają się znikąd; w rzeczywistości są one wywoływane przez program adware, który dostał się niezauważony do systemu. Może się to zdarzyć, ponieważ twórcy niepożądanych aplikacji korzystają z bundlingu, by rozprowadzać swoje dzieła z różnymi darmowymi aplikacjami.

W efekcie, po błędnej instalacji programu freeware, twoja przeglądarka może zacząć przekierowywać na stronę https://stags.bluekai.com/site/ bądź wyświetlać niechciane reklamy. Mówiąc „błędną” mamy na myśli ustawienia Szybkie/Zalecane. Ustawienia te nie odsłaniają informacji o zewnętrznych dodatkach i automatycznie je instalują.

Niestety, większość użytkowników polega na zalecanych ustawieniach, ponieważ wydają się one prostsze. Specjaliści z LesVirus.fr mówią, że zapobieganie niepożądanym aplikacjom wymaga korzystanie z ustawień Zaawansowanych/Własnych, monitorowania kroków instalacji i odznaczania domyślnie zaznaczonych ofert nowych programów.

Usuń wirusa przekierowań Stags.bluekai.com

Nasz zespół zaleca skorzystanie z opcji automatycznego usunięcia Stags.bluekai, która pozwala na pozbycie się adware'a w ciągu kilku minut z pomocą fachowego programu anty-malware. Jesteśmy jednak świadomi, że nie wszyscy użytkownicy chcą instalować dodatkowe aplikacje i znajdą się osoby chcące pozbyć się tego cyberzagrożenia ręcznie.

W tym celu zapewniliśmy instrukcję usuwania Stags.bluekai, która wyjaśni, gdzie znaleźć powiązane z adware'm pliki bądź inne niepożądane aplikacje, które mogą pojawić się w tym samym bundlu, co ta zła aplikacja.

Poniżej znajdziesz instrukcje, jak usunąć stags.bluekai.com z przeglądarek Safari, Chrome, Firefox itd. Nie zapominaj, że każda z przeglądarek na komputerze została zaatakowana – powinieneś więc zająć się niemi wszystkimi.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Stags.bluekai.com

Odinstaluj z systemu Windows

Aby powstrzymać przekierowania Stags.bluekai, musisz znaleźć i odinstalować wszystkie programy powiązane z witryną. Skorzystaj z tego poradnika:

Aby usunąć Stags.bluekai.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Stags.bluekai.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Stags.bluekai.com z systemu Mac OS X

Żeby całkowicie usunąć Stags.bluekai, przenieś do Kosza wszystkie podejrzane aplikacje. W taki sposób odinstalujesz wszystkie podejrzane aplikacje z Mac OS X:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimStags.bluekai.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Odinstaluj podejrzane dodatki, które mogą być odpowiedzialne za przekierowania Stags.bluekai.com. Nastepnie zresetuj Firefoksa:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Stags.bluekai.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Stags.bluekai.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Stags.bluekai.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Część rozszerzeń Chrome'a może być odpowiedzialna za irytujące zachowanie przeglądarki. Usuniesz je korzystając z poniższego sposobu:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Powstrzymaj przekierowania i napraw Safari korzystając z instrukcji poniżej:

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Stags.bluekai.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Stags.bluekai.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach