Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń wirusa Shopperify (Poradnik łatwego usuwania) - Poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Shopperify atakuje użytkowników Mac'a

Reklamy Shopperify

Shopperify to program twierdzący, że zapewnia najlepsze oferty ze sklepów online. Badania jednak dowodzą, że program ten zamiast pomagać zaoszczędzić pieniądze, może zalewać przeglądarkę komercyjną zawartością i śledzić informacje o użytkowniku.

Z powodu negatywnych cech jest on uznawany za aplikację niepożądaną lub adware. Jest w tym podobny do aplikacji  My ShopMate, Shoppinizer oraz OptiBuy, które również atakują Mac OS X.

adware Shopperify może być pobrany z oficjalnej strony. Może tez się dostać niezauważony. Będąc w systemie, atakuje przeglądarki Mozilla Firefox, Google Chrome i Safari. Zmienia ich ustawienia i dodaje wirtualną warstwę, dzięki której na każdej odwiedzanej stronie wyświetla się zawartość sponsorowana taka, jak:

 • reklamy,
 • wyskakujące okienka,
 • banery flashowe,
 • banery standardowe,
 • pływające reklamy,
 • reklamy w tekście.

Reklamy od Shopperify zwykle dostarczają porównania cen, kupony zniżkowe i podobne oferty związane ze sklepami online. Część z nich nie jest jednak prawdziwa. Adware generuje przychód dla swoich twórców poprzez kliknięcia na reklamy. Może więc szukać nieczystego sposobu na łapanie kliknięć.

Bazując na zebranych informacjach na temat odwiedzanych stron, adware może dostarczać fałszywe reklamy. Dostarczone kuponu mogą być trefne, możesz być poproszony o podanie informacji osobistych (danych osobowych, adresu email, informacji o karcie kredytowej itd), by uzyskać zniżki.

Powinieneś też wiedzieć o problemie przekierowań Shopperify. Kliknięcie na takie reklamy może prowadzić do przekierowań na potencjalnie groźne strony, takie jak fałszywe wsparcie techniczne, phishing lub dystrybuujące malware.

By unikać możliwych zagrożeń, powinieneś usunąć Shopperify NATYCHMIAST. Program rzadko dostarcza użyteczne okazje. Z tego powodu nie pomoże Ci oszczędzić pieniędzy. Wręcz przeciwnie – możesz doświadczyć sytuacji cąłkowicie odwrotnej. Po instalacji adware'a na komputerze, przestępcy mogą znaleźć sposób n dostanie się do szczegółów bankowych bądź wziąć w niewolę Twoje pliki osobiste.

Do usunięcia Shopperify zalecamy ReimageIntego. Ten anty-malware pomaga znaleźć adware wraz z jego komponentami i usunąć je całkowicie z systemu. Jeśli preferujesz ręczną eliminację, przewiń na dół strony – znajdziesz tam przydatne instrukcje.

Prezentacj wirusa ShopperifyPo instalacji, Shopperify zaczyna wyświetlać oferty na każdej stronie

Adware może dostać się do komputera wewnątrz bundla oprograowania

Jeśli nie jesteś zainteresowany zakupami online, a zauważyłeś reklamy od Shopperify przy przeglądaniu sieci, może się okazać, że program się zainstalował w konsekwencji niepoprawnej instalacji ostatniego programu. Adware ten aktywnie rozprowadza się wraz z różnymi darmowymi programami, jakie możesz znaleźć w sieci.

Atak oże następić przy wyborze ustawień „szybkich” lub „zalecanych” w instalatorze. Ustawienia te nie informują o dodatkowych aplikacjach. Te niepożądane otrzymują tak pośrednie pozwolenie na instalację.

Na szczęście, możesz uniknąć zetknięcia z podejrzanymi lub irytującymi reklamami powstrzymując je przed wejściem do systemu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybór instalacji „zaawansowanej” lub „własnej” oraz odznaczenie domyślnie zaznaczonych, dodatkowych aplikacji.

Pozbądź się wirusa Shopperify

Manual Shopperify removal requires looking up for the adware and its components on the system. You have to check programs installed to your computer and browser extensions of each of your browser. It goes without saying that you need to uninstall these questionable entries.

Nasi koledzy z NoVirus zauważyli, że adware ten może być ciężki do zauważenia i usunięcia. Aplikacje mogą instalować komponenty je chroniące. Z tego powodu, by poradzić sobie z ich eliminacją oraz oszczędzić czas, powinieneś skorzystać z opcji automatycznego usuwania.

By automatycznie usunąć Shopperify, musisz zainstalować profesjonalny program ochronny. Przed uruchomieniem skany systemu, musisz go też zaktualizować. Tylko w pełni aktualne narzędzia są w stanie zidentyfikować najnowsze cyberzagrożenia.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Shopperify:

Usuń Shopperify z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Shopperify oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Shopperify lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Shopperify z systemu Mac OS X

Otwórz Aplikacje i znajdź Shopperify. Znajdź następnie program i przenieś go do kosza. Zalecamy też poszukanie i pozbycie się innych, podejrzanych aplikacji.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimShopperify czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Shopperify z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Shopperify oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Shopperify. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Shopperify z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Shopperify powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Shopperify z Mozilla Firefox (FF)

Z listy rozszerzeń usuń wszystkie podejrzane wpisy, które ogą być powiązane z wirusem Shopperify. Zalecamy też reset Firefoksa.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Shopperify oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Shopperify. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Shopperify z Google Chrome

Sprawdź listę rozszerzeń Chrome'a i odinstaluj je z przeglądarki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Shopperify oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Shopperify. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Shopperify z Safari

Skorzystaj z tego poradnika, by pozbyć się całkowicie adware'a z przeglądarki Safari:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Shopperify i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Shopperify. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-shopperify-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Shopperify virus