Usuń reklamy OptiBuy (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

OptiBuy skupia się na użytkownikach Mac

Reklamy OptiBuy

Wirus OptiBuy to wspierająca reklamy aplikacja zwykle atakująca systemy operacyjne Mac. Po instalacji, ten adware stale monitoruje nawyki przeglądania sieci przez ofiarę, zbiera wyszukiwane hasła, adresy IP oraz podobne dane.

Później, ten adware zaczyna wprowadzać wyskakujące reklamy na strony odwiedzane przez użytkownika – w szczególności na sklepy internetowe. Jest to najpewniej podowem, dla którego fora poświęone bezpieczeństwu komputeróe zalewane są pytaniami o usunięcie reklam Optibuy.

Intryguje fakt, że użytkownicy szczególnie przejmują się usunięciem Optibuy z przeglądarki Chrome – może to oznaczać, że ta przeglądarka jest szczególnie narażona na ataki programu. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy innych przeglądarek mogą spać spokojnie – wirus zostal też zauważony na innych przeglądarkach. Nie bądź więc pewien, że któregoś dnia ten nieproszony gość nie odwiedzi i twojego komputera.

Twórca tego irutyjąccego adare ukrywa nazwę swojej firmy – nasz zespół znalazł jednak masę podobnych programów adware, wlizając w to HotShoppy, Couponizer, SurfBuyer, i wiele innych. Każdy z tych programów monitoruje preferencje użytkownika w celu nakierowania pod niego reklam.

Niestety, reklamy dostarczane przzez Optibuy nie cieszą sie zaufaniem, ponieważ mogą one łatwo przekierować użytkownika na groźne witryny internetowe. To zaś jest zagrożeniem dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa jego sprzętu. Z tyhpowodów zalecamy usunąć OptiBuy z twojego Maca z pomocą programu takiego, jak Malwarebytes.

Wirus OptiBuyOptiBuy to program adware, który zwykle infekuje komputery Mac. Po instalacji, ta irytująa aplikacja wyświetla reklamy online, najczęściej w formie banerów reklamowych.

Analiza polityki prywatności OptiBuy wywołuje jeszcze więcej obaw. Dokument ten mówi o wykorzystywaniu zewnętrznego reklamowania i firm marketingowych do wyświetlania reklam, które mogą zawierać ciasteczka.

Co więcej, twórca otwarcie przyznaje, że “nie ma dostępu do informacji, które mogłyby potwierdzić wykorzystanie ciasteczek przez formę reklamową” oraz że nie ma kontroli nad zawartością tych reklam, moza tym, istnienie reklam “nie powinno być tłumaczone potrzebą generowania profitów przez firmę” bądź przez reklamowaną zawartość.

Takie twierdzenia nie tworzą dobrej opinii temu programowi. Wiele wskazuje na to, że poszukuje on przychodów pay-per-click i nie przejmuje się jakością i prawdomównością wyświetlanych reklam. Jeśli nie chcesz zostać wciągnięty na podejrzane lub nawet niebezpieczne strony poprzez kliknięcie interesujących reklam, dokonaj już teraz usunięcia OptiBuy.

Wiele wskazuje na to, że najwięcej pobrań aplikacja posiada w Stanach Zjednoczonych, lecz program mógł się rozprzestrzenić po innych krajach, takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania, a nawet dosięgnąć innych kontynentów, jak Azja czy Australia.

Badanie pojawiania się adware na komputerze

Mimo, że wielu użytkowników Mac czy PC twierdzi, że nie pobierali określonych programów adware, nie jest to do końca prawdą. By dokonać instalacji, program zwykle porzebuje pozwolenia od uzytkownika. Takie programy pytają się o nie w nietypowe sposoby.

Pogramy potencjalnie niechciane – takie, jak adware czy porywaze przeglądarek – są zwykle rozprowadzane wraz z aplikacjami freeware (grami, menedżerami pobierania czy odtwarzaczami wideo).

Przy instalacji tych programów, trzeba więc sprawdzić, co jest napisane w ustawieniach instalacji. Zwykle, takie programy promują podejrzane aplikacje wspierające reklamy mając na celu przychów pay-per-install. Instalaja Domyślna/Standardowa zapewnia więc tym dodatkom zgodę użytkownika na instalację.

Zgoda ta moze zostać odznaczona poprzez instalację Użytkownika bądź też Zaawansowaną. Upewnij się, że wybierzesz taki rodzaj instalacji zawsze, kiedy jest on dostępny.

Pomysły na usunięcie reklam Optibuy z zainfekowanego komputera

Poniższe instrukcje wyjaśniają, jak usunąć wirusa OptiBuy z Mac'a. Nie wahaj się i spróbuj usunąć tan irytujący program samemu.

Jeśli nie rozumiesz instrukcji lub coś pójdzie nie tak – zawsze możesz ukończyć usuwanie OptiBuy z pomocą programu anty-malware takiego, jak Malwarebytes. Nie pozwól tej irytującej aplikacji pozostać na komputerze oraz nie daj się złapać przez te reklamy – nie będą one raczej użyteczne przy oszczędzaniu na zakupach online.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam OptiBuy:

Usuń OptiBuy z systemu Mac OS X

Jesli twój Mac został zainfekowany opisanym adware, podejmij następujace kroki: W folderze Aplikacji znajdź folder OptiBuy. Przenieś go do Kosza. Następnie, przejdź do folderu /Library/LaunchDaemons/ i przenieś do Kosza plik com.OptiBuy.agent.plist.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOptiBuy czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń OptiBuy z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj OptiBuy oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania OptiBuy. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy OptiBuy z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to OptiBuy powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń OptiBuy z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj nieznane rozszerzenia z listy dodatków Mozilla i zresetuj przeglądarkkę, by zachować zmiany.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz OptiBuy oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie OptiBuy. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń OptiBuy z Google Chrome

By ukończyć procedurę usuwania, skasuj podejrzane rozszerzenia z Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz OptiBuy oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie OptiBuy. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń OptiBuy z Safari

Usuń wszystkie rozszerzenia Safari dodane bez Twojej wiedzy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj OptiBuy i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania OptiBuy. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się OptiBuy i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach