Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Sage (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Ransomware

Ransomware Sage dostarcza interfejs przyjazny użytkownikom

Wirus Sage przypomina nam ransomware Cerber, który dostarcza pełne informacji i dobrze zorganizowane strony osobistych płatności dla każdej ofiary. Ransomware Sage jest wirusem komputerowym, który infiltruje system komputerowy za pomocą nielegalnych i nieuczciwych sposobów i szyfruje pliki kluczem publicznym RSA 4096 , dodając rozszerzenia plików .sage po drodze. Klucz prywatny jest przechowywany na serwerach przestępców, i nie ma sposobu, aby go osiągnąć. Następnie wirus zmienia tło pulpitu na obraz AVuKmu.bmp, który zawiera informacje na temat ataku ransomware. Ten obraz pulpitu nakazuje ofierze pobrać Tor Browser i uzyskać dostęp do tajnego systemu internetowej płatności. Aby uzyskać dostęp do tej witryny, ofiara musi znać swój numer osobisty, który jest przechowywany w plikach !Recovery_AVuKmu.txt oraz !Recovery_AVuKmu.html. Osobista strona płatności nazywa się Sage User Area i ma pięć zakładek – Główna, płatności, testowe deszyfrowanie, instrukcje i strony wsparcia.

Strona główna informuje ofiarę o konieczności zapłacenia okupu (0,73962 BTC, co jest warte około $ 545) i prezentuje zegar odliczający, który nakłania ofiarę do zapłacenia. Według wirusa, unikalny klucz deszyfrowania „zostanie zniszczony”, gdy dany okres przeminie. Na stronie płatności, wirus wyjaśnia jak kupić Bitcoins . Ciekawe jest to, że oszuści skonfigurowali poszczególne portfele Bitcoin dla każdej ofiary, innymi słowy, ofiary nie przelewają pieniędzy do tego samego portfela, ale tysięcy z nich. Przestępcy nawet dostarczając kod QR portfela, tak aby ofiary porwania będą w stanie dostać się do odpowiedniego portfela. Podobnie jak Cerber lub wiele innych wirusów ransomware na zaawansowanym poziomie, malware Sage oferuje usługę odszyfrowania jednego pliku za darmo. W ten sposób dają ofiarom dowód, że przestępcy rzeczywiście mogą odszyfrować te zaszyfrowane pliki. Strona z instrukcją wyjaśnia, jak korzystać z programu deszyfrującego Sage, a strona Pomoc pozwala ofiarom komunikować się z twórcami szkodliwego oprogramowania.
Image of Sage ransomware

Malware wrzuca różne pliki do systemu, a niedoświadczeni użytkownicy komputerów mogą nie być w stanie usunąć wszystkich z nich. Dlatego zalecamy ich usunięcie za pomocą jednego z programów antywirusowych, takich jak ReimageIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Przed usunięciem Sage, należy rozważyć, jaki program anty-malware chcesz używać. Jeśli masz już jeden, upewnij się, że go zaktualizowałeś, gdy komputer jest w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Jeśli nie masz programu anty-malware, usuń wirusa Sage jednym z zalecanych lub jakiegokolwiek innego niezawodnego programu anty-malware. Można znaleźć użyteczne opinie w sekcji Oprogramowanie na naszej witrynie internetowej.

W jaki sposób zostałem zainfekowany tym szkodliwym wirusem?

Wirus Sage jest rozprowadzany za pomocą zaawansowanych technik dystrybucji malware . W większości przypadków złośliwe oprogramowanie można pobrać ze złośliwych stron internetowych, zainfekowanych stron, oszukańczych załączników e-mail, reklam zainfekowanych malware lub wykorzystania pakietów. W niektórych przypadkach, złośliwe oprogramowanie może być zainstalowane razem z legalnym programem, ale tylko wtedy, gdy pobrano je z podejrzanych witryn. Czasami jest łatwym, aby uniknąć ataków złośliwego oprogramowania, ale w ogromnej większości przypadków szkodliwe programy podróżują z wykorzystaniem technik koni trojańskich, co oznacza, że są one dobrze zamaskowane. Na przykład, mogą udawać, że są uzasadnionymi aktualizacjami Flash Player lub Java , darmowymi grami, plikami, dokumentami i innymi danymi, które nie wydają się niebezpieczne na pierwszy rzut oka. Jeśli jednak otworzysz taki plik lub program, nie zdając sobie sprawy, że jest on zakażony, komputer zostaje zanieczyszczony bardzo szybko. Aby uniknąć takich sytuacji, zalecamy chronić swój komputer za pomocą sprawdzonego oprogramowania anty-malware.

W jaki sposób pozbyć się ransomware Sage i odszyfrować swoje pliki?

Wirus Sage wrzuca wiele szkodliwych plików, takich jak AVuKmu.bmp, 1.tmp, 1.tmp, hPBic1zL.tmp, VIxkxhFa.lnk, i więcej. Wirus przypisuje się do programów automatycznie uruchamiających się, gdy ofiara włączy komputer. Aby usunąć ransomware Sage, zalecamy ponowne uruchomienie komputera w trybie awaryjnym z dostępem do sieci (instrukcje jak to zrobić są już przygotowane i czekają na twoją uwagę – można je znaleźć poniżej). Proszę nie rozpoczynaj usuwania Sage bez restartu komputera, jak wyjaśniono, wirus może po prostu wyłączyć program antywirusowy za każdym razem, gdy spróbujesz go uruchomić. Chociaż w tej chwili nie możemy zaoferować żadnych 100% skutecznych narzędzi deszyfrowania danych, które mogą odszyfrować rozszerzenie plików .sage, należy przyjrzeć się opcji odzyskiwania danych podanych poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus ransomware Sage snapshot
Wirus ransomware Sage snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Sage:

Usuń Sage korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Sage

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Sage.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Sage korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Sage. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Sage

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Sage z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Niestety, jedynym sposobem na odzyskanie wszystkich danych jest posiadanie kopii zapasowej. Jeśli jej nie masz, to przywrócenie plików będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. 

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Sage mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Spróbuj odnaleźć Poprzednie Wersje Windows

Jeśli włączono funkcję Przywracania systemu w przeszłości, można użyć tej metody, aby odzyskać najważniejsze pliki jeden po drugim. Wykonaj następujące kroki:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Sage i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-sage-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Sage ransomware virus