Usuń wirusa Sage (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, lut 2017

Instrukcja usuwania wirusa Sage

Czym jest Wirus ransomware Sage?

Ransomware Sage dostarcza interfejs przyjazny użytkownikom

Wirus Sage przypomina nam ransomware Cerber, który dostarcza pełne informacji i dobrze zorganizowane strony osobistych płatności dla każdej ofiary. Ransomware Sage jest wirusem komputerowym, który infiltruje system komputerowy za pomocą nielegalnych i nieuczciwych sposobów i szyfruje pliki kluczem publicznym RSA 4096 , dodając rozszerzenia plików .sage po drodze. Klucz prywatny jest przechowywany na serwerach przestępców, i nie ma sposobu, aby go osiągnąć. Następnie wirus zmienia tło pulpitu na obraz AVuKmu.bmp, który zawiera informacje na temat ataku ransomware. Ten obraz pulpitu nakazuje ofierze pobrać Tor Browser i uzyskać dostęp do tajnego systemu internetowej płatności. Aby uzyskać dostęp do tej witryny, ofiara musi znać swój numer osobisty, który jest przechowywany w plikach !Recovery_AVuKmu.txt oraz !Recovery_AVuKmu.html. Osobista strona płatności nazywa się Sage User Area i ma pięć zakładek – Główna, płatności, testowe deszyfrowanie, instrukcje i strony wsparcia.

Strona główna informuje ofiarę o konieczności zapłacenia okupu (0,73962 BTC, co jest warte około $ 545) i prezentuje zegar odliczający, który nakłania ofiarę do zapłacenia. Według wirusa, unikalny klucz deszyfrowania „zostanie zniszczony”, gdy dany okres przeminie. Na stronie płatności, wirus wyjaśnia jak kupić Bitcoins . Ciekawe jest to, że oszuści skonfigurowali poszczególne portfele Bitcoin dla każdej ofiary, innymi słowy, ofiary nie przelewają pieniędzy do tego samego portfela, ale tysięcy z nich. Przestępcy nawet dostarczając kod QR portfela, tak aby ofiary porwania będą w stanie dostać się do odpowiedniego portfela. Podobnie jak Cerber lub wiele innych wirusów ransomware na zaawansowanym poziomie, malware Sage oferuje usługę odszyfrowania jednego pliku za darmo. W ten sposób dają ofiarom dowód, że przestępcy rzeczywiście mogą odszyfrować te zaszyfrowane pliki. Strona z instrukcją wyjaśnia, jak korzystać z programu deszyfrującego Sage, a strona Pomoc pozwala ofiarom komunikować się z twórcami szkodliwego oprogramowania.
Image of Sage ransomware

Malware wrzuca różne pliki do systemu, a niedoświadczeni użytkownicy komputerów mogą nie być w stanie usunąć wszystkich z nich. Dlatego zalecamy ich usunięcie za pomocą jednego z programów antywirusowych, takich jak FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Przed usunięciem Sage, należy rozważyć, jaki program anty-malware chcesz używać. Jeśli masz już jeden, upewnij się, że go zaktualizowałeś, gdy komputer jest w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Jeśli nie masz programu anty-malware, usuń wirusa Sage jednym z zalecanych lub jakiegokolwiek innego niezawodnego programu anty-malware. Można znaleźć użyteczne opinie w sekcji Oprogramowanie na naszej witrynie internetowej.

W jaki sposób zostałem zainfekowany tym szkodliwym wirusem?

Wirus Sage jest rozprowadzany za pomocą zaawansowanych technik dystrybucji malware . W większości przypadków złośliwe oprogramowanie można pobrać ze złośliwych stron internetowych, zainfekowanych stron, oszukańczych załączników e-mail, reklam zainfekowanych malware lub wykorzystania pakietów. W niektórych przypadkach, złośliwe oprogramowanie może być zainstalowane razem z legalnym programem, ale tylko wtedy, gdy pobrano je z podejrzanych witryn. Czasami jest łatwym, aby uniknąć ataków złośliwego oprogramowania, ale w ogromnej większości przypadków szkodliwe programy podróżują z wykorzystaniem technik koni trojańskich, co oznacza, że są one dobrze zamaskowane. Na przykład, mogą udawać, że są uzasadnionymi aktualizacjami Flash Player lub Java , darmowymi grami, plikami, dokumentami i innymi danymi, które nie wydają się niebezpieczne na pierwszy rzut oka. Jeśli jednak otworzysz taki plik lub program, nie zdając sobie sprawy, że jest on zakażony, komputer zostaje zanieczyszczony bardzo szybko. Aby uniknąć takich sytuacji, zalecamy chronić swój komputer za pomocą sprawdzonego oprogramowania anty-malware.

W jaki sposób pozbyć się ransomware Sage i odszyfrować swoje pliki?

Wirus Sage wrzuca wiele szkodliwych plików, takich jak AVuKmu.bmp, 1.tmp, 1.tmp, hPBic1zL.tmp, VIxkxhFa.lnk, i więcej. Wirus przypisuje się do programów automatycznie uruchamiających się, gdy ofiara włączy komputer. Aby usunąć ransomware Sage, zalecamy ponowne uruchomienie komputera w trybie awaryjnym z dostępem do sieci (instrukcje jak to zrobić są już przygotowane i czekają na twoją uwagę – można je znaleźć poniżej). Proszę nie rozpoczynaj usuwania Sage bez restartu komputera, jak wyjaśniono, wirus może po prostu wyłączyć program antywirusowy za każdym razem, gdy spróbujesz go uruchomić. Chociaż w tej chwili nie możemy zaoferować żadnych 100% skutecznych narzędzi deszyfrowania danych, które mogą odszyfrować rozszerzenie plików .sage, należy przyjrzeć się opcji odzyskiwania danych podanych poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Sage

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Sage korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Sage. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Sage

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Sage z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Niestety, jedynym sposobem na odzyskanie wszystkich danych jest posiadanie kopii zapasowej. Jeśli jej nie masz, to przywrócenie plików będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. 

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Sage mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Spróbuj odnaleźć Poprzednie Wersje Windows

Jeśli włączono funkcję Przywracania systemu w przeszłości, można użyć tej metody, aby odzyskać najważniejsze pliki jeden po drugim. Wykonaj następujące kroki:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Sage i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach