Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Usuń wirusa GlobeImposter 2.0 (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sie 2017

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Ransomware

GlobeImposter 2.0 może zaszyfrować ponad 30 rodzajów plików i domagać się okupu

Żądanie okupu wirusa ransomware GlobeImposter 2.0

GlobeImposter 2.0 to nowy wariant wirusa Globe Imposter kopiującego wirusa ransomware Globe. Malware ten celuje w uzytkowników anglo- i rosyjskojęzycznych. Szyfruje pliki z wykorzystaniem algorytmu AES i zostawia instrukcje odzyskania plików w pliku HOW_OPEN_FILES.hta.

Pierwsza, kiepska kopia wirusa Globe została szybko zneutralizowana przez zespół z firmy Emsisoft. Eksperci znaleźli lukę w wirusie i wykorzystali ją do utworzenia dekryptera. Druga wersja tego ransomware'a kontynuuje działalność przodka. Tym razem jednak oszuści przygotowali kilka usprawnień wirusa Globe Imposter.

Sam wirus GlobeImposter 2.0 virus atakuje 34 różne rodzaje plików, wliczając w to dokumenty, pliki tekstowe, obrazy, multimedia itd. Korzystając z algorytmu AES blokuje pliki, a następnie dodaje jedno z poniższych rozszerzeń:

 • .bad;
 • .BAG;
 • .FIX;
 • .FIXI;
 • .legally;
 • .keepcalm;
 • .pizdec;
 • .virginlock[byd@india.com]SON;
 • .[xalienx@india.com];
 • .725;
 • .ocean;
 • .rose;
 • .GOTHAM;
 • .HAPP;
 • .write_me_[btc2017@india.com];
 • .726;
 • .490;
 • .skunk.

W żądaniu okupu zaś złoczyńcy domagają się zapłaty w wysokości od 1 do 10 Bitcoinów i wysłania potwierdzenia na adres alex_pup@list.ru. Eksperi jednak zauważyli kolejne adresy wykorzystywane do kontaktu hakerów z ofiarami. Przykładowymi są:

 • keepcalmpls@india.com;
 • happydaayz@aol.com;
 • strongman@india.com;
 • byd@india.com;
 • xalienx@india.com;
 • 511_made@cyber-wizard.com;
 • btc.me@india.com.

Po ataku GlobeImpostera 2.0 nie radzimy spieszyć się i kupować żądanych Bitcoinów. Rozumiemy, że zapłata okupu może być jedyną możliwością na odzyskanie wszystkich obrazów, zdjęć czy wideo. Istnieją jednak przypadki, w których twórcy ransomware otrzymują zapłatę o pozostawiają ofiary z niczym.

By zachować pieniądze powinieneś skupić się na skasowaniu GlobeImposter 2.0 zamiast na odzyskaniu danych. Wcześniejsza wersja została rozszyfrowana bardzo szybko – przez to istnieje szansa, że dekrypter drugiej wersji również się pojawi. Tymczasem możesz skorzystać z innych sposobów na odzyskanie danych.

Jedynym bezpiecznym sposobem na usunięcie GlobeImpostera 2.0 jest wykorzystanie fachowego programu anty-malware. Zalecamy skorzystanie z Reimage Reimage Cleaner Intego. Jeśli nie możesz zainstalować lub zaktualizować tego narzędzia, musisz najpierw wyłączyć to kryptomalware. Dokonasz tego z pomocą instrukcji na końcu artykułu.

Wirus GlobeImposter 2.0 w akcjiGlobeImposter 2.0 jest jednym z następców wirusa Globe Imposter.

Sposoby dystrybucji i zapobiegania ransomware

Większość wirusów szyfrujących pliki korzysta z takich samych sposobów na rozpowszechnianie się. Złośliwy spam niepodzielnie jest metodą numer jeden. Wielu użytkowników wciąż nie potrafi odróżnić bezpiecznych emaili od zainfekowanych. Mało tego, czasem oszuści dają radę utworzyć idealną kopię oficjalnego emaila.

Jednak bezpieczne emaile rzadko lądują w folderze spamu. Co więcej, fałszywe wiadomości często nie są podpisane, mają masę błędów językowych czy stylistycznych i mogą być wysłane z podejrzanych adresów. akie wiadomości często mają też załączniku nazwane „Potwierdzenie zamówienia”, „Faktura”, „Wiadomość głosowa” czy „Skan”. Zawsze sprawdzaj informacje przed otwarciem takich plików.

Globe Imposter 2.0, tak jak wiele innych ransomware'ów, może się też rozpowszechniać przez zainfekowane strony, wyładowane malwarem reklamy lub exploity. Z tego powodu nie powinieneś odwiedzać podejrzanych i potencjalnie niebezpiecznych witryn oferujących promocję i uaktualnienia programów. Na koniec, podnieś poziom ochrony komputera przez instalację zaufanego programu antywirusowego.

Usuń wirusa GlobeImposter 2.0 z pomocą profesjonalnego oprogramowania

Tak jak inne wirusy, ten złośliwy program powinien zostać usunięty z pomocą zaufanego oprogramowania anty-malware. Do usunięcia wirusa GlobeImposter 2.0 zalecamy skorzystanie z Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Te fachowe narzędzia są przystosowane do zlokalizowania i zlikwidowania tego wirusa.

Jesli nie możesz zainstalować czy uruchomić tych programów, uruchom najpierw komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci. Metoda ta pomoże wyłączyć wirusa i przeprowadzić automatyczną jego eliminację. Warto też przypomnieć, że próby ręcznego skasowania komponentów wirusa mog spowodować nieodwracalne uszkodzenia w systemie. Korzystaj tylko z zaufanego oprogramowania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa GlobeImposter 2.0:

Usuń GlobeImposter 2.0 korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli malware blokuje swoje usunięcie, skorzystaj z tego poradnika:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń GlobeImposter 2.0

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie GlobeImposter 2.0.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń GlobeImposter 2.0 korzystająć z System Restore

Wykonanie poniższych instrukcji uruchomi automatyczne usunięcie wirusa.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem GlobeImposter 2.0. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie GlobeImposter 2.0

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania GlobeImposter 2.0 z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez GlobeImposter 2.0 mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro może pomóc odzyskać pliki zaszyfrowane przez GlobeImposter 2.0

Skorzystaj z tych kroków, by użyć narzędzia zdolnego odzyskać część zaszyfrowanych plików.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu GlobeImposter 2.0.
 • Przywróć je

Odzyskaj pojedyncze pliki z pomocą Poprzednich Wersji plików

Jeśli przed atakiem ransomware włączyłeś opcję PRzywracania Systemu, skorzystaj z tego poradnika w celu odzyskania pojedynczych plików:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Pomoc ShadowExplorera w odzyskaniu plików zaszyfrowanych przez GlobeImposter 2.0

Jeśli malware nie dało rady skasować ukrytych wersji plików, skorzystaj z poniższej metody:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed GlobeImposter 2.0 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-globeimposter-2-0-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: GlobeImposter 2.0 ransomware virus