Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Mysearch (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Mysearch to złośliwy porywacz przeglądarki infekujący komputery użytkowników już od paru lat

Wirus przekierowań Mysearch

Mysearch to potencjalnie niepożądana aplikacja oraz porywacz przeglądarki stworzony i opublikowany przez APN, LLC w 2014 roku, choć zagrożenie dalej jest aktywne w obecnych czasach. Choć zostało ono promowane jaki mocna wyszukiwarka usprawniona przez Google, ciężko ją porównywać ze znaną wyszukiwarkę. Przede wszystkim – głównym zadaniem Mysearch jest przekierowywanie gości na ich strony partnerskie oraz generowanie przychodu typu pay-per-click poprzez zaatakowaną stronę domową, ustawioną domyślnie na https://www.my-search.com/?aid=5156&zoneid=89123013. Z tego powodu, większość wyników porywającej wyszukiwarki jest sponsorowanych bądź wypełnionych linkami do stron trzecich. Wirus My Search może przejąć każdą przeglądarkę, która została zainstalowana w systemie, wliczając w to Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari i inne. Jeśli zauważyłeś, że Mysearch zostało ustawione jako twoja strona domowa, czas zadbać o twoje bezpieczeństwo w sieci.

Nazwa Mysearch
Klasyfikacja Porywacz przeglądarki, aplikacja niepożądana
Wersje www-mysearch.com, wirus My-search, Search.mysearch.com, hp.mysearch.com
Objawy Strona startowa, wyszukiwarka i strona nowej karty zmienione bez zgody właściciela, wyświetlanie licznych wyskakujących reklam, stałe przekierowania na nieznane strony
Dystrybucja Bundling oprogramowania, zwodnicze aktualizacje
Poziom zagrożenia Niski. Nie szkodzi bezpośrednio systemowi. Może wystawić jednak użytkownika na działanie potencjalnie niebezpiecznych stron
Eliminacja Skorzystaj z oprogramowania ochronnego bądź sprawdź poniższe instrukcje
Przywracanie By upewnić się, że wyeliminowano wszystkie złośliwe komponenty, a maszyna działa jak powinna, pobierz i uruchom skan systemu programem ReimageIntego

Wirus Mysearch nie jest najgroźniejszym zagrożeniem czyhającym w sieci. Mimo umieszczania go wśród zagrożeń niskiego poziomu, nie lekceważ jego możliwości. Najczęściej, strona ta pojawia się użytkownikom niespodziewanie, przejmując stronę startową, domyślną wyszukiwarkę i stronę nowej karty bez pozwolenia. Po udanym ustawieniu domeny Mysearch.com lub https://www.my-search.com/?aid=5156&zoneid=89123013, możesz zauważyć spowolnienia przeglądarki, awarie oraz podobne, problematyczne objawy. 

Jednym z głównych powodów, dla którego zalecamy usunąć MySearch z Chrome'a i innych przeglądarek bez żadnej zwłoki, jest ryzyko przekierowanie na niebezpieczne strony, w które wliczają się między innymi:

 • Strony phishingowe;
 • Fałszywe ankiety online; 
 • Fałszywe wsparcie techniczne;
 • Strony hazardowe;
 • Strony pornograficzne;
 • Strony pobierające szkodliwe oprogramowanie, itd..

Niepożądana aplikacja Mysearch

Bez względu na to, zdolność przekierowywania przeglądarek na powiązane strony nie jest jedyną cechą wykazywaną przez wirusa Mysearch. Badacze z Virusi.hr twierdzą, że ta złośliwa wyszukiwarka może też śledzić przeglądanie przez Ciebie sieci oraz zbierać nie tylko dane wyszukiwania, ale też skrawki informacji identyfikujących użytkownika (adres mailowy, lokalizację komputera, dane osobowe). Choć twórcy wirusa Mysearch twierdzą, że dane te nie są udostępniane stronom trzecim, nigdy nie możesz być tego całkowicie pewien.

Chociaż nie jest możliwa kontrola wszystkich stron, do których dostęp mają użytkownicy poprzez wyszukiwarki, zaufane witryny typu Google czy Bing robią, co mogą, by chronić gości przez niepożądanymi bądź agresywnymi treściami. Nie gwarantujemy jednak tego samego w wypadku malware'a My Search, posiadającego w Warunkach Użytkowania następujący wpis: 

A central part of the Site Services includes links to other World Wide Web („Web„) sites or resources. Because APN has no control over such sites and resources, you acknowledge and agree that APN is not responsible for the availability of such external sites or resources, and does not endorse and is not responsible or liable for any content, advertising, products, or other materials on or available from such sites or resources. 

W taki sposób twórcy Mysearch zrzekają się odpowiedzialności za treści, ich afilienci mogą próbować promować – nawet, jeśli są intruzywne czy też niebezpieczne. Dlatego pamiętaj, że korzystasz z tej strony na własne ryzyko i nie możesz zwalić na nikogo winy, jeśli zainicjowane zostaną przekierowania na strony phishingowe bądź któraś z witryn doprowadzi do pobrania niepożądanej aplikacji na Twój komputer. Dlatego też, zalecamy pobrać ReimageIntego bądź inne zaufane narzędzie i uruchomić z jego pomocą pełny skan, który całkowicie usunie wirusa Mysearch. 

Ostatnią rzeczą, o jakiej warto wspomnieć, jest odmiana Mysearch Android, niedawno zauważona w sieci. Niektórzy ludzie informują, że zostali przekierowani na mysearch.com poprzez stronę hxxp://m.web-search.click , gdy odwiedzali losowe strony na Chrome. Użytkownicy Androida także powinni usunąć Mysearch poprzez skan systemu programem Reimage Mobile. 

Wirus MysearchMysearch to niepożądana aplikacja, która ustawia Mysearch.com jako wyszukiwarkę i próbuje przejąć kontrolę nad przeglądaniem sieci przez użytkownika.

Odmiany wirusa Mysearch

Jak już wspomnieliśmy powyżej, My Search jest określany jako wirus z powodu swojego uporu i faktu, że już od lat terroryzuje użytkowników. Różne wersje tego zagrożenia zostały już wypuszczone w sieć. Rzuć okiem na poniższe opisy – dowiesz się tak, jaka odmiana znajduje się na Twoim komputerze.

www-mysearch.com

www-mysearch.com to wariant Mysearch, który stara się imitować przeglądarkę Bing – przynajmniej wizualnie. Pozwala on użytkownikom na zmianę tła na im bardziej pasujące. Wszystkie hasła są przekierowywane na Binga. Google jednak oznacza stronę jako „niebezpieczna”:

Your connection to this site is not secure
You should not enter any sensitive information on this site (for example, passwords or credit cards), because it could be stolen by attackers.

To, że wyniki są przekierowywane na zaufanego dostawcę wyników, nie oznacza, że są one bezpieczne. Zazwyczaj, twórcy takich porywaczy jak www-mysearch.com dodają na wierzch dodatkową warstwę reklam sprawiając, że użytkownik odwiedza potencjalnie niezabezpieczone witryny. Dlatego też, powstrzymaj się od korzystania z tej na pierwszy rzut oka przyciągającej niepożądanej aplikacji – może ona prowadzić do infekcji wirusowej bądź poważnego wycieku danych. Warianty wirusa My search

Search.mysearch.com

Search.mysearch.com to jeden z wariantów wirusa przedstawiający typową, przejmującą przeglądarki, stronę domową. Twierdzi, że jest „usprawniony przez Google” – jest jednak oczywiste, że ten porywacz tylko korzysta z nazwy giganta rynkowego, by uczynić niepożądaną aplikację wyglądającą na bardziej zaufaną.

Gdy jednak niechciana aplikacje Search.mysearch.com dostanie się niezauważenie do urządzenia, wykonuje ona wiele zmian w Google Chrome, Safari, Mozilli Firefox lub innej przeglądarce i zaczyna przekierowywać na podejrzane strony, wyświetlać linki sponsorowane, dodawać zakładki bez autoryzacji, a nawet instalować automatycznie dodatki przeglądarkowe. 

Dlatego użytkownikom zaleca się podjąć działania i zająć się usunięciem Search.mysearch.com z pomocą odpowiednich aplikacji bądź poprzez poradnik znajdujący się na końcu artykułu.

My-search virus

My-search to kolejny porywacz przeglądarki, który jest zazwyczaj zabundlowany z freeware lub shareware i zostaje zainstalowany niezauważenie. Gdy tylko niechciana aplikacja się uruchomi, strona domowa ofiary zostaje natychmiastowo zmieniona na hxxps://www.my-search.com/?, choć wszystkie wyszukiwania są przekierowywane na Alpha Shoppers.

Najniebezpieczniejszą cechą tej aplikacji jest otwarte stwierdzenie, że rzeczone „informacje osobiste” mogą być zbierane i wykorzystywane na wiele sposobów:

Information collected through the Website may be transferred, used and stored in the United States and in foreign jurisdictions in which we, our users, or our agents for the Website are located now or at any time in the future. If you access the Website, you consent to the capture, storage, transfer, use and processing of your Personal Information (as defined below) in and between all of those jurisdictions. 

Dlatego użytkownicy, którzy cenią sobie swoją prywatność i nie chcą ujawniać takich danych niepożądanym stronom trzecim, powinny natychmiast usunąć wirusa My-search z ich komputerów.

Hp.mysearch.com

Hp.mysearch.com to potencjalnie niepożądana aplikacja, która modyfikuje ustawienia przeglądarki Google Chrome bądź innej przeglądarki i ustawia adres strony domowej i nowej karty na hxxp://hp.mysearch.com. Od tego momentu użytkownicy są zmuszani do przeglądania sieci poprzez zaatakowaną wyszukiwarkę.

Hp.mysearch.com upewnia się też, że wszystkie wyniki wyszukiwania są fałszywe, tzn. że czołowe wyniki często prowadzą do witryn sponsorowanych, a nawet potencjalnie niebezpiecznych stron. Bez względu na to, takie procedury zapewniają producentom przychód z kliknięć za każde kliknięcie wykonane w taki link.

Niestety, użytkownicy końcowi mogą przez to zainfekować ich komputery jeszcze większą liczbą niepożądanych aplikacji, a nawet malware. Dodatkowo, przesadne śledzenie informacji i udostępnienie ich może prowadzić do wyłudzania pieniędzy, a nawet kradzieży tożsamości. Jeżeli widzisz więc, że twoja strona domowa nagle się zmieniła, powinieneś pozbyć się wszystkich potencjalnie niepożądanych aplikacji z komputera z pomocą poniższych instrukcji. Malware My search

Techniki dystrybucji aplikacji niepożądanych

Program ten jest zazwyczaj rozpowszechniany z pomocą podejrzanej metody dystrybucji zwanej „bundlingiem”. Metoda ta stała się bardzo popularną metodą wśród twórców adware, porywaczy przeglądarek i podobnych potencjalnie niepożądanych programów.

W większości przypadków niechciana aplikacja jest dodawana do innych, darmowych programów, takich jak menedżery pobierania, kreatory PDFów, oprogramowanie streamujące, itd. jako opcjonalny dodatek. Jest w tym jednak haczyk – dodatki te są domyślnie instalowane, gdy użytkownik zdecyduje się na instalację Szybką lub Podstawową. 

By chronić system przed inwazją niepożądanych aplikacji, zacznij sprawdzać, jakie programy pobierasz na komputer. Przed pobraniem nowego narzędzia, zapoznaj się z opiniami użytkowników, Warunkami Użytkowania i innymi szczegółami. Jeśli nie wykryjesz nic podejrzanego, wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną i ostrożnie monitoruj cały proces instalacji, by zauważyć i zabronić próby instalacji dodatków, pasków narzędzi lub innych niechcianych komponentów. 

Instrukcja usuwania wirusa Mysearch

Eliminacja Mysearch.com nie jest trudnym procesem. Aplikacja sama w sobie może zostać odinstalowana z systemu tak, jak każda inna aplikacje. Może mieć ona jednak wiele wspierających komponentów, takich jak aktualizatory bądź helpery. 

Porywacz przeglądarki Mysearch

Aby usunąć wirusa Mysearch wraz ze wszystkimi powiązanymi komponentami, powinieneś użyć profesjonalnego oprogramowania. Pobierz je i uruchom skan, bądź zaktualizuj to oprogramowanie, które juś jest na Twoim komputerze.. 

Jak tylko zainicjujesz eliminację Mysearch, powinieneś przywrócić ustawienia przeglądarki. Zalecamy wykonać to w wypadku wszystkich przeglądarek – nie tylko tej, której używasz na co dzień. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak wyeliminować tego porywacza i przywrócić ustawienia przeglądarki. 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Mysearch:

Usuń Mysearch z rodziny systemu Windows

Poniższe kroki tłumaczą, jak wyeliminować wyszukiwarkę oraz stronę domową Mysearch z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mysearch oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mysearch lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Mysearch ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Mysearch z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMysearch czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mysearch z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mysearch oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mysearch. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Mysearch z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mysearch powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mysearch z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli malware pojawił się w przeglądarce Mozilla Firefox – oto, co należy zrobić, by przywrócić ją do ustawień domyślnych:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mysearch oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mysearch. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mysearch z Google Chrome

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć Mysearch z Chrome'a, musisz pamiętać o resecie przeglądarki w celu kompletnej jej naprawy:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mysearch oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mysearch. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mysearch z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mysearch i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Mysearch to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mysearch. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mysearch-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Mysearch virus