Usuń GoGameGo (Poradnik łatwego usuwania) - Poradnik

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

GoGameGo – podejrzana strona nowej karty Google Chrome sklasyfikowana jako porywacz przeglądarki

Pasek narzędzi GoGameGo atakuje Chrome'a

GoGameGo to porywacz przeglądarki oraz potencjalnie niepożądana aplikacja stworzona przez The Whiz Ltd. Jest ona przedstawiana jako Nowa Karta Google Chorme przystosowana dla graczy, dając szybki dostęp do najnowszych i najpopularniejszych gier. Eksperci jednak kwestionują jej zachowanie – pasek narzędzi GoGameGo został zauważony podczas rozpowszechniania się w bundlach oraz zmiany ustawień Chrome'a bez zgody użytkownika. Po instalacji nie tylko umieszcza on pasek narzędzi, lecz także zmienia stronę startową oraz wyszukiwarkę na http://search.mysearch.com, dodatkowo umieszczając ciasteczka śledzące aktywność użytkownika.

Nazwa GoGameGo
Deweloper The Whiz Ltd
Klasyfikacja Porywcza przeglądarki, aplikacja potencjalnie niepożądana
Poziom zagrożenia Niski. Nie jest wirusem, lecz może zmieniać ustawienia przeglądarki i wyświetlać zwodnicze treści
Objawy Zainstalowany pasek narzędzi GoGameGo, MySearch jako domyślna wyszukiwarka, przekierowania na http://search.mysearch.com, http://gogamego.thewhizproducts.com, nadmierna liczba reklam
Dystrybucja Bundling
Sposoby usunięcia Automatyczna eliminacja z pomocą ReimageIntego z powodu mnogości plików niepożądanych

Choć narzędzie to nie jest złośliwe, ludzie szukają sposobów na usunięcie rzeczonego wirusa GoGameGo na wielu stronach poświęconych bezpieczeństwu oraz blogach. Program ten nigdy nie został zainstalowany celowo – nie posiada on tez odpowiedniej oficjalnej strony, poza Warunkami Użytkowania, do których ciężko przypadkowo uzyskać dostęp.

Użytkowników zwykle zwodzi się do pobrania tej aplikacji wraz z freewarem takim, jak zewnętrzne konwertery, menedżery pobierania i podobne. Po instalacji, Google Chrome zostaje przechwycony ustawiając pasek narzędzi GoGameGo, wyszukiwarkę MySearch oraz stronę http://search.mysearch.com. Skryta instalacja oraz zmiany ustawień bez zgody nie są jedynymi powodami, dla których zalecamy usunięcie GoGameGo. Aplikacja ta może także:

 • Wyświetlać zewnętrzne treści w formie wyskakujących okienek, banerów, linków w tekście itd.
 • Zmieniać wyniki wyszukiwania w sposób wyświetlający powiązane strony z pierwszeństwem.
 • Generować zwodnicze ankiety online bądź alarmy fałszywego wsparcia technicznego.
 • Stale przekierowywać na strony typu http://gogamego.thewhizproducts.com oferujące podobne produkty.
 • Instalować ciasteczka i zbierać dane wyszukiwania użytkownika.

Choć mniej doświadczeni użytkownicy komputerów mogą uznać tą aplikację za pożyteczną (wyświetla ona gry w kategoriach po prawej stronie Chrome'a – Gry dnia, najlepsze gry, nasze wybory, najpopularniejsze, najnowsze). Dostarczone linki mogą przekierowywać Cię na niepowiązane strony. Polityka Prywatności aplikacji mówi jednak o tym, że twórcy nie biorą odpowiedzialności za treści znajdujące się na stronie:

There are a number of places on the Site where you may click on a link to access other websites that do not operate under these Terms of uses, including third-party websites and even other websites operated by The Whiz, but which are governed by separate terms of Use, end-user license agreements and/or privacy policies.

Innymi słowy twórca nie bierze odpowiedzialności za kolekcjonowanie danych przez stronę trzecią. Istnieje przez to ryzyko ujawnienia stronom trzecim takich informacji, jak adres email, dane osobowe, lokalizacja bądź numer telefonu.

Wirus GoGameGo może okazać się zarówno intruzywny, jak i potencjalnie niebezpieczny. Celuje on w generowanie przychodu swoim twórcom oraz ich partnerom dzięki kierowanemu marketingowi. Przez to, może wyświetlać nadmierną liczbę reklam podczas przeglądania sieci oraz stale przekierowywać użytkownika na podejrzane domeny.

Przez to, nawet jeśli nie jest to wirus, dieviren.de nakłania ludzi, którzy zainstalowali aplikację do pobrania profesjonalnego programu anty-malware bądź do aktualizacji już działającego programu oraz pozbycia się wirusa GoGameGo bez żadnej zwłoki. Najlepszymi wyborami do tego są programy ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner oraz Malwarebytes.

Zrzut ekranu wirusa GoGameGoGoGameGo to podejrzana strona nowej karty bądź pasek narzędzi Google, który może zmieniać ustawienia przeglądarki oraz inicjować kampanie reklamowe

Niepożądane aplikacje polegają na freeware

Od ponad dekady, niepożądane programy takie, jak adware, rozpowszechniają się poprzez bundling i to raczej nie zmieni się w najbliższym czasie. Twórcy freeware'ów monetyzują swoje dzieła dodając podejrzane dodatki, paski narzędzi oraz inne dodatkowe komponenty.

Dlatego też, za każdym razem, gdy zdecydujesz się na instalację nowej aplikacji, upewnij się, że zainstalujesz zaufany program. Przed instalacją, sprawdź opinie na temat aplikacji i przejrzyj strone poświęcone cyberbezpieczeństwu, czy pożądana aplikacja nie znajduje się tam w bazie programów niepożądanych.
Poza tym, wybierz instalację Zaawansowaną, by rozpakować bundla. Zapoznaj się z treścią każdego punktu instalacji oraz odznacz wszystkie dodatkowe komponenty.

Naucz się, jak wyeliminować wirusa GoGameGo

GoGameGo nie jest godną zaufania nową kartą Google Chrome. Może ona inicjować różne modyfikacje przeglądarki, by promować podejrzane strony i czerpać przychody z reklam. Przez to, usilnie zalecamy całkowicie usunąć GoGameGo z systemu.

Proces usuwania GoGameGo składa się z dwóch części – eliminacji niepożądanej aplikacji oraz pozbycia się rozszerzeń. Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie z takimi programami, zalecamy automatyczny proces z pomocą programu antywirusowego, takiego jak ReimageIntego. Jeśli chcesz pozbyć się aplikacji ręcznie, skorzystaj z poniższej instrukcji:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania GoGameGo:

Usuń GoGameGo z rodziny systemu Windows

Jeśli preferujesz ręczną eliminację wirusa, poniższa instrukcja, jak pozbyć się GoGameGo z systemu Windows, przyjdzie Ci z pomocą:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj GoGameGo oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj GoGameGo lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń GoGameGo z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoGameGo czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń GoGameGo z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj GoGameGo oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania GoGameGo. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń GoGameGo z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to GoGameGo powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń GoGameGo z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz GoGameGo oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie GoGameGo. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń GoGameGo z Google Chrome

Ten konkretny pasek narzędzi atakuje użytkowników Google Chrome. Jeśli już zmienił stronę nowej karty i inne ustawienia przeglądarki, wyeliminuj program tak, jak wyjaśniono powyżej, a następnie przywróć przeglądarkę do poprzedniego stanu z pomocą resetu:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz GoGameGo oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie GoGameGo. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń GoGameGo z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj GoGameGo i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania GoGameGo. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się GoGameGo i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach