Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa unTabs extension (Poradnik usuwania) - Poradnik łatwego usuwania

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Powody dla których powinieneś usunąć rozszerzenie unTabs ze swojej przeglądarki

Rozszerzenie UnTabs jest zlosliwym obiektem przzegladarkowym , ktore to moze zainfekowac przegladarke Google Chrome i zainstalowac sie na niej bez twojego pozwolenia. Ze swojej strony pragniemy cie ostrzec przed tym ze rozszerzenie jest obecnie dostepne w sklepie Google Web Store, tak wiec powinienes uwazac na jego mozliwy dostep do twojego komputera. Istnieje bardzo wiele powodow dla ktorych apliackji powinienes unikac. Nie musisz nawet pobrac tego typu oprogramowania aby zauwayc negatywny odbior z jakim spotkala sie ta aplikacja wsrod uzytkownikow. Oprocz tego, tego typu zlosliwe rozszerzenie nie opiera sie na zwyklych sposobach dystrybucji, maja w sobie zawsze pierwiastek niestandardowego, nie do konca legalnego dzialania. Faktem jest ze aplikacja nalezy do grupy wirusow malware, ktore to wyswietlaja wyskakujace reklamy “Add Extension to Leave” celem zmuszenia uzytkownika do zainstalowania ich na swoim komputerze. Oprogramowanie jest w stanie przeniknac do komputera korzystajac z niestandardowych metod takich jak na przyklad bundling . W dalszej czesci artykulu postaramy sie przyblizyc metody rozpowszechniania zlosliwego oprogramowania, jednakze na poczatku chcemy pokazac ci w jaki sposob dziala ten wirus, jaki jest jego glowny cel i w jaki sposob mozesz go usunac ze swojego komputera.

Wirus UnTabs

UnTabs zostal przez nas zakwalifikowany jako potencjalnie niechciana aplikacja, a wlasciwie zlosliwe rozszerzenie ktore przenika do twojego komputera celem generowania zyskow dla swojego autora. Jak tylko raz zainstalujesz rozszerzenie na twoim komputerze tworzy ono wirtualna warstwe na twojej przegladarke i wykorzystuje ja do generowania reklam, banerow, interesujacych reklam, wyskakujacych obrazow i innych komponentow komercyjnych na stronach ktore uzytkownik odwiedza najczesciej majac nadzieje ze niektore go zaciekawia i po prostu na nie kliknie. Oczywiscie autor tego typu aplikacji bedzie chcial aby reklamy byly generowane z jak najwieksza intensywnoscia poniewaz istnieje wieksza szansa na przekierowanie uzytkownika na swoja strone i jej promowanie. Mowiac innymi slowy, uzytkownik zostanie zaangazowany calkiem nieswiadomie w klikanie na strone zlosliwego oprogramowania generujac tym samym zyski. Celem uzyskania lepszych rezultatow zlosliwe oprogramowanie moze takze sledzic to co przegladasz w sieci, moze nagrywac to czego szukasz, moze generowac wyjatkowo nachalne reklamy ktore az trudno ignorowac. Po jakims czasie mozesz miec wrecz wrazenie ze kazdy twoj krok online jest monitorowany i stara sie wrecz wyludzic od ciebie pieniadze. Z tego powodu polecamy ci usuniecie oprogramowania unTabs zanim twoj komputer zmieni sie na bilbord na reklamy. Powinienes szybko poradzic sobie ze zlosliwym oprogramowaniem wykorzystujac aplikacje takie jak na przyklad ReimageIntego.

Obraz wirusa UnTabsRozszerzenie UnTabs przenika do twojej przegladarki bez twojego pozwolenia. Nastepnie rozpoczyna generowanie duzej ilosci reklam, zaraz po kliknieciu generuje zyski dla swojego autora.

Oprogramowanie wykorzystuje “Add Extension to Leave” niejako zmuszając użytkownika do pobrania oprogramowania

Rozszerzenie unTabs atakuje przegladarke Google Chrome w procesie wymuszonej instalacji. Uzytkownicy regularnie przegladajacy tresci pornograiczne czy tez nielegalne moga zostac przekierowani na strone unTabs.com lub tez poproszeni o instalacje poprzez JavaScript “Add Extension to Leave”. Uzytkownicy dosc czesto staraja sie anulowac instalacj poprzez zaznaczenie niezgody na wyskakiwanie wiekszej ilosci okienek dialogowych ''Prevent this page from creating additional dialogs”. Jednakze nie zawsze to dziala. Jezeli mialbys wyjsc z tego typu zlosliwych stron i chronic sie przed instalacja oprogramowania unTabs to powinienes uruchomic manadzra zadan. Ponizej opiszemy ci wiecej szczegolow zwiazanych z ta metoda.

Sposoby usuwania rozszerzenia unTabs 

Usuwanie oprogramowania UnTabs mozesz wykonac manualnie lub tez automatycznie. metoda usuwania powinna zostac wybrana w zaleznosci od twoich doswiadczen z komputerem a takze wydajnosci twojego systemu. Naszym zdaniem nie owinienes starac sie usuwac oprogramowania takiego jak UnTabs samodzielnie jezeli nigdy wczesniej tego nie robiles. Wystarczy bowiem tylko przeskanowac twoje urzadzenie sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym, ktore to bedzie w stanie w calosci przeprowadzic proces usuwania zlosliwego oprogramowania. Oprocz tego niektore czesci usunietych plikow powinienes usunac manualnie. Powinienes usunac rozszerzenia z przegladarek internetowych i zresetowac ustawienia domyslne. Ponizej przedstawiamy poradnik ktory pomoze ci przejsc przez cala procedure.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa unTabs extension:

Usuń unTabs extension z rodziny systemu Windows

Jezeli uda ci sie ustalic ze oprogramowanie unTabs stara sie zainstalowac na twoim komputerze czy tez na twojej przegladarke to powinienes zamknac przegladarke Google Chrome poprzez wcisniecie kombinacji klawiszy CTRL+ALT+DEL celem uruchomienia manadzera zadan. Jak tylko otworzy sie okno wybierz procesy zwiazane z przegladarka Google Chrome i zakoncz je. Jezeli wirus postanowi przeniknac do twojego systemu to usun go manualnie korzystajac z poradnika ponizej:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj unTabs extension oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj unTabs extension lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń unTabs extension z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimunTabs extension czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń unTabs extension z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj unTabs extension oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania unTabs extension. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa unTabs extension z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to unTabs extension powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń unTabs extension z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz unTabs extension oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie unTabs extension. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń unTabs extension z Google Chrome

Powinienes zablokowac dostep tej aplikacji do przegladarki Google Chrome korzystajac z nastepujacego poradnika, upewnij sie ze wykonujesz wszystkie kroki we wlasciwej kolejnosci:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz unTabs extension oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie unTabs extension. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń unTabs extension z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj unTabs extension i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania unTabs extension. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-untabs-extension-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: unTabs extension virus