Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń wirusa Cleanserp.net (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus Cleanserp może być odpowiedzialny za niekończące się reklamy w Twojej przeglądarce

Obrzek przestawiający Cleanserp.net

Cleanserp.net to fałszywy silnik wyszukiwania reklamowany z pomocą rozszerzenia przygotowanego dla Google Chrome oraz Mozilli Firefox. Jednakże, ze względu na jego negatywne funkcje, jest określany jako porywacz przeglądarki. Zgodnie z najświeższymi raportami, to rozszerzenie może ukrywać się pod nazwą „CleanSerp” lub „QueryRouter”.

Obydwa należą do kategorii aplikacji potencjalnie niepożądanych(PUP). To skategoryzowanie nie wróży nic dobrego – szczególnie, jeśli zainfekowane przeglądarki zaczynają przekierowywać losowo na stronę hxxp://search.cleanserp.net/, ustawiać ten adres jako domyślna strona główna bądź nowej karty, czy też ustawiać ją jako domyślną wyszukiwarkę.

Opisany porywacz przeglądarki (rzeczone rozszerzenie) może wejść po cichu do systemu poprzez bundle oprogramowania, zmienić ustawienia przeglądarki internetowej, zmieniać wyniki wyszukiwania, wyświetlać intruzywne reklamy oraz zbierać informacje o użytkownikach. Rzeczony wirus Cleanserp nie jest złośliwą cyberinfekcję – może jednak zwiększyć szanse na wejście na strony prowadzone przez cyberprzestępców.

Może się to zdarzyć, gdy klikasz na zwodniczą reklamę online lub link znajdujący się w wynikach wyszukiwania. Główny problem jest jednak związany z beakiem możliwości łatwego usunięcia Cleanserp, czy też przestawienia domyślnej wyszukiwarki na taką, jaką chce użytkownik. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ta strona wyszukiwarki pojawia się za każdym razem, gdy użytkownik uruchomi Chrome'a lub Firefoksa, bądź też uruchomi w nich nową kartę.

Z tego powody, jeśli strona przeszkadza Ci już na początku, gdy uruchamiasz przeglądarkę, możesz przeskanować sprzęt z pomocą ReimageIntego i pozwolić temu programowi anty-malware na uwolnienie komputera od potencjalnie niechcianych aplikacji.

Design CCleanserpa przypomina Google. Posiada on szybki dostę do Gmaila i G+, pozwala też na wyszukiwania obrazów i wodeo. Design przypomina ponadto innego, niesławnego porywacza przeglądarki – wirusa Launchpage.org.

Niepokojące fakty o wyszukiwarce

Wyszukiwarka ta jest promowana jako narzędzie respektujące prywatność użytkownika; nie powinieneś dać się zwieść przez to hasło. Warunki uzytkowania mówią tylko o obowiązkach związanych z użytkownikiem. Tymczasem, obowiązki developera nie są nigdzie określone. W polityce prywatności Cleanserpa znajduje się zaś wpis mówiący o korzystaniu przez wyszukiwarkę z ciasteczek w celu zbierania i przechowywania następujących informacji o użytkowniku:

 1. Adresu IP;
 2. Wyszukiwanych wpisów;
 3. Historii przeglądania;
 4. Podobnych szczegółów związanych z przeglądaniem.

Poza tym, może też zbierać i przechowywać niektóre informacje osobiste jeśli zdecydujesz się na kontakt z twórcami poprzez email lub ujwnisz swoje imię w jakikolwiek inny sposób, na przykład, wyszukując go z pomocą tej strony. Co więcej, podejrzana wyszukiwarka może dostarczać dodatkowe reklamy.

Polityka Prywatności mówi też o tym, że zewnętrne ciasteczka mogą być dopuszczone do instalacji w przeglądarce. Z tego powodu nieznane sieci reklamowe mogą śledzić Twój każdy krok i wyświetlać reklamy bazując na zebranych danych.

Na koniec, pamiętaj że dokument mói o wykorzystaniu tych informacji do poprawy jakości usługi. Jednakże oznacza to w praktyce, że rto rozszerzenie przeglądarki będzie dostarczać kierowane reklamy. Problemem jest nie tylko nadmiar qyskakujących okienek, banerów oraz reklam ukrytych w tekście. Możesz też natrafić na zawartość sponsorowaną w wynikach wyszukiwarki.

Ilustracja wirusa Cleanserp.netCleanserp.net może zmieniać ustawienia przeglądarki i zmieniać ustawienia przeglądarek Chrome i Firefox

Głównym problem z CleanSerp jest jego zdolnośćć do przekierowywania ludzi na sponsorowane strony oraz obniżanie jakości przeglądania internetu w taki sposób. W rezultacie, możesz zostać zmuszony do przechodzenia przez niezwiązane witryny i lądować na niebezpiecznych stronach internetowych. W rzeczywistości, część reklam bądź linków może prowadzić do zwodniczych stron, na których możesz zostać nakłoniony do instalacji złośliwego oprogramowania, ujawnienia części danych o sobie lub infekcji malware.

Zalecamy unika takich problemów poprzez usunięcie CleanSerp. To jedyny sposób na pozbycie się możliwych zagrożeń i odzyskanie kontroli nad przeglądarkę. Ten porywacz głównie atakuje użytkowników w Niemczech – jeśli jesteś jednym z nich, zalecamy rzucenie okiem na stronę Dieviren.de.

Unikaj pospiesznej instalacji nowych programów, by unikać porywaczy przeglądarek

Tak jak wiele innych aplikacji potencjalnie niepożądanych, tak samo ta rozpowszechnia się w bundlach oprogramowania jako zawartość opcjonalna. Jeśli użytkownik zgodzi się na instalację aplikacji freeware lub shareware z ustawieniami „Szybkimi” lub „Zalecanymi”, daje też pośrednie przyzwolenie opcjonalnym aplikacjom na instalację w systemie bez swojej wiedzy.

Dzieje się to dlatego, że takie ustawienia instalacji nie informują o dodatkowych aplikacjach. By unikać porywaczy przeglądarek, użytkownicy muszą wybierać opcję instalacji „Zaawansowanej” lub „Użytkownika”. Jednakże, tylko klikanie przycisku „Dalej” tak szybko, jak to tylko możliwe, nie pozwoli Ci zapobiec porywaczom przeglądarki.

Monitorowanie procesu i odznaczenie wszystkich wstępnie potwierdzonych wpisów jest niezwykle ważne. Jeśli pominiesz ten krok, możesz się zdziwić liczbą niechcianych aplikacji zainstalowanych w komputerze.

Już teraz usuń Cleanserp.net z zainfekowanych przeglądarek

By usunąć wirusa Cleanserp z systemu, musisz odinstalować wszystkie rogramy i rozszerzenia przeglądarki, które zostały zainstalowane bez Twojej wiedzy. Nasz zespół przygotował szczegółową i ilustrowaną instrukcję, którą możesz znaleźć poniżej. Rzuć na nią okiem i – jeśli wszystko jest jasne – rozpocznij procedurę eliminacji porywacza.

Upewnij się, że skasujesz wszystkie elementy związane z porywaczem. Jeśli coś przegapisz, możesz nie być w stanie ustawić swojej strony głównej i będziesz musiał dalej znosić katusze ze strony niechcianych reklam. By uniknąć tego problemu, możesz skorzystać z automatycznej opcji usunięcia malware oraz uruchomić pełny skan systemu programem anty-malware/anty-spyware.

Nie zalecamy korzystać z instrukcji znalezionych w wyszukiwarce promowanej przez porywacza, ponieważ są niejasne oraz, delikatnie mówiąc, wprawiają w oszołomienie. Nie powinieneć marnować czasu na ich czytanie – wygląda na to, że tmta strona została stworzone tylko po to, by wodzić ofiary za nos i odbierać im nadzieję na usunięcie wirusa z ich przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Cleanserp.net:

Usuń Cleanserp.net z rodziny systemu Windows

By usunąć wirusa z Windowsa, skorzystaj z poniższej instrukcji. Upewnij się, że nie zostawisz jakichkolwiek elementów wirusa. Jeśli nie jesteć pewien, czy usunąłeś wszystkiw komponenty bądź też, czy ta strona wciąż pojawia się w przeglądarce, powinieneś skorzystać z opcji automatycznego usunięcia oraz przeskanować swój sprzęt programem anty-malware.

WAŻNE. Zapoznaj się z podanymi instrukcjami. Wielu użytkowników wie, jak wejść w Panel Sterowania i zwykle ignoruje resztę instrukcji. Poradnik, który przygotowaliśmy, wyjaśnia jak naprawić zainfekowane skróty przeglądarek – upewnij się, że czytasz instrukcję uważnie!

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Cleanserp.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Cleanserp.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Cleanserp.net z systemu Mac OS X

By naprawić Mac OS X, powinieneś też sprawdzić, czy w komputerze nie zainstalowały się żadne nieznane Tobie aplikacje. By tego dokonać, skorzystaj z poniższej instrukcji.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCleanserp.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Cleanserp.net z Internet Explorer (IE)

Aby usunąć tego porywacza z przeglądarki IE, zalecamy zastosowanie się do poniższego procesu eliminacji porywacza.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Cleanserp.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Cleanserp.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Cleanserp.net z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Cleanserp.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Cleanserp.net z Mozilla Firefox (FF)

Aby naprawić Firefoksa, powinieneś otworzyć i przejrzać listę rozszerzeń. Czy widzisz coś podejrzanego? Jeśli tak – skasuj wszelkie nieznane rozszerzenia, dodatki i narzędzia z Firefoksa. Sugerujemy sprawdzić rozszerzenie QueryRouter – jest ono powiązane z przekierowaniami. Po usuwaniu musisz zresetować przeglądarkę, by pozbyć się ciasteczek i innych rzeczy związanych z porywaczem. Wtedy dopiero będziesz mógł zamienić Search.Cleanserp na swoją preferowaną przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Cleanserp.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Cleanserp.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Cleanserp.net z Google Chrome

Jeśli chcesz usunąć Cleanserp z Chrome'a, powinieneś usunąć adres z ustawień strony głównej. To może być jednak za mało, by pozbyć się wirusa na dobre. Odinstaluj więc wszelkie nieznane rozszerzenia (takie, jak np. CleanSerp) i zresetuj Google Chrome. Poniższa instrukcja pokaże ci, jak tego dokonać.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Cleanserp.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Cleanserp.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Cleanserp.net z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Cleanserp.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Cleanserp.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Cleanserp.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach