Usuń wirusa Copyrightclaims.org (Poradnik łatwego usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Copyrightclaims.org

Czym jest Wirus Copyrightclaims.org?

Dlaczego widzę Copyrightclaims.org w moim Google Analytics?

Jeśli Copyrightclaims.org i podobne subdomeny pojawiają się w twoim Google Analytics, to powinieneś wiedzieć, że masz do czynienia ze spamem pojecającym. Takie ataki są znane również jako niewidzialne polecenia i roboty indeksujące. Niestety, ale wizyty tego i innych autorskich stron roszczeniowych nie mają nic wspólnego z ruchem na twojej stronie. Spamerzy polegają na tych atakach do przekierowania, jako że są właścicielami danej strony docelowej. W ten sposób starają się zwiększyć ruch uzytkowników na swoich stronach. Jednym z głównych problemów, które są spowodowane przez ataki spamem stron odsyłających Copyrightclaims.org jest to, że można się nabrać na odwiedzenie zainfekowanej strony. W chwili pisania tego tekstu, Copyright claims przekierowuje ludzi do o-o-8-o-o.com, AliExpress i podobnych miejscach, ale nie ma gwarancji, że nie zostaniesz przekierowany do prawdziwie złośliwej strony. W większości przypadków strony te nie mają nic wspólnego z tymi stronami atakującymi spamem. Ludzie, którzy powinni być obwiniani to spamerzy starający się zdobyć pieniądze z linków partnerskich.

Drugim powodem, dla którego należy zablokować spam polecający Copyrightclaims.org jest to, że zanieczyszcza dane Google Analytics. Gdy mamy do czynienia z takimi atakami, nie będziemy zdolni do uzyskania wiarygodnych wyników Google Analytics, ponieważ mogą szybko zmieniać te statystyki i spowodować poważny bałagan w wyszukiwanych hasłach, które są wykorzystywane przez użytkowników. Wreszcie, trzeba też dodać, że takie ataki mogą prowadzić twoją witrynę do problemów związanych z SEO i bezpieczeństwem, takich jak zwiększenie współczynnika odrzuceń, czasu ładowania strony i podobnych zagadnień. Aby uniknąć tych problemów związanych ze spamem polecającym Copyrightclaims.org, należy ją zablokować. Szczegółowy przewodnik, który można użyć do tego celu można znaleźć na następnej stronie tego postu.

W jaki sposób spamerzy uruchamiają ataki spamem polecającym Copyrightclaims.org referral?

Istnieje wiele subdomen, które mogą pojawić się w Google Analytics i przyciągnąć uwagę. Na przykład:

claim381811.copyrightclaims.org
claim42465581.copyrightclaims.org
claim57522260.copyrightclaims.org
claim45910938.copyrightclaims.org
claim44537612.copyrightclaims.org
claim60404118.copyrightclaims.org
claim28709263.copyrightclaims.org.

Każda z tych subdomen pojawi się, gdy spamer dokona fałszywej wizyty na stronie. Zwykle te wizyty są inicjowane przez boty, więc można zauważyć dziesiątki z nich w danych Google Analytics. Poprzez inicjowanie tych wizyt źli ludzie próbują nakłonić właścicieli witryn docelowych na odwiedzenie domeny roszczenia dotyczących praw autorskich, która jest używana do przekierowania ofiary do dodatkowego miejsca, które wypłaca prowizje partnerskie z tych wizyt. Brzmi podejrzanie, prawda? Nie martw się. Aby zatrzymać i usunąć spam polecający copyrightclaims.org z Google Analytics, zapoznaj się z przewodnikiem, który podany jest na następnej stronie tego postu.

Co powinienem zrobić by zablokować spam polecający copyrightclaims.org w Google Analytics?

Spam przekierowujący Copyrightclaims.org jest oczywiście aplikacją, która powinna być usunięta. W tym celu należy wykonać dokładnie kroki, które są podane poniżej. Pamiętaj, że kliknięcie na URL tej strony przekierowującej jest niebezpieczne, ponieważ może to prowadzić do zainfekowanej strony internetowej, która jest wykorzystywana do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. Jeśli już kliknąłeś w adres URL, który pojawił się w Google Analytics, przeskanuj komputer za pomocą FortectIntego lub Malwarebytes by upewnić się, że twój komputer jest wolny od szkodliwych plików.

W jaki sposób zablokować spam polecający Copyrightclaims.org w Google Analytics

Krok 1: Zablokuj spam polecający Copyrightclaims.org poprzez stworzenie filtra wykluczenia

  1. Otwórz swoje konto Google Analytics. Przejdź do Administrator Wszystkie filtry.
  2. Kliknij przycisk Dodaj Filtr i dodaj Copyrightclaims.org do nazwy filtra.
  3. Teraz wybierz niestandardowy w sekcji Typ filtra i ustaw źródło kampanii w polu Filtr. Na koniec należy dodać Copyrightclaims.org do wzorca filtru.
  4. Kliknij Zapisz by zapisać wprowadzone zmiany.

Krok 2: Zablokuj spam polecający Copyrightclaims.org używając pliku .htaccess.

  1. Znajdź plik .htaccess na swoim komputerze.
  2. Dodaj kod, który jest podany poniżej:

## SITE REFERRER BANNING
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Copyrightclaims.org [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Copyrightclaims.org
RewriteRule .* – [F]

Jeżeli nie wiesz jak odszukać plik .htaccess podążaj za następującymi krokami:

  1. Zaloguj się do cPanel i przejdź do sekcji Pliki. Tutaj, kliknij ikonę Menedżer plików.
  2. Zaznacz opcję Dokument root, wybierz nazwę domeny i kliknij przycisk Przejdź. Uwaga! Należy upewnić się, że zaznaczona jest opcja Pokaż ukryte pliki.
  3. Poczekaj na nową kartę lub okno i znajdź plik .htaccess. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Edytuj kod.
  4. Teraz musisz skopiować i wkleić kod, który jest podany powyżej i kliknąć przycisk Zapisz zmiany.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach