Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Copyrightclaims.org (Poradnik łatwego usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Dlaczego widzę Copyrightclaims.org w moim Google Analytics?

Jeśli Copyrightclaims.org i podobne subdomeny pojawiają się w twoim Google Analytics, to powinieneś wiedzieć, że masz do czynienia ze spamem pojecającym. Takie ataki są znane również jako niewidzialne polecenia i roboty indeksujące. Niestety, ale wizyty tego i innych autorskich stron roszczeniowych nie mają nic wspólnego z ruchem na twojej stronie. Spamerzy polegają na tych atakach do przekierowania, jako że są właścicielami danej strony docelowej. W ten sposób starają się zwiększyć ruch uzytkowników na swoich stronach. Jednym z głównych problemów, które są spowodowane przez ataki spamem stron odsyłających Copyrightclaims.org jest to, że można się nabrać na odwiedzenie zainfekowanej strony. W chwili pisania tego tekstu, Copyright claims przekierowuje ludzi do o-o-8-o-o.com, AliExpress i podobnych miejscach, ale nie ma gwarancji, że nie zostaniesz przekierowany do prawdziwie złośliwej strony. W większości przypadków strony te nie mają nic wspólnego z tymi stronami atakującymi spamem. Ludzie, którzy powinni być obwiniani to spamerzy starający się zdobyć pieniądze z linków partnerskich.

Drugim powodem, dla którego należy zablokować spam polecający Copyrightclaims.org jest to, że zanieczyszcza dane Google Analytics. Gdy mamy do czynienia z takimi atakami, nie będziemy zdolni do uzyskania wiarygodnych wyników Google Analytics, ponieważ mogą szybko zmieniać te statystyki i spowodować poważny bałagan w wyszukiwanych hasłach, które są wykorzystywane przez użytkowników. Wreszcie, trzeba też dodać, że takie ataki mogą prowadzić twoją witrynę do problemów związanych z SEO i bezpieczeństwem, takich jak zwiększenie współczynnika odrzuceń, czasu ładowania strony i podobnych zagadnień. Aby uniknąć tych problemów związanych ze spamem polecającym Copyrightclaims.org, należy ją zablokować. Szczegółowy przewodnik, który można użyć do tego celu można znaleźć na następnej stronie tego postu.

Copyrightclaims.org redirect virus

W jaki sposób spamerzy uruchamiają ataki spamem polecającym Copyrightclaims.org referral?

Istnieje wiele subdomen, które mogą pojawić się w Google Analytics i przyciągnąć uwagę. Na przykład:

claim381811.copyrightclaims.org
claim42465581.copyrightclaims.org
claim57522260.copyrightclaims.org
claim45910938.copyrightclaims.org
claim44537612.copyrightclaims.org
claim60404118.copyrightclaims.org
claim28709263.copyrightclaims.org.

Każda z tych subdomen pojawi się, gdy spamer dokona fałszywej wizyty na stronie. Zwykle te wizyty są inicjowane przez boty, więc można zauważyć dziesiątki z nich w danych Google Analytics. Poprzez inicjowanie tych wizyt źli ludzie próbują nakłonić właścicieli witryn docelowych na odwiedzenie domeny roszczenia dotyczących praw autorskich, która jest używana do przekierowania ofiary do dodatkowego miejsca, które wypłaca prowizje partnerskie z tych wizyt. Brzmi podejrzanie, prawda? Nie martw się. Aby zatrzymać i usunąć spam polecający copyrightclaims.org z Google Analytics, zapoznaj się z przewodnikiem, który podany jest na następnej stronie tego postu.

Co powinienem zrobić by zablokować spam polecający copyrightclaims.org w Google Analytics?

Spam przekierowujący Copyrightclaims.org jest oczywiście aplikacją, która powinna być usunięta. W tym celu należy wykonać dokładnie kroki, które są podane poniżej. Pamiętaj, że kliknięcie na URL tej strony przekierowującej jest niebezpieczne, ponieważ może to prowadzić do zainfekowanej strony internetowej, która jest wykorzystywana do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. Jeśli już kliknąłeś w adres URL, który pojawił się w Google Analytics, przeskanuj komputer za pomocą Reimage lub Malwarebytes Malwarebytes by upewnić się, że twój komputer jest wolny od szkodliwych plików.

W jaki sposób zablokować spam polecający Copyrightclaims.org w Google Analytics

Krok 1: Zablokuj spam polecający Copyrightclaims.org poprzez stworzenie filtra wykluczenia

  1. Otwórz swoje konto Google Analytics. Przejdź do Administrator Wszystkie filtry.
  2. Kliknij przycisk Dodaj Filtr i dodaj Copyrightclaims.org do nazwy filtra.
  3. Teraz wybierz niestandardowy w sekcji Typ filtra i ustaw źródło kampanii w polu Filtr. Na koniec należy dodać Copyrightclaims.org do wzorca filtru.
  4. Kliknij Zapisz by zapisać wprowadzone zmiany.

Krok 2: Zablokuj spam polecający Copyrightclaims.org używając pliku .htaccess.

  1. Znajdź plik .htaccess na swoim komputerze.
  2. Dodaj kod, który jest podany poniżej:

## SITE REFERRER BANNING
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Copyrightclaims.org [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Copyrightclaims.org
RewriteRule .* – [F]

Jeżeli nie wiesz jak odszukać plik .htaccess podążaj za następującymi krokami:

  1. Zaloguj się do cPanel i przejdź do sekcji Pliki. Tutaj, kliknij ikonę Menedżer plików.
  2. Zaznacz opcję Dokument root, wybierz nazwę domeny i kliknij przycisk Przejdź. Uwaga! Należy upewnić się, że zaznaczona jest opcja Pokaż ukryte pliki.
  3. Poczekaj na nową kartę lub okno i znajdź plik .htaccess. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Edytuj kod.
  4. Teraz musisz skopiować i wkleić kod, który jest podany powyżej i kliknąć przycisk Zapisz zmiany.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-copyrightclaims-org-virus.html

Poradniki w innych językach