Usuń wirusa AES-NI (Ostatnia aktualizacja, mar 2017) - Bonus: Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa AES-NI

Czym jest Wirus AES-NI?

Jak niebezpieczna jest aplikacja AES-NI ransomware?

AES-NI jest wirusem pochodzacym z tej samej rodziny co wirus AES256 ransomware. W przeciwienstwie do innych zlosliwych aplikacji wirusowych ta aplikacja nie lezy za kompleksem wirusow ktore to wysylaja zlosliwe maile do uzytkownikow komputerow i staraja sie wykradac personalne dane . W tym wypadku AES-IN korzystajac z algorytmy AES-256 stara sie szyfrowac pliki w formatach .doc, .jpg oraz mp4 i innych waznych formatach, nastepnie je szyfrowac i dodawac do nich rozszerzenie .aes256 . Nawet w sytuacji kiedy sytuacja wydaje sie bez wyjscia zawsze istnieje rozwiazanie. Po pierwsze upewnij sie prosze ze zdolales usunac oprogramowanie AES-NI. W tym celu dobrze bedzie jezeli zainstalujesz oprogramowanie FortectIntego. Jest to oprogramowanie antyszpiegujace ktore zostalo stworzone do walki z wirtualnymi infekcjami.

Jezeli nie specjalnie znasz sie na typach szyfrowania to wszystko co powinienes wiedziec to to ze AES korzysta z symetrycznego szyfrowania i antysymetrycznej metody RSA. Wirus moze wykorzystywac 128 lub tez 256 cykle celem szyfrowania plikow. Naturalnie rzecz biorac 256 bitowy algorytm generuje dluzsze cykle i jest bardziej wyszukany niz ten 128 bitowyc. W rezultacie wirus AES-NI generuje kluz szyfrowania, ktory przynajmniej w teorii jest nie do zlamania. Jednakze nie oznacza to ze powinienes pograzac sie w zalu i oplakiwac zgubienie swoich plikow. Zawsze masz szanse kontaktu autorami tego oprogramowania. W tym celu pozostawiono ci nastepujace adresy email: aes-ni@protonmail.com oraz aes-ni@tuta.io. Nawet jezeli kwota ktorej zadaja przestepcy wydje ci sie za wysoka pamietaj o tym ze masz do czynienia z cyber przestepcami. Wcale nie musza przesylac ci klucza deszyfrujacego nawet jezeli otrzymaja rządana przez siebie sume pieniedzy. Takie podejrzenia opieraja sie wylacznie na historii oprogramowania CryptoWall . Dlatego tez niemadrze jest miec nadzieje na to ze oszusci jednak dostarcza ci stracone pliki. Powinienes podjac stosowne dzialania dotyczace usuwania oprogramowania AES-NI. Obraz oprogramowania AES-NIAES-NI zawiera pliki na pulpicie twojego komputera z notką zatytułowaną ''YOUR FILES ARE ENCRYPTED''. Celem zwrocenia na siebie swojej uwagi i zmuszenia uzytkownikow do dokonania platnosci i niekorzystanie z narzedzie do deszyfrowania plików.

Metody dystrybucji i ochrona

Wirus zdolal przeniknac na rynek calkiem niedawno i jest podejrzany o wykorzystywanie popularnej drogi rozpowszechniania, stosowanej przez inne podobne aplikacje. Wirus AES-NI moze przeniknac do ofiary poprzez wiadomosci spam. Wykorzystujac swoje podejrzane techniki o ktorych juz mowilismy (tendencja hakerow do pokazywania falszywych raportow zwiazanych z podatkami) to ciagle rosnie liczba infekcji tego typu wirusem. Dodatkowo nalezy uwazac na infekcje jakie moze generowac AES-NI jezeli otrzymasz wiadomosc email od Office of Personnel Management (OPM). Ze wzgledu na to ze Locky ransomware preferuje ukrywanie się pod nazwa instytucji to moze byc to nowy trend dla wiekszosci aplikacji dostepnych na rynku. Mowiac ogolnie, wiadomosci email czesto zawieraja zainfekowane zalazniki ktore zawieraja bardzo wiele bledow czy to stylistycznych czy to gramatycznych. Sa one widoczne nawet w wiadomosciach rzekomo pochodzacych z oficjalnych zrodel. Brak obecnosci specyficznych kodow czy tez numerow PIN moze wzbudzac twoja czujnosc . Dodatkowo powinienes uwazac na trojany i inne programy crypto-malware. Narzedzia do ochrony twoich aplikacji dzialaja jak tarcza przeciwko takim zagrozeniom.

Walka z wirusem AES NI

Jak tylko zauwazysz ze wszystkie twoje pliki zostaly zaszyfowane to nie czekaj zbyt dlugo z usuwaniem oprogramowania AES-NI. Skorzystaj do tego z pomocy FortectIntego lub tez Malwarebytes celem skutecznego zwalczenia zlosliwych aplikacji. Zauwaz ze samo usuniecie zlosliwych plikow z pewnoscia nie pomoze ci odszyfrowac tych juz zaszyfrowanych. Z tego powodu mozesz potrzebowac alternatywnej metody walki z tego typu oprogramowaniem. Najnowsze wersje systemu Windows sa w stanie niemalze automatycznie dokonac aktualizacji twojego oprogramowania. Jednakze zainicjowanie wykonywania kopii zapasowych juz musi zostac manualnie zainicjowane. Mowiac ogolnie tego typu aktywnosc powinnienes wykonac jezeli nie chcesz w przyszlosci walczyc z oprogramowaniem takim jak . Nawet jezeli nie posiadasz dodatkowych kopii nasze dalsze rady moga stanowic dla ciebie rade. Upewnij sie ze usunales wirusa AES-NI i przejdz do nastepujacych krokow:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa AES-NI

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie AES-NI z twojego komputera moze sie okazac ze blokuje ono twoj program antyszpiegujacy. Aby przejsc przez ten problem po prostu zresetuj swoj komputer do trybu awaryjnego.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń AES-NI korzystająć z System Restore

Jezeli opcja trybu awaryjnego nie pomaga mozesz skorzystac z opcji przywracania systemu.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem AES-NI. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie AES-NI

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania AES-NI z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez AES-NI mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro jest rozwiazaniem po ktore mozesz siegnac celem przywrocenia swojego systemu

Jezeli nie posiadasz zadnych kopii zapasowych twoih zaszyfrowanych plikow postaraj sie skorzystac z tej aplikacji celem odzyskania swoich plikow. Jest to praktyczna aplikacja ktora posluzy ci jezeli nie bedziesz w stanie odzyskac swoich plikow, pomoze ci ona je odnalezc.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu AES-NI.
 • Przywróć je

Korzystajac z mozliwosci przywracania systemu celem przywrocenia zaszyfrowanych plikow przez AES-NI

Jezeli opcja przywracania systemu zostala wlaczona na twoim komputerze zanim przedostal sie na niego plik AES-NI to mozesz z powodzeniem wykonac nastepujace ruchy:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Zyski wynikające z korzystania z Shadow Explorer

Rzadko, proces szyfrowania plikow moze zakazac ci dostepu do kopii woluminów. W tym wypadku istnieje mala szansa na to ze AES-NI bedzie w stanie je usunac. Program tworzy kopie zainfekowanych plikow nawiazujac do wzorca z shadow volume

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Oficjalne narzedzie do desyzfrowania plikow AES-NI nie jest jeszcze dostepne

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed AES-NI i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach