Usuń wirusa .Aes_ni_0day (Poradnik usuwania wirusów) - Zawiera Instrukcje Odzyskiwania

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Ransomware

Instrukcja usuwania wirusa .Aes_ni_0day

Czym jest Wirus dodający rozszerzenie .Aes_ni_0day?

Plik wirusa .Aes_ni_0day pojawia się jako nowa wersje wirusa AES-NI

Wirus .Aes_ni_0day jest nowym wariantem starej juz pozycji jaka jest AES-NI ransomware. Jest to specjalna wersja wirusa o nazwie NSA EXPLOIT EDITION. Jednakze zachowuje sie podobnie do oryginalnej wersji wirusa. Celem tego oprogramowania jest szyfrowanie danych, dokumentow, plikow audio, wideo a takze obrazow korzystajac z szyfrowania AES-256, który to został zaszyfrowany z pomocą RSA-2048. W notce oprogramowania nazwanej „!!! READ THIS – IMPORTANT !!!.txt“ autorzy oprogramowanai informuja w jaki sposob ofiary moga odblokować pliki z rozszerzeniem .Aes_ni_0day. Ludzie powinni skontaktować się z cyber przestępcami poprzez adres email i czekać na instrukcje dotyczące otrzymania specjcalnego klucza do odzyskania danych. Tego typu scenariusz jest całkiem przewidywalny – cyber przestepcy poprosza o przelanie bitcoinow na ich konto. Jednakze zamiast placic przestepcom ofiary powinny sie skupic na usuwaniu oprogramowania .Aes_ni_0day. Cyber przestepcy moga nawet nie podac bezpiecznego i dzialajacego klucza. Oprocz tego moga poprosic o wiecej pieniedzy i straszyc ludzi usunieciem ich plików. Oprogramowanie ransomware jest na tyle złośliwe ze powinienes je usunac ze swojego narzędzia korzystając ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak na przykład ReimageIntego.

Notka generowana przez wirusa .Aes_ni_0day

Wirus .Aes_ni_0day file atakuje komputery korzystając z przeróżnych technik rozpowszechniania. Zaraz po przeniknięciu złośliwego oprogramowania i jego komponentów wirus instalujesz się w lokalizacji %System Drive%, %AppData% lub tez %Windows%. Nastepnie modyfikuje ustawienia rejestru tak aby uruchamiac wirusa wraz z systemem, dodatkowo umieszcza złośliwy kod w procesie svchost.exe oraz usuwania kopie woluminów. Dodatkowo oprogramowania posiada jedna unikalną właściwość. Jak tylko dostanie się do komputera to sprawdza czy komputer nalezy do krajów z byłego bloku wschodniego czy tez nie. Jezeli tak, plik samoczynnie sie usuwa. W przeciwnym razie zaraz po ataku uzytkownik powinien samodzielnie usunac oprogramowanie .Aes_ni_0day. Mimo tego ze usuniecie oprogramowania nie odda ci dostepu do twoich zaszyfrowanych plikow to ten krok jest kluczowy jezeli chcesz chronic swoj komputer oraz twoje personalne dane przed cyber przestepcami. Jak tylko wirus zostanie usuniety powinienes odzyskac utracone pliki z kopii zapasowej lub tez skorzystac z metod alternatywnych.

Metody dystrybucji tego oprogramowania

Wirus .Aes_ni_0day moze przeniknac do komputera w formie zlosliwego oprogramowania, exploitow, sciagnietych plikow i wielu innych aplikacji. Jednakze podobnie jak inne wirusy, które to moga szyfrowac pliki, tego typu oprogramowania jest dosc czesto rozpowszechniane poprzez wiadomosci email. Przestepcy dosc czesto rozpowszechniaja zlosliwe wiadomosci email, w których to informują o roznych problemach i koniecznsoi otwarcia zainfekowanego pliku. Tego typu oprogramowanie wyglada jak plik oprogramowania Microsoft Office czy tez dokument PDF; , jednakze moze wystepowac takze w formie skryptu VBS, JavaScript czy tez innego pliku wykonywalnego. Z tego powodu jak tylko uzytkownik kliknie na złośliwy załącznik to oprogramowanie .Aes_ni_0day niemalze natychmiast przenika do komputera i rozpoczyna niszczaca aktywnosc. Co wiecej tego typu oprogramowanie moze starac sie udawac przed toba sprawdzone oprogramowanie, moze oczekiwac aktualizaji i inncyh waznych programow czy tez plikow ktore mozesz pobrac z roznych zrodel online takich jak Torrenty, siec P2P czy tez domeny dzielące się plikami. Dodatkowo tego typu cyber infekcja moze wykorzystywac luki w ochronie komputera i uruchamiac ataki z poziomu exploitow. Obecna wersja oprogramowania moze wykorzystywac exploity Shadow Brokers

Obraz wirusa dodającego rozszerzenie .Aes_ni_0day.Aes_ni_0day - nowa wersja wirusa AES-NI

Instrukcje usuwania .Aes_ni_0day

Celem usunięcia oprogramowania .Aes_ni_0day powinienes posluzy sie sprawdzonym oprogramowaniem malware, który w skuteczny sposob pozwoli pozbyc sie wszelkiego niechcianego oprogramowania. Jak juz tlumaczylismy, oprogramowanie malware moze umieszczac zlosliwy kod w sprawdzonym procesie a nastepnie zmieniac ustawienia rejestru, z tego powodu manualne usuniecie oprogramowania jest prawie ze niemozliwe. Tylko profesjonalne narzedzie do ochrony komputera jest w stanie skutecznie usunac zlosliwe oprogramowanie z twojego komputera. Ze swojej strony polecamy skorzystanie z aplikacji ReimageIntego, Malwarebytes lub tez SpyHunter 5Combo Cleaner. Zanim zainstalujesz tego typu narzędzia powinienes zresetowac swoj komputer do trybu awaryjnego. Niestety, oprogramowanie .Aes_ni_0day, nawet po usunieciu nie przywroci ci twoich plikow. W tym celu powinienes wykorzystac dodatkowe narzedzia. Ponizej znajdziesz liste porad w jaki sposob mozesz odzyskac swoje pliki.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .Aes_ni_0day

Usuń .Aes_ni_0day korzystająć z Safe Mode with Networking

Jezeli hcesz przeprowadzic automatyczne usuwanie złośliwego oprogramowania to powinienes zresetowac swoje urzadzenie do trybu awaryjnego. Nastepnie przeprowadzic aktualizacje i pelny skan systeu z pomoca sprawdzonego oprogramowania – najlepiej czynnosc wykonac kilkukrotnie.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .Aes_ni_0day

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .Aes_ni_0day.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .Aes_ni_0day korzystająć z System Restore

Opcja przywracania systemu takze moze ci pomoc zneutralizowac wirusa .Aes_ni_0day i przeprowadzic automatyznie usuwanie złośliwego oprogramowania.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .Aes_ni_0day. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .Aes_ni_0day

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania .Aes_ni_0day z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Zaraz po usunięciu wirusa, mozesz skorzystac z opcji przywracania swoich danych z kopii zapasowej i przywrocic wszystkie pliki. Jezeli nie posiadasz kopii zapasowej prosze skorzystac z innych metod. Nie jestesmy w stanie zagwarantowac 100% sukcesu; jednakze nie masz właściwie nic do stracenia.

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez .Aes_ni_0day mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Oprogramowanie Data Recovery Pro moze pomoc ci odzyskac pliki zaszyfrowane z pomoca .Aes_ni_0day automatycznie

Z pomoca oprogramowania Data Reovery Pro mozesz przywrocic wszelkie zaszyfrowane pliki. Skorzystaj z kroków ponizej

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu .Aes_ni_0day.
 • Przywróć je

Opcja przywracania systemu Windows z pewnoscia pozwoli ci na dostep do poprzednich wersji oprogramowania a takze zaszyfrowanych plikow

Jezeli juz wczesniej wlaczyles opcje przywracania systemu to znaczy przed atakami wirusa .Aes_ni_0day to mozesz wrocic do czasow sprzed infekcji i skopiowa indywidualne pliki. Tego typu metoda jest wysoce efektywna i przydatna jezeli potrzebujesz odzyskac tylko kilka plików.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Narzędzie deszyfrujące pliki zaszyfrowane przez .Aes_ni_0day nie jest jeszcze dostępne

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .Aes_ni_0day i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach