Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Adobe Flash Player is out of date (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Okienko “Adobe Flash Player is out of date” może sprawić, że zainstalujesz malware na komputerze

Przykłady oszustwa Adobe Flash Player is out of date

“Adobe Flash Player is out of date” to fałszywe wyskakujące okienko dostarczane przez przechwyconą stronę internetową, którego celem jest nakłanianie ludzi do instalacji złośliwej bądź potencjalnie niepożądanej aplikacji. Przekierowania na tą stronę zaczynają się zwykle po instalacji programu adware. Użytkownikom mówi się jednak, by trzymali się z daleka od takich wyskakujących okienek – mogą one zawierać malware.

Istnieje wiele wersji wirusa “Adobe Flash Player is out of date” dostarczające nieco inne wiadomości zalecające aktualizację oprogramowania. Ich cel jest jednak ten sam – przekonanie ludzi, by ci pobrali fałszywą aktualizację. Wiadomość wyświetlana przez wirusa może wyglądać tak:

“Adobe Flash Player” is out of date!

The version of “Adobe Flash Player” on your system does not include the latest security updates and has been blocked. To continue using “Adobe Flash Player”, download an updated version.

bądź tak:

Adobe Flash Player Update
Install Adobe Flash Player and enjoy the largest database for:
Music Albums with user-friendly interface
All Song Formats with easy access
Videos Library leading video codec library

albo tak:

Latest version of Adobe Flash Player is required to encode and/or decode (Play) audio files in high quality. –
Click here to update for latest version.
Software update

Żadna jednak z informacji powiązanych z “Adobe Flash Player is out of date” nie jest prawdziwa. Jeśli klikniesz na przycisk “Install”, “Download” lub “Update”, pobierzesz i zainstalujesz w komputerze złośliwą aplikację. Eksperci przypominają, że takie oszustwa przyczyniły się już do rozpowszechniania ransomware'a Bad Rabbit, malware'ów na Maca oraz wielu innych cyberzagrożeń. Powinieneś więc zachować ostrożność.

Fałszywe aktualizacje mogą być problemem, jeśli odwiedzasz bardzo podejrzane strony, takie jak nielegalne serwisy streamingowe, strony przeznaczone dla dorosłych, hazardowe i podobne. Jeśli jednak fałszywa informacja o aktualizacji Flash Playera pojawia się regularnie, powinieneś przyjrzeć się programom zainstalowanym w systemie.

Możesz podejrzewać, że adware odpowiedzialny za “Adobe Flash Player is out of date” znajduje się w systemie, jeśli zauważysz następujące problemy:

 • banery i reklamy na każdej odwiedzanej przez Ciebie stronie;
 • wyskakujące okienka promujące pobranie różnych aplikacji lub fałszywych aktualizacji;
 • zamiana losowego tekstu na portalach informacyjnych i innych stronach w hiperłącza;
 • przekierowania na podejrzane lub niebezpieczne strony;
 • instalacja zewnętrznych dodatków, rozszerzeń lub pasków narzędzi.

Specjaliści z dieviren.de informują też, że ów cyberzagrożenie może też śledzić informacje na temat użytkownika. Przykładowo, historię przeglądania, wyszukiwane hasła, pobrane pliki i podobne dane. Te zaś mogą być nie tylko wykorzystane do celów marketingowych – mogą też zostać udostępnione lub sprzedane stronom trzecim. Dlatego właśnie usunięcie “Adobe Flash Player is out of date” może przyczynić się do zapobiegnięcia problemom związanym z prywatnością.

Aby usunąć wirusa “Adobe Flash Player is out of date” z systemu, zalecamy skorzystać z ReimageIntego. Zaktualizowane oprogramowanie może szybko wykryć i wyeliminować wszystkie cyberzagrożenia znajdujące się w urządzeniu.

Wyskakujące okienka Adobe Flash Player is out of date"Adobe Flash Player is out of date" to fałszywe okienko wykorzystywane do rozpowszechniania malware

Adware odpowiedzialny za fałszywe aktualizacje podróżuje w bundlach oprogramowania

Bundle oprogramowania są pierwotną formą dystrybucji potencjalnie niepożądanych aplikacji. Pozwalają one na dodawanie adware'ów do paczek programów freeware lub shareware. Takie bundle  zwykle są nazwane nazwą jednego z prograów i nie informują o dołączonych do paczki dodatkowych aplikacjach.

Zalecamy instalację nowego oprogramowania z pomocą ustawień Zaawansowanych bądź Własnych, by mieć możliwość odznaczenia sugerowanych darmowych aplikacji. Po wykonaniu tego możesz już na spokojnie dokończyć instalację.

Pamiętaj, że instalacja Szybka i Zalecana nie posiadają takiej funkcji. W efekcie, wszystkie niepożądane aplikacje znajdujące się w bundlu są domyślnie instalowane.

Pozbądź się wirusa “Adobe Flash Player is out of date”

Wirus wiadomości „Adobe Flash Player is out of date”  jest łatwy w usunięciu. Musisz tylko znaleźć i odinstalować program odpowiedzialny za wyświetlanie tych fałszywych informacji o aktualizacjach. Bazując na umiejętnościach związanych z komputerem, możesz to zrobić samemu bądź wykorzystać do tego celu program anty-malware.

Jeśli chcesz usunąć “Adobe Flash Player is out of date” ręcznie, możesz znaleźć naszą poręczną instrukcję na dole strony. Pomoże ona w badaniu systemu, deinstalacji podejrzanych programów i rozszerzeń oraz resecie każdej z używanych przeglądarek.

Jeśli jednak ten sposób na „Adobe Flash Player is out of date” wydaje się skomplikowany bądź czasożerny, skorzystaj z drugiej opcji. Aby wyeliminować adware automatycznie musisz przeskanować system zaktualizowanym programem anty-malware bądź anty-spyware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Adobe Flash Player is out of date:

Usuń Adobe Flash Player is out of date z rodziny systemu Windows

Poniższe instrukcje przeprowadzą Cię przez proces ręcznego usuwania adware. Z uwagą wykonaj każdy z kroków – w przeciwnym wypadku możesz przeozyć niektóre pliki powiązane z niepożądaną aplikacją, a przez to zwodnicze ostrzeżenia mogą się dalej wyświetlać.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Adobe Flash Player is out of date oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Adobe Flash Player is out of date lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Adobe Flash Player is out of date z systemu Mac OS X

Aby pozbyć się fałszywych aktualizacji Flash Playera, musisz rozejrzeć się w poszukiwaniu adware na systemie Mac OS X. By tego dokonać, wykonaj następujące kroki:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdobe Flash Player is out of date czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Adobe Flash Player is out of date z Internet Explorer (IE)

Aby powstrzymać fałszywe aktualizacje Flash'a, musisz odinstalować podejrzane dodatki oraz zresetować Internet Explorera.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Adobe Flash Player is out of date oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Adobe Flash Player is out of date. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Adobe Flash Player is out of date z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Adobe Flash Player is out of date powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Adobe Flash Player is out of date z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tych kroków, aby usunąć wirusa „Adobe Flash Player is out of date” z Mozilli Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Adobe Flash Player is out of date oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Adobe Flash Player is out of date. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Adobe Flash Player is out of date z Google Chrome

Ta instrukcja wyjaśni, jak pozbyć się reklam typu „Adobe Flash Player is out of date” z Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Adobe Flash Player is out of date oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Adobe Flash Player is out of date. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Adobe Flash Player is out of date z Safari

Po ataku adware'a, skorzystaj z tej instrukcji, aby naprawić Safari:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Adobe Flash Player is out of date i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Adobe Flash Player is out of date. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-adobe-flash-player-is-out-of-date-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Adobe Flash Player is out of date virus