Skala niebezpieczeństwa:  
  (45/100)

Win32.CoinMiner. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - -   CoinMiner | Rodzaj: Malware

Wirus CoinMiner nadal działa

The image illustrating Win32.CoinMiner

Wirus CoinMiner działa jako komenda umożliwiająca kopanie bitcoinów na komputerach użytkowników. Program sam w sobie nie jest szkodliwy. Może być jednak za taki uznawany, gdyż zwykle dostaje się do urządzenia bez zgody użytkownika bądź pod przykrywką innej aplikacji. Coin Miner krąży po sieci od 2011 roku.

Na szczęście, można wykryć CoinMinera z pomocą większości aplikacji ochronnych, wliczając w to Windows Defendera. Zazwyczaj, jest on zgłaszany jako trojan:win32/coinminer!bit lub win32/coinminer!bit. Jeśli ten malware infiltruje twój system operacyjny, powinien zostać zablokowany w mgnieniu oka. Jeśli jednak chcesz sprawdzić system w poszukiwaniu tego problemu i mieć pewność, że nie ukrywa się on na Twoim komputerze, możesz polegać na zewnętrznych aplikacjach – takich, jak Reimage bądź Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security – zdolnych do wsparcia przeciwko usunięciu CoinMovera.

Od momentu pojawienia się jego orginalnej wersji, malware występował w kilku różnych wersjach. Oto kilka z nich: 

  • Win32/CoinMiner.EE
  • Win32/CoinMiner.DV
  • Win32/CoinMiner.BB

Kopacz ten może też uruchomić komendę cgminer.exe na Twoim systemie. Choć program nie pozostawia żadnych widocznych oznak w systemie, możesz wyczuć jego działanie, gdy komputer zaczyna działać poniżej swoich możliwości. Programy systemowe mogą zacząć spowalniać bądź też całkowicie się zawiesić. Możesz też wykryć proces CoinMinera w Menedżerze Zadań, który zasem może wykorzystywać nawet więcej, niż 40% zasobów procesora.

Spowolnienie systemu jest jednym z głównych problemów powiązanych z kopaczami kryptowaluty. By przywrócić funkcjonalność komputera do poprzedniego stanu, będziesz musiał usunąć CoinMinera bez marnowania zasobów systemowych. Jeśli jesteś zainteresowany, jak to zrobić na Windowsie, kontynuuj czytanie.

Kopacze – pod przykrywką rozszerzeń przeglądarki

Kopanie kryptowaluty jest nowym trendem wśród twórców malware. Odkryte pluginy w sklepie Chrome Web czy aplikacje  (w Google Play oraz Apple Store) tylko to potwierdzają. Na szczęście, możesz odrzucić programy tego typu poprzez wykorzystywanie anty-kopiących dodatków do przeglądarki. Wybierz jednak mądrze przed instalacją. 

Co więcej, jeśli aktualizujesz swojego antywirusa, także będziesz w stanie zablokować taką infekcję. Odkąd część hakerów skupiło się na kopaczach kryptowaluty zamiast na typowym malware, błędem może być zignorowanie informacji, że takie programy mogą pojawić się wraz z ransomware, by jeszcze mocniej podnieść przychód oszustów.

Z tego powodu, warto mieć uaktualniony system. Dodatkowo, zwracaj uwagę na miejsce, z którego pobierasz nowe aplikacje. Zauważ, że darmowe narzędzie do edycji dźwięku, odtwarzacze video czy konwertery plików często przenoszą niechciane dodatki w instalacji „Zalecanej”, a czasem też i w instalacji „Własnej”. Zbadaj kroki instalatora przed kliknięciem na przycisk „Instaluj”.

Kroki eliminacji Win32.CoinMiner

Zaktualizowany antywirus zablokuje zagrożenie zanim zdąży ono się zagnieździć w systemie. Według niektórych uzytkowników, Windows Defender oraz inne programy nie pomogły im usunąć CoinMinera. W takim wypadku możesz przeskanować urządzenie programem do eliminacji malware.

Jeśli kopacz kryptowaluty dostał się do systemu wraz z innym trojanem, zrestartuj komputer w Trybie Awaryjnym i przeskanuj komputer antywirusem oraz programem do eliminacji malware. Możesz powtórzyć ten proces także w normalnym trybie – powinien on ukończyć proces usuwania CoinMinera.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Win32.CoinMiner zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Win32.CoinMiner. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Win32.CoinMiner (2018-01-23)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Win32.CoinMiner (2018-01-23)

Win32.CoinMiner ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
%TEMP%bitcoin-miner.exe

Skasuj pliki:
%TEMP%bitcoin-miner.exe

%TEMP%taskmgr.exe

%TEMP%svchost.exe

Skasuj katalogi:
%WINDIR%ufa

%WINDIR%rpcminer

%WINDIR%phoenix

%APPDATA%WhileIdle

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-win32-coinminer.html

Poradniki w innych językach