Usuń Win32.CoinMiner (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, sty 2018

Instrukcja usuwania Win32.CoinMiner

Czym jest Win32.CoinMiner?

Wirus CoinMiner nadal działa

Przedstawienie Win32.CoinMiner

Wirus CoinMiner działa jako komenda umożliwiająca kopanie bitcoinów na komputerach użytkowników. Program sam w sobie nie jest szkodliwy. Może być jednak za taki uznawany, gdyż zwykle dostaje się do urządzenia bez zgody użytkownika bądź pod przykrywką innej aplikacji. Coin Miner krąży po sieci od 2011 roku.

Na szczęście, można wykryć CoinMinera z pomocą większości aplikacji ochronnych, wliczając w to Windows Defendera. Zazwyczaj, jest on zgłaszany jako trojan:win32/coinminer!bit lub win32/coinminer!bit. Jeśli ten malware infiltruje twój system operacyjny, powinien zostać zablokowany w mgnieniu oka. Jeśli jednak chcesz sprawdzić system w poszukiwaniu tego problemu i mieć pewność, że nie ukrywa się on na Twoim komputerze, możesz polegać na zewnętrznych aplikacjach – takich, jak FortectIntego bądź Malwarebytes – zdolnych do wsparcia przeciwko usunięciu CoinMovera.

Od momentu pojawienia się jego orginalnej wersji, malware występował w kilku różnych wersjach. Oto kilka z nich:

  • Win32/CoinMiner.EE
  • Win32/CoinMiner.DV
  • Win32/CoinMiner.BB

Kopacz ten może też uruchomić komendę cgminer.exe na Twoim systemie. Choć program nie pozostawia żadnych widocznych oznak w systemie, możesz wyczuć jego działanie, gdy komputer zaczyna działać poniżej swoich możliwości. Programy systemowe mogą zacząć spowalniać bądź też całkowicie się zawiesić. Możesz też wykryć proces CoinMinera w Menedżerze Zadań, który zasem może wykorzystywać nawet więcej, niż 40% zasobów procesora.

Spowolnienie systemu jest jednym z głównych problemów powiązanych z kopaczami kryptowaluty. By przywrócić funkcjonalność komputera do poprzedniego stanu, będziesz musiał usunąć CoinMinera bez marnowania zasobów systemowych. Jeśli jesteś zainteresowany, jak to zrobić na Windowsie, kontynuuj czytanie.

Kopacze – pod przykrywką rozszerzeń przeglądarki

Kopanie kryptowaluty jest nowym trendem wśród twórców malware. Odkryte pluginy w sklepie Chrome Web czy aplikacje (w Google Play oraz Apple Store) tylko to potwierdzają. Na szczęście, możesz odrzucić programy tego typu poprzez wykorzystywanie anty-kopiących dodatków do przeglądarki. Wybierz jednak mądrze przed instalacją.

Co więcej, jeśli aktualizujesz swojego antywirusa, także będziesz w stanie zablokować taką infekcję. Odkąd część hakerów skupiło się na kopaczach kryptowaluty zamiast na typowym malware, błędem może być zignorowanie informacji, że takie programy mogą pojawić się wraz z ransomware, by jeszcze mocniej podnieść przychód oszustów.

Z tego powodu, warto mieć uaktualniony system. Dodatkowo, zwracaj uwagę na miejsce, z którego pobierasz nowe aplikacje. Zauważ, że darmowe narzędzie do edycji dźwięku, odtwarzacze video czy konwertery plików często przenoszą niechciane dodatki w instalacji „Zalecanej”, a czasem też i w instalacji „Własnej”. Zbadaj kroki instalatora przed kliknięciem na przycisk „Instaluj”.

Wykorzystanie zasobów komputera przez Win32.CoinMinerObecność Win32.CoinMiner bezpośrednio wpływa na wydajność komputera.

Kroki eliminacji Win32.CoinMiner

Zaktualizowany antywirus zablokuje zagrożenie zanim zdąży ono się zagnieździć w systemie. Według niektórych uzytkowników, Windows Defender oraz inne programy nie pomogły im usunąć CoinMinera. W takim wypadku możesz przeskanować urządzenie programem do eliminacji malware.

Jeśli kopacz kryptowaluty dostał się do systemu wraz z innym trojanem, zrestartuj komputer w Trybie Awaryjnym i przeskanuj komputer antywirusem oraz programem do eliminacji malware. Możesz powtórzyć ten proces także w normalnym trybie – powinien on ukończyć proces usuwania CoinMinera.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach