Usuń wirusa White Screen

Instrukcja usuwania wirusa White Screen

Czym jest White Screen virus?

White Screen w przełożeniu na język polski oznacza biały ekran, jest to nazwa wyjątkowo niebezpiecznego wirusa który jest w stanie zablokować komputer aby dostać się na pulpit komputera. Ten fałszywy alarm powoduje ukrycie wszystkich ikon pulpitu, niepokazywanie ikon na pasku menu. Zamiast tego naszym oczom ukazuje się komunikat o naruszeniu autorytetu Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego, USA, Kanady albo innego kraju, zależy od wersji wirusa. W dodatku wirus pokazuje adres komputera IP i mówi, że jego właściciel jest zobowiązany do zapłaty grzywny za przekroczenie prawa. Jeżeli nie zrobi tego w ciągu 48h wirus straszy nawet pobytem w zakładzie karnym. Nigdy nie należy wierzyć tego typu oszustwom i płacić pieniędzy na takie cele, których wysokość waha się od 100 dolarów do 100 funtów. Podobnie jak wirus Paypal albo wirus FBI i inne wirusy malware, Biały Ekran (White Screen) musi być usunięty tak szybko jak to tylko możliwe. Za takim posunięciem przemawia fakt, że jego usunięcie może okazać się trudne ze względu na zastosowanie blokady komputera. Jednakże szybki tutorial zawarty w tym artykule pozwoli ci pozbyć się tego wirusa.

Jak mogę się zarazić wirusem White Screen?

Wirus White Screen jest dość szybko rozpowszechniany w sieci. Jeżeli jesteś jednym z tych pechowców którzy zostali narażeni na kontakt z nim musiałeś otworzyć jakiś zarażony mail, albo odwiedzić hakerską stronę. Jak tylko wirus dostaje się na komputer blokuje go i wyświetla komunikat o poinformowaniu policji czy też oddziałów powiązanych z rządem. Oczywistym jest to, że stara się zmusić użytkownika do zapłacenia kary poprzez zastraszanie go. Wirus używa języka angielskiego aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jeżeli zostałeś zarażony powinieneś trzymać się jak najdalej od tego typu komunikatów i nigdy nie płacić oszustom ponieważ nie pomoże to w rozwiązaniu problemu. Jedyną drogą do oswobodzenia systemu jest usunięcie wirusa tak szybko jak to tylko możliwe.

Jak usunąć wirusa White Screen (biały ekran)?

Aby odblokować computer musisz uzyskać możliwość przeskanowania go sprawdzonym programem antywirusowym, postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Weź inny komputer i ściągnij na niego FortectIntego albo inny skuteczny program typu anty-malware taki jak SpyHunter 5Combo Cleaner

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny”

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

2. Włącz Regedit

3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter 5 albo SpyHunter 5Combo Cleaner w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

Poradniki w innych językach