Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Wirus Svpeng. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Svpeng jest wyjątkowo niebezpiecznym wirusem ransomware, który został ponownie zreogaizowany w środku 2014 roku. Został stworzony około rok temu przez rosyjskich hakerów, jego pierwotnym założeniem było wykradzenie jak największej ilości loginów i haseł do kont bankowych jak największej ilości ludzi. Przez czas swojego istnienia na rynku wirus zachowywał się jak koń trojański i pomagał oszustom kraść wiele tysięcy dolarów poprzez wyświetlanie fałszywych stron logowania do instytucji finansowych. Jednakże, w nawiązaniu do najnowszych wiadomości, to zagrożenie zostało wyposażone w dodatkowe funkcjonalności. Oznacza to tyle, że Svpeng został wyposażony w narzędzie które jest w stanie zablokować komputer oraz z pomocą zdjęć ofiar na portalach społecznościowych takich jak na przykład Facebook każe im zapłacić grzywnę którą miałoby rzekomo wystawić FBI. Wirus zajął się już komputerami użytkowników w Wielkiej Brytanii, USA, Szwajcarii, Niemczech oraz Indiach. Proszę trzymać się z daleka od tego zagrożenia i pod żadnym pozorem nie płacić grzywny!

W jaki sposób wirus Svpeng może zainfekować mój komputer ?

Svpeng rozprzestrzenia się razem z fałszywymi aktualizacjami programu Flash, spamem oraz nielegalnym oprogramowaniem. Należy szczególnie na to uważać, ponieważ ten program może dość łatwo przeniknąć do systemu Windows oraz Android bez żadnego uprzedzenia. Jak tylko wirusowi uda się przeniknąć do narzędzia zaczyna wyświetlać różnego rodzaju komunikaty i blokować komputer. Komunikaty dotyczą popełnienia serii wykroczeń przez użytkownika w tym o wchodzeniu na strony z treściami pornograficznymi oraz zakazanymi treściami a nastepnie program rząda od 200 do 500 dolarw grzywny. Często podobnie do innych programów ransomware Svpeng wirus stara się do przekonania nas do zapłacenia przez portal MoneyPak za usługi w sklepach Walmart, Fred Mayer oraz kmart czy też innych supermarketach. Ofiary często widzą swoje zdjęcie pozyskane przez kamere w ich własnym komputerze. Proszę nigdy nie dać się nabrać na tego typu wybiegi ponieważ można nie tylko stracić pieniądze, ale też dane bankowe. Aby naprawić swój komputer należy czym prędzej usunąć Svpeng ze swojego komputera.

W jaki sposób usunąć wirusa Svpeng?

Proszę nigdy nie pozostawiać Svpeng na swoim komputerze czy też innych narzędziach, ponieważ może on być wykorzystywany do różnorakich aktywności. Jeżeli chcesz skutecznie naprawić swój komputer proszę przeskanuj go za pomocą Reimage lub SpyHunterCombo Cleaner.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wirus Svpeng snapshot
Wirus Svpeng snapshot
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-svpeng-virus.html

Poradniki w innych językach