Usuń Rankings-analytics.com referral spam (Darmowy poradnik)

Instrukcja usuwania Rankings-analytics.com referral spam

Czym jest Spam polecający Rankings-analytics.com?

Dlaczego cierpię z powodu spamu polecającego Rankings-analytics.com?

Spam polecający Rankings-analytics.com jest najnowszym problemem dla webmasterów, właścicieli stron internetowych i administratorów. Trafiając na witryny z pomocą spamu polecającego spamerzy starają się, aby ich domeny pojawiały się w Google Analytics by nakłonić ich administratorów do ich odwiedzenia. W zamian za to starają się promować te strony i zwiększyć page rank w wyszukiwarce Google. Ta technika jest znana jako spam indeksowania stron odsyłających i blackhat SEO. Jakie są główne problemy spowodowane przez spam odsyłający Rankings-analytics.com? Jeśli jesteś osobą, która opiera się na danych z Google Analytics, starając się poprawić swoją witrynę, może się okazać, że trudno traktować te dane jako prawidłowe. Spam polecający może łatwo wpływać na szybkość działania witryny i każdej z tych statystyk: odwiedzenia, nabywanie, zachowanie, itd. Również kliknięcie takiego adresu spamu może być niebezpieczne, ponieważ nie ma gwarancji, że każda z witryn, które opiera się na takiej technice jest bezpieczna. Jeśli zostałeś odwiedzony takim skierowaniem na chwilę, to będzie to świetny pomysł, aby przeskanować komputer za pomocą niezawodnego programu anty-spyware i upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów.

Niestety, ale takie skierowania jak Rankings-analytics.com nie mają nic wspólnego z witrynami internetowymi. Jak można już rozumieć, ich celem jest zwiększenie ruchu zwiedzających do konkretnych stron internetowych i osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Już po niewielkiej ilości badań udało nam się dowiedzieć, że ta domena należy do SEMALT. Chociaż nie możemy stwierdzić, że ta firma marketingowa jest nierzetelna, jej praktyki biznesowe, gdy ruch jest zbierany za pomocą spamu odsyłającego są dość podejrzane.

Zapobieganie spamowi polecającemu na swojej stronie internetowej:

Jeśli cierpisz na spam odsyłający Rankings-analytics.com od jakiegoś czasu, można by pomyśleć, że lista wykluczeń w ustawieniach strony jest wszystkim, co jest potrzebne, aby rozwiązać ten problem. Jednak opcja ta może pomóc po prostu usunąć ten odnośnik zwrotny ze statystyk i przenieść twój spam do ruchu bezpośredniego, co może prowadzić do dodatkowych problemów, starając się dostrzec różnicę między rzeczywistym ruchem i spamem. Aby zatrzymać skierowania spamu Rankings-analytics.com na prawdę, należy utworzyć filtr wyłączenia i zablokowania spamu za pomocą pliku .htaccess. Jak możesz to robić? Przejdź do następnej strony, aby zobaczyć całą instrukcję potrzebną do usunięcia problemu spamu odsyłajacego.

W jaki sposób zablokować ruch odsyłający Rankings-analytics.com?

Jeśli myślałeś, że Rankings-analytics.com jest miejscem, które warto odwiedzić, sprawiłeś radość spamerom, którzy są odpowiedzialni za szerzenie tego spamu odsyłającego. Niestety, ale nie ma gwarancji, że każda z poleconych stron jest nieszkodliwa, więc należy przeskanować komputer oprogramowaniem anty-spyware i upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów. W tym celu zaleca się użycie FortectIntego lub Malwarebytes. Aby zatrzymać spam polecający Rankings-analytics.com w Google Analytics, należy wykonać następujące kroki:

W jaki sposób zablokować spam polecający Rankings-analytics.com w Google Analytics

Krok 1: Zablokuj spam polecający Rankings-analytics.com poprzez stworzenie filtra wykluczenia

  1. Otwórz swoje konto Google Analytics. Przejdź do Administrator Wszystkie filtry.
  2. Kliknij przycisk Dodaj Filtr i dodaj Copyrightclaims.org do nazwy filtra.
  3. Teraz wybierz niestandardowy w sekcji Typ filtra i ustaw źródło kampanii w polu Filtr. Na koniec należy dodać Rankings-analytics.com do wzorca filtru.
  4. Kliknij Zapisz by zapisać wprowadzone zmiany.

Krok 2: Zablokuj spam polecający Rankings-analytics.com używając pliku .htaccess.

  1. Znajdź plik .htaccess na swoim komputerze.
  2. Dodaj kod, który jest podany poniżej:

## SITE REFERRER BANNING
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Rankings-analytics\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Rankings-analytics\.com
RewriteRule .* – [F]

Jeżeli nie wiesz jak odszukać plik .htaccess podążaj za następującymi krokami:

  1. Zaloguj się do cPanel i przejdź do sekcji Pliki. Tutaj, kliknij ikonę Menedżer plików.
  2. Zaznacz opcję Dokument root, wybierz nazwę domeny i kliknij przycisk Przejdź. Uwaga! Należy upewnić się, że zaznaczona jest opcja Pokaż ukryte pliki.
  3. Poczekaj na nową kartę lub okno i znajdź plik .htaccess. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Edytuj kod.
  4. Teraz musisz skopiować i wkleić kod, który jest podany powyżej i kliknąć przycisk Zapisz zmiany.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach