Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Usuń Rankings-analytics.com referral spam (Darmowy poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Dlaczego cierpię z powodu spamu polecającego Rankings-analytics.com?

Spam polecający Rankings-analytics.com jest najnowszym problemem dla webmasterów, właścicieli stron internetowych i administratorów. Trafiając na witryny z pomocą spamu polecającego spamerzy starają się, aby ich domeny pojawiały się w Google Analytics by nakłonić ich administratorów do ich odwiedzenia. W zamian za to starają się promować te strony i zwiększyć page rank w wyszukiwarce Google. Ta technika jest znana jako spam indeksowania stron odsyłających i blackhat SEO. Jakie są główne problemy spowodowane przez spam odsyłający Rankings-analytics.com? Jeśli jesteś osobą, która opiera się na danych z Google Analytics, starając się poprawić swoją witrynę, może się okazać, że trudno traktować te dane jako prawidłowe. Spam polecający może łatwo wpływać na szybkość działania witryny i każdej z tych statystyk: odwiedzenia, nabywanie, zachowanie, itd. Również kliknięcie takiego adresu spamu może być niebezpieczne, ponieważ nie ma gwarancji, że każda z witryn, które opiera się na takiej technice jest bezpieczna. Jeśli zostałeś odwiedzony takim skierowaniem na chwilę, to będzie to świetny pomysł, aby przeskanować komputer za pomocą niezawodnego programu anty-spyware i upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów.

Niestety, ale takie skierowania jak Rankings-analytics.com nie mają nic wspólnego z witrynami internetowymi. Jak można już rozumieć, ich celem jest zwiększenie ruchu zwiedzających do konkretnych stron internetowych i osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Już po niewielkiej ilości badań udało nam się dowiedzieć, że ta domena należy do SEMALT. Chociaż nie możemy stwierdzić, że ta firma marketingowa jest nierzetelna, jej praktyki biznesowe, gdy ruch jest zbierany za pomocą spamu odsyłającego są dość podejrzane.

Rankings-analytics.com referral spam

Zapobieganie spamowi polecającemu na swojej stronie internetowej:

Jeśli cierpisz na spam odsyłający Rankings-analytics.com od jakiegoś czasu, można by pomyśleć, że lista wykluczeń w ustawieniach strony jest wszystkim, co jest potrzebne, aby rozwiązać ten problem. Jednak opcja ta może pomóc po prostu usunąć ten odnośnik zwrotny ze statystyk i przenieść twój spam do ruchu bezpośredniego, co może prowadzić do dodatkowych problemów, starając się dostrzec różnicę między rzeczywistym ruchem i spamem. Aby zatrzymać skierowania spamu Rankings-analytics.com na prawdę, należy utworzyć filtr wyłączenia i zablokowania spamu za pomocą pliku .htaccess. Jak możesz to robić? Przejdź do następnej strony, aby zobaczyć całą instrukcję potrzebną do usunięcia problemu spamu odsyłajacego.

W jaki sposób zablokować ruch odsyłający Rankings-analytics.com?

Jeśli myślałeś, że Rankings-analytics.com jest miejscem, które warto odwiedzić, sprawiłeś radość spamerom, którzy są odpowiedzialni za szerzenie tego spamu odsyłającego. Niestety, ale nie ma gwarancji, że każda z poleconych stron jest nieszkodliwa, więc należy przeskanować komputer oprogramowaniem anty-spyware i upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów. W tym celu zaleca się użycie Reimage lub Malwarebytes Malwarebytes. Aby zatrzymać spam polecający Rankings-analytics.com w Google Analytics, należy wykonać następujące kroki:

W jaki sposób zablokować spam polecający Rankings-analytics.com w Google Analytics

Krok 1: Zablokuj spam polecający Rankings-analytics.com poprzez stworzenie filtra wykluczenia

  1. Otwórz swoje konto Google Analytics. Przejdź do Administrator Wszystkie filtry.
  2. Kliknij przycisk Dodaj Filtr i dodaj Copyrightclaims.org do nazwy filtra.
  3. Teraz wybierz niestandardowy w sekcji Typ filtra i ustaw źródło kampanii w polu Filtr. Na koniec należy dodać Rankings-analytics.com do wzorca filtru.
  4. Kliknij Zapisz by zapisać wprowadzone zmiany.

Krok 2: Zablokuj spam polecający Rankings-analytics.com używając pliku .htaccess.

  1. Znajdź plik .htaccess na swoim komputerze.
  2. Dodaj kod, który jest podany poniżej:

## SITE REFERRER BANNING
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Rankings-analytics\.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Rankings-analytics\.com
RewriteRule .* – [F]

Jeżeli nie wiesz jak odszukać plik .htaccess podążaj za następującymi krokami:

  1. Zaloguj się do cPanel i przejdź do sekcji Pliki. Tutaj, kliknij ikonę Menedżer plików.
  2. Zaznacz opcję Dokument root, wybierz nazwę domeny i kliknij przycisk Przejdź. Uwaga! Należy upewnić się, że zaznaczona jest opcja Pokaż ukryte pliki.
  3. Poczekaj na nową kartę lub okno i znajdź plik .htaccess. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Edytuj kod.
  4. Teraz musisz skopiować i wkleić kod, który jest podany powyżej i kliknąć przycisk Zapisz zmiany.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-rankings-analytics-com-referral-spam.html

Poradniki w innych językach