Skala niebezpieczeństwa:  
  (8/100)

Usuń SlimCleaner (Ostatnia aktualizacja, Sty 2021)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Czy SlimCleaner jest legalny?

SlimCleaner jest legalnym programem, ale jest bardzo podejrzany, a jego funkcjonalność można określić jako agresywną. Przed zainstalowaniem go na komputerze należy pamiętać, że niektóre prorgramy antywirusowe zawierają go do kategorii „potencjalnie niechcianych programów” (lub PUP). Taka kategoryzacja oznacza, że program może nie stanowić zagrożenia dla Twojego komputera, ale może znacznie pogorszyć jego jakość działania i używać nieprzyjemnych metod, aby zachęcić użytkownika do zakupu pełnej wersji tego programu, zwanego SlimCleaner Plus. Aby promować produkt, twórcy chwalą go jako narzędzie wykorzystywane w chmurze przez miliony użytkowników, które pozornie przyspiesza pracę urządzenia, wydłuża żywotność baterii na mobilnych platformach i zapewnia wiele innych zalet. Musimy cię rozczarować, mówiąc, że te obietnice mogą być dalekie od rzeczywistości.

Pamiętaj, że program SlimCleaner jest wątpliwym narzędziem do optymalizacji komputera, które może wyświetlać przesadzone wyniki skanowania. Zwykle takie programy informują, że istnieją setki przestarzałych wpisów do rejestru, złych plików i podobnych problemów, które można rozwiązać tylko przy zakupie licencjonowanej wersji. Oczywiście te alerty są wyświetlane tylko dla jednego celu – starajania się nakłonić ludzi do wydawania pieniędzy na tą wątpliwą aplikację. By the way, można zacząć zauważać mnóstwo irytujących reklam SlimCleaner i alertów, które mogą zacząć pojawiać się za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz komputer. Zanim wpadniesz w przekonanie, że komputer jest pełen błędów, powinieneś sprawdzić go pod kątem wyników z innych skanerów. W przeciwnym razie możesz wydać pieniądze na nic. Takie agresywne techniki marketingowe noszą nazwę tego szkodliwego oprogramowania SlimCleaner, chociaż nie jest on wprost złośliwy. Jeśli zostałeś już zmuszony do pobrania tego programu do komputera, powinieneś zignorować jego reklamy i postępować zgodnie z instrukcjami poniżej, które pomogą Ci usunąć program SlimCleaner. Oczywiście można użyć narzędzi do usuwania programów szpiegujących, takich jak ReimageIntego, aby przeprowadzić usuwanie programu SlimCleaner.SlimCleaner

W jaki sposób ten program jest rosprowadzany?

SlimCleaner rozprzestrzenia się przy użyciu różnych technik. Niektóre z nich są nieszkodliwe, niektóre z nich są bardzo podejrzane. Mówiąc o nieszkodliwych sposobach dystrybucji, powinieneś wiedzieć, że ten program ma własną stronę internetową. Tutaj jest on prezentowany jako cenne narzędzie, które może pomagać ludziom w poprawie szybkości ich komputerów. Jak jednak wcześniej mówiliśmy, wciąż jest duże pytanie, czy ten program może to robić, czy nie. Ponadto, jeśli chcesz uniknąć nieoczekiwanego pojawienia się tego wątpliwego optymalizatora komputera, najważniejszą sprawą, jaką musisz zrobić, jest uniknięcie wprowadzania się w błąd poprzez reklamy typu pop-up, które mogą zakłócać przegladanie. W większości przypadków takie reklamy pojawiają się podczas przeglądania internetu przez użytkowników i mówią, że mogą sprawdzić ich komputery za pomocą „bezpłatnego skanera”, a następnie je naprawić. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak darmowy skaner, więc należy zignorować każdą z takich reklam. Ponadto możesz pobrać ten pakiet PUP w pakietach z innymi programami jako ich opcjonalny składnik. Aby tego uniknąć, zawsze należy wybrać opcję Niestandardowa lub Zaawansowana instalacja bezpłatnego oprogramowania i shareware. Jeśli zobaczysz powiadomienie informujące, że nie jesteś sprzeczny z instalacją tego programu, należy je odznaczyć. W przeciwnym razie możesz zacząć cierpieć z powodu ciągłych ostrzeżeń informujących, że wydajność Twojego komputera jest niska i że musisz nabyć licencję, aby to naprawić. Aby wycofać się z porwania SlimCleaner, skorzystaj z przewodnika przedstawionego poniżej.

Jak pozbyć się SlimCleaner z mojego komputera?

Jeśli niedawno zainstalowałeś ten zacieniony program, nazywany czasami wirusem SlimCleaner i zacząłeś cierpieć z powodu wątpliwych powiadomień o SlimCleaner Plus, powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami poniżej i usunąć ten program z systemu. Do ręcznego usuwania SlimCleaner można zastosować się do wskazówek podanych poniżej artykułu. Po wykonaniu tych kroków zalecamy sprawdzenie, czy komputer zawiera niezawodne oprogramowanie antyszpiegowskie i czy nie ma żadnych podejrzanych plików, które mogą stanowić zagrożenie dla komputera.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić Malwarebytes.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
SlimCleaner snapshot
SlimCleaner snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania SlimCleaner:

Usuń SlimCleaner z rodziny systemu Windows

Oto krótkie wyjaśnienie, jak usunąć ten niejasny optymalizator komputera z systemu. Szczegółowe instrukcje znajdują się poniżej.

 1. Kliknij ‚Start‚ a następnie zaznacz ‚Panel Sterowania’.
 2. Kliknij ‚Odinstaluj Program’ w zakładce ‚Programy’.
 3. Wybierz ‚SlimCleaner‚ a następnie zaznacz opcję ‚Odinstaluj/Zmień’.
 4. Kliknij ‚Tak‚ oraz ‚OK‚ by zapisać zmiany.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SlimCleaner oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SlimCleaner lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń SlimCleaner z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj SlimCleaner oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania SlimCleaner. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń SlimCleaner z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SlimCleaner powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SlimCleaner z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SlimCleaner oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SlimCleaner. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SlimCleaner z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SlimCleaner oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SlimCleaner. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SlimCleaner z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SlimCleaner i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SlimCleaner. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-slimcleaner.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: SlimCleaner