Usuń SearchAlgo.com (Zaaktualizowany poradnik)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Instrukcja usuwania SearchAlgo.com

Czym jest SearchAlgo.com?

Czy mogę zaufać SearchAlgo.com?

SearchAlgo.com jest wątpliwą wyszukiwarką, której nie należy ufać. Bez względu na to, że wygląda na godnego zaufania dostawcę wyszukiwania, należy starać się unikać jej i trzymać się z najbardziej popularnymi wyszukiwarkami, takimi jak Google, Bing czy Yahoo. Pamiętaj, że Search Algo łatwo nakłania użytkownika do myślenia, że ta strona jest wiarygodna. Wkrótce jednak można zauważyć, że wyświetla sponsorowane wyniki wyszukiwania, które mogą przekierować do stron internetowych osób trzecich. Pamiętaj, że wyniki wyszukiwania podane przez tę stronę wyszukiwania mogą prowadzić do szkodliwych stron i doprowadzić do infiltracji przez inne infekcje cybernetyczne. Można również można zauważyć, że przenika komputer bez wyraźnej zgody użytkownika. W takim przypadku należy usunąć SearchAlgo.com z systemu, ponieważ możesz zostać być przypadkowo przekierowany do zainfekowanej strony internetowej, ujawnić swój adres e-mail i podobne informacje.

Również, gdy ten PUP przypisuje się do programu Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox przeglądarek internetowych, to zmienia ustawienia domyślnego dostawcy wyszukiwania, strony głównej i strony nowej karty. Po tym, tak zwane „obiekty pomocnicze” lub aplikacje firm trzecich lub dodatki przeglądarki są zainstalowane w przeglądarce internetowej. Ich celem jest, aby utrudnić użytkownikowi odwrócenie zmian w jego/jej ustawieniach. Jeśli użytkownik próbuje zmienić jego lub jej główną Google lub podobnej wyszukiwarki, te aplikacje i dodatki inicjują problem przekierowywania SearchAlgo.com. Dlatego możesz być przekonany, że jest niemożliwe, aby uniknąć jego to porywacza i jego działań niepożądanych, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość przeglądania każdej z przeglądarek internetowych. Ponadto, jak już wspomniano, Search algo.com może zbierać dane nieosobowe, takie jak adresy IP, historia wyszukiwania oraz inne informacje związane z przeglądaniem Internetu. Ważne jest, aby wiedzieć, że zebrane dane mogą być dostępne dla osób trzecich i mogą być stosowane w celu uzyskania korzyści finansowych. Takie przypadki niewłaściwego wykorzystywania danych osobowych użytkowników, oprócz różnych problemów związanych z prywatnością, mogą również prowadzić do kradzieży tożsamości. Aby temu zapobiec, warto pomyśleć o usunięciu SearchAlgo.com. W tym celu zalecamy skorzystanie z programu ReimageIntego.

The picture showing Searchalgo.com browser hijacker

W jaki sposób ten silnik wyszukiwania się rozprzestrzenia?

Jak już wspomniano wcześniej, dystrybucja Searchalgo.com opiera się na oprogramowaniu firm trzecich. Może łatwo dołączyć się do różnych programów, takich jak freeware i shareware. Aby tego uniknąć, należy wybrać opcję niestandardowej lub zaawansowanej instalacji freeware, a następnie usunąć zaznaczenia wstępnej zgody, które twierdzą, że chcesz zainstalować dodatkowe komponenty w komputerze. Jeśli ten porywacz dostanie się do wnętrza systemu, może spróbować zainicjować różne zmiany systemowe bez twojej zgody. Zazwyczaj strona porywacza Searchalgo.com będzie wyświetlana zamiast strony startowej, domyślnej wyszukiwarki i strony nowej karty. Proszę trzymać się z dala od niego, ponieważ jest to potencjalnie niebezpieczny program, który informuje w Polityce prywatności i warunkach użytkowania:

SearchAlgo.com may automatically receive and record certain non-personally identifiable information on its server logs from your browser, including your IP address, browser type, internet service provider (ISP), cookie information, and the webpage that a user visits.

SearchAlgo.com collects non-personally identifiable information for general purposes, including but not limited to analyzing trends, administering the site, tracking user movements, conducting research, and providing anonymous reporting to internal and external clients.

Usuwanie SearchAlgo.com:

Istnieje długa lista witryn podobnych do wirusa Searchalgo.com. Wszystkie one łączy ta sama cecha udając uzasadnione, przydatne stron internetowych, podczas gdy w rzeczywistości są one dalekie od tego. Wszystkie są tworzone jedynie dla zysku finansowego swoich twórców i zapewniają użytkownikom więcej niedogodności niż korzyści.

Można pobrać Searchalgo.com do komputera w pakiecie z innym innym oprogramowaniem. Ponieważ twórcy tego programu są świadomi tendencji ich użytkowników, aby przejrzeglądać procesy instalacji, to ukrywają niechciane oprogramowanie w ustawieniach zaawansowanych/niestandardowych instalacji. Aby uniknąć zainfekowania komputera, zalecamy instalację oprogramowania przy użyciu tych konkretnych ustawień. Aby usunąć SearchAlgo.com z systemu, należy przeskanować komputer zaktualizowanym programem anty-spyware lub polegać na ręcznym przewodniku usuwania, który jest podany poniżej:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania SearchAlgo.com

Usuń SearchAlgo.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SearchAlgo.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SearchAlgo.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń SearchAlgo.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearchAlgo.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń SearchAlgo.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SearchAlgo.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SearchAlgo.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SearchAlgo.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SearchAlgo.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SearchAlgo.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SearchAlgo.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SearchAlgo.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SearchAlgo.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SearchAlgo.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SearchAlgo.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się SearchAlgo.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach